Vysoký Kavkaz (ze severu) - treky

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Vysoký Kavkaz (ze severu) - treky

Příspěvekod Jesterka6 » pát čer 5, 2015 14:16

Ahoj
Je tu někdo, kdo byl v poslední době na Kavkaze? Plánujeme Bezengi, nebo západní Kavkaz, příp. oblast kolem Elbrusu...treky po horách.

Hodil by se tip:
1. Kam je potřeba povolení do pogranzóny a kde se shání (Nalčik? Mineral vody? adresa?)
2. Tip na nějaké pěkné treky, které se dají jít s báglem a trek hůlkama (+ max mačky, ledovcové šrouby se mi tahat nechce)
3. Jestli se v Minerálkách, Nalčiku atd. dají sehnat šroubovací plynové bombičky a kde případně (ochota, rybalka, adresa).

Máme průvodčíka na Centrál Kavkaz (Treking, SKY) rok 2006- takže ne všechno asi ještě platí.


Dík za případné tipy :-)
Uživatelský avatar
Jesterka6
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát dub 12, 2013 15:31
Bydliště: Praha

Re: Vysoký Kavkaz (ze severu) - treky

Příspěvekod Ado » sob čer 6, 2015 7:55

Ahoj, na severní straně Kavkazu jsem nikdy nebyl, ale rád bych se tam někdy podíval. Z toho důvodu jsem sháněl nějaké informace (prosinec 2014 - není to zcela aktuální info). Snad nevadí, když ocituji pár řádků z mailů, co mi poslali z CK Pamir7000 (a doufám, že to není příliš velká reklama...): "V roce 2015 nelze jít do pohraniční zóny, prostě to nejde. K žádosti o povolení se musí nyní přiložit papír, který dostáváte při překročení hranic a s tím pak jdