Tranzit přes Bělorusko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Tranzit přes Bělorusko

Příspěvekod Honza D. » pon kvě 7, 2007 16:42

Zdravím! už jsem tu zjišťoval cěco k vízům do Ruska a ještě bych potřeboval vedět jestli jste někdo necestocvali přes bělorusko - vlakem. Popíšu to asi tak: Mám ruské vízum od 1.8. do 31. 8. a potřebuju odjet z Moskvy dál na východ už 1.8. Tím pádem nejspíš přejedu Běloruské hranice už 31.7. Když teda budu žádat o tranzitní běloruská víza, můžou mi je vystavit tak abych mohl vstoupit na území Běloruska už 31.7. nebo mi je vydají jen na období platnosti Ruského víza tedy od 1.8. do 30.8??? Jde mi o to, že tím ztratím minimálně 2 dyny v rámci Ruských víz (při cestě na Altaj a zpět)...
Honza D.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř bře 28, 2007 16:20

Příspěvekod Hetfild » pon kvě 7, 2007 18:09

TAKŽE JAK SEM POCHOPIL TVOU OTAZKU . JE NEREALIZOVATELNA .STEJNĚ DOJEDEŠ DO MOSKVY 2.8. . PROTOŽE ZALEŽI ODKUD VYJEDEŠ : POKUD POJEDEŠ Z PRAHY NEBO PARDUBIC TAK NASTOUPIŠ 31.7. A POKUD POJEDEŠ Z OLOMOUCE NEBO OSTRAVY TAK NASTOUPIŠ NA VLAK UŽ 1.8. TO ZNAMENA ŽE VLAK VYJIŽDI Z PRAHY 31.8 A V OSTRAVĚ JE 1.8 JELIKOŽ V OSTRAVĚ BUDE PO PULNOCI PAK NASLEDUJE HRANICE ČESKO-POLSKA KOLEM 02:00 A PAK HRANICE POLSKO-BĚLORUSKA KOLEM 12:00 A PAK BĚLORUSKO-RUSKA 19:00. TIMTO PROJEDEŠ TYTO TŘI HRANICE V INTERVALU NECELYCH 24HOD V DANY DEN. A TO JE 1.8.2007. TAKŽE MAŠ SMULU. KRASNY VYLET DO ME OBLIBENE ZEMĚ POSILA HETFILD. :)
PS. AT NASTOUPIŠ NA RYCHLIK VLTAVU NEBO SILESII JE JEDNO OBADVA TI VYJDOU NA STEJNO . V MOSKVĚ BUDEŠ MEZI 7-8 HOD. RANNI.
Nejsem bohatý abych si kupoval levné věci ,ani chůdy abych kupoval drahé věci.
Uživatelský avatar
Hetfild
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř dub 25, 2007 16:53
Bydliště: Slezko - FM

Příspěvekod Rujir » pon kvě 7, 2007 18:14

Prosim, prosim. Nabuduce vypni Caps Lock. Pri citani sa potom citim, ako keby si na mna krical a to nemam rad... :shock: :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Hetfild » pon kvě 7, 2007 18:24

Rujir píše:Prosim, prosim. Nabuduce vypni Caps Lock. Pri citani sa potom citim, ako keby si na mna krical a to nemam rad... :shock: :mrgreen:


ok. ja jen timto davam najevo že Rusko je ma oblibena země .Mam ji moc rad myslim tim přirodni krasy.A obyvatele taky .Když tam maš rodinu tak co mam DĚLAT. :finga: :partyman: :ú
Nejsem bohatý abych si kupoval levné věci ,ani chůdy abych kupoval drahé věci.
Uživatelský avatar
Hetfild
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř dub 25, 2007 16:53
Bydliště: Slezko - FM

Příspěvekod Honza D. » úte kvě 8, 2007 11:40

Asi jsme si trochu nerozuměli. Když nastoupim do valku Vltava v Ostravě 31.7. v 2:55 tak do Moskvy dorazim 1.8. 7:51 to vim. Ruské hranice podle jízdního řádu tedy překročim někdy v 00:30 1.8.!! Což je v pohodě.
Ale Běloruské hranice tedy překročim 31.7. ve 14:29 - můžu mít tedy běloruská tranzitní víza vydaná už od 31.7. když ruská víza mám vystavená od 1.8. ???
Honza D.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř bře 28, 2007 16:20

Příspěvekod Hafi » úte kvě 8, 2007 11:56

Honza D. píše:Asi jsme si trochu nerozuměli. Když nastoupim do valku Vltava v Ostravě 31.7. v 2:55 tak do Moskvy dorazim 1.8. 7:51 to vim. Ruské hranice podle jízdního řádu tedy překročim někdy v 00:30 1.8.!! Což je v pohodě.
Ale Běloruské hranice tedy překročim 31.7. ve 14:29 - můžu mít tedy běloruská tranzitní víza vydaná už od 31.7. když ruská víza mám vystavená od 1.8. ???

ja teda ted nemam v hlave jizdni rad, ale nekde ti tam chybi jeden den, pac z prahy sou to tri noci a dva dny...a dle tveho bych byl v moskve z ostravy za cca 30 hodin...jestli teda cervenec nema 32 dni :ú
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Rujir » úte kvě 8, 2007 12:00

Honza D. píše:Ale Běloruské hranice tedy překročim 31.7. ve 14:29 - můžu mít tedy běloruská tranzitní víza vydaná už od 31.7. když ruská víza mám vystavená od 1.8. ???


A preco by si nemohol? Ved to je logicke, ze tranzitne viza potrebujes skor ako viza do krajiny, ktoru hodlas navstivit, nie? :shock:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Honza D. » úte kvě 8, 2007 12:27

Podle www.idos.cz je to přesně tak jak jsem napsal. První den těsně po půlnoci vyjedeš z Ostravy a druhý den brzy ráno jsi v Moskvě. Tak praví jízdní řád :((

To Rujir: Kamoš volal na běloruské velvyslanectví - myslí si, že ta ženská ho moc nepochopila, ale ona tvrdila že jo a řekla mu toto: Běloruská víza budou vydána shodně s Ruskými vízy to je od 1.8 do 30.8. a prý v tuto dobu je možné dvakrát projet přes Bělorusko. Moc se mi to nezdá, protože by to bylo logický právě tak jak říkáš ty. Navíc Vltava má jízdní řád udělaný tak, aby překročila Ruské hranice těsně po půlnoci, což je v tomto případě skoro k ničenu když díky běloruským vízům stratíš jeden den v rámci Ruských víz :roll:
Honza D.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř bře 28, 2007 16:20

Příspěvekod zbuddy » úte kvě 8, 2007 12:32

Honza D. píše:Podle www.idos.cz je to přesně tak jak jsem napsal. První den těsně po půlnoci vyjedeš z Ostravy a druhý den brzy ráno jsi v Moskvě. Tak praví jízdní řád :((
To Rujir: Kamoš volal na běloruské velvyslanectví - myslí si, že ta ženská ho moc nepochopila, ale ona tvrdila že jo a řekla mu toto: Běloruská víza budou vydána shodně s Ruskými vízy to je od 1.8 do 30.8. a prý v tuto dobu je možné dvakrát projet přes Bělorusko. Moc se mi to nezdá, protože by to bylo logický právě tak jak říkáš ty. Navíc Vltava má jízdní řád udělaný tak, aby překročila Ruské hranice těsně po půlnoci, což je v tomto případě skoro k ničenu když díky běloruským vízům stratíš jeden den v rámci Ruských víz :roll:

Já si myslím, že to je tak, jak říkáš, oni jednají v souladu a jsou formálně ve svazku (RF+BA), i když netvrdím, že to je důvod, proč tak jednají.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Honza D. » úte kvě 8, 2007 12:40

No, a to mě právě nejvíc žere! :evil:
Honza D.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř bře 28, 2007 16:20

Příspěvekod zbuddy » úte kvě 8, 2007 13:01

Honza D. píše:No, a to mě právě nejvíc žere! :evil:

Teď jsem mluvil se známou, oni jezdí do "SSSR" od 70. let a říkala (i když tam dnes jezdí přes Ukrajinu), že je to asi takto, jak říkáš. Bělorusové a jejich zákony jsou 10x horší, navíc záleží na tom, komu se zrovna dovoláš a co ti zrovna řekne. Zítra to pak neplatí. To samé se ji stalo s ruským vízem, na dotaz přes telefon jí řekli, že stačí faxem poslané pozvání a pak ji v Pá po 6 hod čekání jí řekli, že NENE.
Kdybys prý jel přes Ukrajinu, tak takový problém s datem tranzitního víza dnes nemáš, ale přes UKR je to do Moskvy dále. Jo, kdyby na Altaj lítaly letadla z Kerče (UKR), kam dojedeš vlakem, tak byste tam byli rychleji :D. Známá radí, hlavně moc na sobě nedávejte vědět, že jste inostranci, nebo Vás hned natáhnou. Hlavně mezi letišti nejezděte taxíky (bo vás třeba odvezou jinam), ale maršrutkami. A připravte si hafo drobných dolarů, bo tam vůbec nepoužívají ruble, počítají v nich, ale pak cenu vyjádří v baksech v kursu 1:1 :twisted:
A zkušenosti z Altaje nastuduj u místního inventáře Přípluva, který tam byl a hafo o tom napsal :mrgreen:
Naposledy upravil zbuddy dne úte kvě 8, 2007 13:07, celkově upraveno 1
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Rujir » úte kvě 8, 2007 13:06

Jo, prave som chcel napisat nieco podobne. Byvalka studuje v Rusku a vravela, ze cez Bielorusko uz nikto z nich dobrovolne nechodi. Sice zo Slovenska je to pre nu aj tak vyhodnejsie cez Ukrajinu, ale vraj aj ked vyrazala z Prahy tak jej stalo za to trepat sa tam cez Slovensko a Ukrajinu. Takze tak...

Mam este kamarata, co ma priatelku Bielorusku, tak sa este pripadne mozem opytat ich, co a ako, len to bude chvilu trvat, kedze tento tyzden nikto poriadne nepracuje. :ú
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Hafi » úte kvě 8, 2007 13:11

Honza D. píše:Podle www.idos.cz je to přesně tak jak jsem napsal. První den těsně po půlnoci vyjedeš z Ostravy a druhý den brzy ráno jsi v Moskvě. Tak praví jízdní řád :((

mas pravdu, moje chyba, spatna pamet...zmatla me formulace z jizdniho radu "3.den prijezd do moskvy"

jinak pokud njdou vyresit ty viza a jde ti o to tam byt co nejdriv a nezalezi ti moc na tom kdy vyjedes, tak doporucuju cestu pres ukrajinu. Casove je to asi o 10 (?) hodin pomalejsi, musis tak 2-3 krat (coz vzhledem k dobe jizdy neni tak strasny) prestupovat, ale zase nemusis resit belorusky viza. a cena vyjde asi srovnatelne (bude to mozna drazsi, ale zase usetris za viza)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Honza D. » úte kvě 8, 2007 13:11

Joo, už jem z toho něco četl.
My hodláme jet vlakem až do Barnaulu a odtud maršutkou do Gornoaltajsku a dál do Čibitu... Taxikáři jsou mrchy, sanžili se nás odrbat i v Rumunsku, ale měli smůlu. Tak tady s nima nechci mít už vůbec nic společnýho.
Jinak na cestu přes Ukrajinu jsem se díval taky - odpadly by problémy s běloruskýma vízama - ale ta doprava je trochu složitějši :?
Honza D.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř bře 28, 2007 16:20

Příspěvekod Hafi » úte kvě 8, 2007 13:15

treba kombinace tohoto a tohoto
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Hafi » úte kvě 8, 2007 13:20

Honza D. píše:Joo, už jem z toho něco četl.
My hodláme jet vlakem až do Barnaulu a odtud maršutkou do Gornoaltajsku a dál do Čibitu... Taxikáři jsou mrchy, sanžili se nás odrbat i v Rumunsku, ale měli smůlu. Tak tady s nima nechci mít už vůbec nic společnýho.
Jinak na cestu přes Ukrajinu jsem se díval taky - odpadly by problémy s běloruskýma vízama - ale ta doprava je trochu složitějši :?

a 1) mam pocit ze sem jednou koukal, ze vlaky jezdi z barnaulu i do gornoaltajska
2) z kyjeva (nebo charkova, coz je fuk) jezdi nejaky vlaky primo na vychod (smer na magistralu, pak prestup nekde na vlak na barnaul...a vzhledem k tomu ze ty listky byste kupovali az tam tak by to bylo levnejsi)...vyhli byste se tak moskve a mozna i usetrili cosi hodin
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod zbuddy » úte kvě 8, 2007 13:32

Hafi píše:...vyhli byste se tak moskve a mozna i usetrili cosi hodin


Třeba takto: Praha-Barnaul
:mrgreen: :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Honza D. » úte kvě 8, 2007 13:37

Hafi píše:a 1) mam pocit ze sem jednou koukal, ze vlaky jezdi z barnaulu i do gornoaltajska
2) z kyjeva (nebo charkova, coz je fuk) jezdi nejaky vlaky primo na vychod (smer na magistralu, pak prestup nekde na vlak na barnaul...a vzhledem k tomu ze ty listky byste kupovali az tam tak by to bylo levnejsi)...vyhli byste se tak moskve a mozna i usetrili cosi hodin


Až do Gornoaltajsku vlak jet nemůže, protože tam nevedou koleje 8) nejdál se tedy jde dostat do Bijsku a odtud to je si 2 hod jízdy busem do Gornoaltajsku.
Právě jsem se díval na ty vlaky z Kijeva, ale je tam děsných přestupů a stejně je většina přes Moskvu...

Celkem se mi líbilo spojení ze Lvova až do Moskvy, ale zas je problém jak se dostat do Lvova, aby to navazovalo - musí se tam čekat přes noc
Honza D.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř bře 28, 2007 16:20

Příspěvekod Honza D. » úte kvě 8, 2007 13:45

zbuddy píše:
Třeba takto: Praha-Barnaul
:mrgreen: :mrgreen:


Ehm :shock: , myslim že zůstanu u původní varianty přes Moskvu :ú
Honza D.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř bře 28, 2007 16:20

Příspěvekod Hafi » úte kvě 8, 2007 14:40

Honza D. píše:Až do Gornoaltajsku vlak jet nemůže, protože tam nevedou koleje 8) nejdál se tedy jde dostat do Bijsku a odtud to je si 2 hod jízdy busem do Gornoaltajsku.
Právě jsem se díval na ty vlaky z Kijeva, ale je tam děsných přestupů a stejně je většina přes Moskvu...

uz mi to doslo, proste sem mel v hlave, ze jde jeste nekam dal jet z barnaulu vlakem...
a k tem vlakum pres moskvu, to je to co jsem to navrhoval, je to delsi, ale nemusis resit belorusky vizum
a k tomu primymu...urcite nejaky jezdi bez prestupu z kyjeva nebo charkova na magistralu a az nekam do irkutska, nebo neco takovyho...ne pres moskvu. A pak bys moh v omsku nebo novosibirsku (nebo co ja vim kde) prestoupit na ten konecek do barnaulu.
Ale je mozny ze nejezdi kazdy den....a proto ti ho to nenaslo...(tento ted sem koukal na poezda a jede kazdy lichy den, coz by ti vyhovovalo, ale proste nejezdi na prelomu mesice-proste jede 29.7 a az 3.8. coz ti moc nepomuze...samozrejme je tam varianta nejakejch prestupu, ale to uz se zdaleka tak nevyplati)
Naposledy upravil Hafi dne úte kvě 8, 2007 14:56, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod zbuddy » úte kvě 8, 2007 14:51

Hafi píše:Ale je mozny ze nejezdi kazdy den....a proto ti ho to nenaslo...(tento)

To opravdu, ale opravdu nejezdí "jede 8.,10.,12.,14.,16.,18.,20.,22.,24.,26.V." :mrgreen:

P.S. Zdá se , že se dá udělat i za 3 dny a 3 vlaky Kyjev-Omsk

P.P.S. A V zemi, kde zítra znamená již včera, zdá se neplatí jízdní řád déle než měsíc :mrgreen: (viz výšea níže Hafi - sudé dny...)

P.P.P.S. Furt se křížíme, ale věřím IDOS-u víc než Rusům, IDOS jen zpracová informace, které mu různí dementi předají :mrgreen:
Naposledy upravil zbuddy dne úte kvě 8, 2007 15:23, celkově upraveno 6
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Hafi » úte kvě 8, 2007 15:00

zbuddy píše:
Hafi píše:Ale je mozny ze nejezdi kazdy den....a proto ti ho to nenaslo...(tento)

To opravdu, ale opravdu nejezdí "jede 8.,10.,12.,14.,16.,18.,20.,22.,24.,26.V." :mrgreen:

never idosu...to sou terminy vypsany od ted do konce platnosti jizdniho radu...coz je na ukrajine a asi i v rusku zacatkem cervna...nebo si snad myslis ze jezdi jen jeden mesic v roce?! idosu verim tak mozna v ramci cr, na slovensku si to najdu na cp, jinak po evrope hledam na db na ukrajinu a vychodneji jedine poezda...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Hafi » úte kvě 8, 2007 15:12

zbuddy píše:P.S. Zdá se , že se dá udělat i za 3 dny a 3 vlaky Kyjev-Omsk

nejak nefacha ten odkaz...
zbuddy píše:P.P.S. A V zemi, kde zítra znamená již včera, zdá se neplatí jízdní řád déle než měsíc :mrgreen: (viz výšea níže Hafi - sudé dny...)

meni ho jen jednou za rok stejne jako my, jen jindy (stejne jako my jeste tak pred peti lety), a myslim ze jezdi ten vlak kazdy den-stridave z kyjeva a charkova, ale proste nejezdi asi tri dny na konci mesice...ani jeden. Nejaky divny...
zbuddy píše:P.P.P.S. Furt se křížíme, ale věřím IDOS-u víc než Rusům, IDOS jen zpracová informace, které mu různí dementi předají :mrgreen:

idosu? v idosu sou desny chyby...nic nezpracovava a nevyhledava z jinych serveru, neni to jak u letenek amadeo, zalezi co do nej clovek (relativne dost manualne) napise...a pokud to ten udela nelogicy nebo chybne tak to idos najde spatne. je mnohem lepsi pouzivat narodni vyhledavace a navic jen jednotlive useky tras. a zrovna poezda je v ramci ruska velmi dobra a i po vychodni evrope (rumunsko, bulharsko) v ni je mnohem mene chyb nez v idosu
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Rujir » úte kvě 8, 2007 15:26

Hafi píše:idosu verim tak mozna v ramci cr, na slovensku si to najdu na cp, jinak po evrope hledam na db na ukrajinu a vychodneji jedine poezda...


Mne sa este celkom osvedcilo bahn.de
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod zbuddy » úte kvě 8, 2007 15:27

Hafi píše:
zbuddy píše:P.S. Zdá se , že se dá udělat i za 3 dny a 3 vlaky Kyjev-Omsk

nejak nefacha ten odkaz...
zbuddy píše:P.P.S. A V zemi, kde zítra znamená již včera, zdá se neplatí jízdní řád déle než měsíc :mrgreen: (viz výšea níže Hafi - sudé dny...)

meni ho jen jednou za rok stejne jako my, jen jindy (stejne jako my jeste tak pred peti lety), a myslim ze jezdi ten vlak kazdy den-stridave z kyjeva a charkova, ale proste nejezdi asi tri dny na konci mesice...ani jeden. Nejaky divny...
zbuddy píše:P.P.P.S. Furt se křížíme, ale věřím IDOS-u víc než Rusům, IDOS jen zpracová informace, které mu různí dementi předají :mrgreen:

idosu? v idosu sou desny chyby...nic nezpracovava a nevyhledava z jinych serveru, neni to jak u letenek amadeo, zalezi co do nej clovek (relativne dost manualne) napise...a pokud to ten udela nelogicy nebo chybne tak to idos najde spatne. je mnohem lepsi pouzivat narodni vyhledavace a navic jen jednotlive useky tras. a zrovna poezda je v ramci ruska velmi dobra a i po vychodni evrope (rumunsko, bulharsko) v ni je mnohem mene chyb nez v idosu


1) už to fachá
2) holt Rusko, než se na konci ty vlaky otočí...... :mrgreen: ...a asi nět toľka passažirof
3) já to myslel takto: jak to tam ty Mařeny naťukají, tak to tam je....Počítač je tak chytrý, jako jeho obsluha :mrgreen: :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Honza D. » úte kvě 8, 2007 15:34

Podle "kalendáře" na poezdě jezdí v tomto směru "2" vlaky. Oba ve stejný čas, ale každý jiný den a jeden z Kieva a druhý jen z Charkova. Takže se víceméně střídají. Měl by teda jet i 30.7. nebo 2.8. (31.7. a 1.8. je díra) ale když jsem to hledal zadáním výchozí a cílové stanice na daný den tak mi to navyhodilo nic :|
Honza D.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř bře 28, 2007 16:20

Příspěvekod zbuddy » úte kvě 8, 2007 15:43

Honza D. píše:Podle "kalendáře" na poezdě jezdí v tomto směru "2" vlaky. Oba ve stejný čas, ale každý jiný den a jeden z Kieva a druhý jen z Charkova. Takže se víceméně střídají. Měl by teda jet i 30.7. nebo 2.8. (31.7. a 1.8. je díra) ale když jsem to hledal zadáním výchozí a cílové stanice na daný den tak mi to navyhodilo nic :|


To mi připomíná známý vtip o dvou cestujícch v jednom kupé, kdy jeden jede z Moskvy do Pitěra a druhý z Pitěra do Moskvy.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Hafi » úte kvě 8, 2007 17:40

Rujir píše:
Hafi píše:idosu verim tak mozna v ramci cr, na slovensku si to najdu na cp, jinak po evrope hledam na db na ukrajinu a vychodneji jedine poezda...


Mne sa este celkom osvedcilo bahn.de

db.de = bahn.de ...proste maj dve domeny, vyhledavac je stejny
2honza:pak jeste treti s dnepropetrovska, ale ten jezdi myslim jen jednou tejdne. Tam ty dva vim, proste se stridaj, ale jelikoz nejede ten co by mel jet 31.7. rano s kyjeva tak ti to je k nicemu....skoda zes toto nepohledal uz pri zadosti o vizum....
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Honza D. » úte kvě 8, 2007 17:54

Hafi píše:db.de = bahn.de ...proste maj dve domeny, vyhledavac je stejny
2honza:pak jeste treti s dnepropetrovska, ale ten jezdi myslim jen jednou tejdne. Tam ty dva vim, proste se stridaj, ale jelikoz nejede ten co by mel jet 31.7. rano s kyjeva tak ti to je k nicemu....skoda zes toto nepohledal uz pri zadosti o vizum....


No musim to uvést na správnou míru - vízum ještě nemám! to: "mám vízum od..." jsem psal jako příklad, protože mě zajímalo jestli mi bělorusové můžou dát víza na den před platností ruského víza...

Každopádně dík za ten vlak z Charkova - to by mě asi nenapadlo!
Rusáci mě, ale pekně nas..li, protože museli teď někdy změnit jízdní řády. Měl jsem zjištěný, že z Moskvy do Barnaulu a Bijsku jezdí dva vlaky, který se střídaj a teď mi jeden zrušili :evil: Takže to tam jezdí z Moskvy ob den.
Kdyby jsem jeli přes tu ukrajinu tak to vypadá, že bychom ušetřili 2 dny v rámci Ruských víz, ale celkově je to o necelý den delší a samozřejmě trochu složitější...

Jen si pořád nejsem jistý jestli ten vlak z Charkova jede 2.8. - podle toho jejich kalendáře jo, ale když jsem to zadával do vyhledávače na poezdě tak nic...
Honza D.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř bře 28, 2007 16:20

Příspěvekod Hafi » úte kvě 8, 2007 18:11

no tak jestli zatim nemas ty viza, tak to jeste jde resit...jen to chce kouknout kdy ty vlaky z ukrajiny prekrocej hranice...aby jsi tam nebyl treba o pul hodiny napred. Jinak rusaci menej jizdni rady k zacatku cervna, stejne jako cela vychodni evropa...tak pockej, treba jeste nemaj uplne aktualizovany poezda do formy po zmene, coz taky muze byt duvod proc to zatim nenaslo ten vlak z ukrajiny...ta cesta je delsi, to urcite, strasne se to tam coura, na moskvu to je expres a transib taky jezdi velmi slusne...zalezi co je tvoje priorita (btw k ty slozitosti...zase vynechas moskvu, coz je zase docela zjednoduseni...pokud teda netouzis videt Iljiče...).
A taky bacha, nevim jak to presne jede z charkova a jak tam jede neco odtud, ale pamatuji si ze kdyz sem hledal pred par lety spjeni na kavkaz tak asi pet ze sesti variant obsahovalo pozdni vecerni prijezd do charkova a odjezd brzo rano...(a tusim ze pripluv tam dle sveho cestopisu taky nejak byl dlouho). (tak jsem koukal na spojeni praha kyjev charkov a idealni je odjezd cassovii do kosic (v ostrave kolem pulnoci) a pak do kyjeva a stihas to snad. a i tam je dalsi spoj do charkova.

tak ten dnepropetrovks jezdi stejne jako charkov, jen to jsou asi primy vozy ob vlak, takze kazdy 4 dny., A ten mi poezda dokonce vyhledala na tu sobotu. Ten kyjev a charkov se stridaj, az na ty obdobi koncem mesice. Ale jeste bych to nebral moc vazne dokud nezacne platit v rusku novy JR. V principu jsem presvedcen, ze se cetnost menit nebude a dokonce si myslim (vzhledem k tomu, jak jezdi v rusku vetsinou vlaky a co mi kdysi rikali na informacich ve wasteels), ze pojede kyjev i toho 1.8., 31.7. nepojede nic.
Naposledy upravil Hafi dne úte kvě 8, 2007 18:36, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Další

Zpět na Ruská federace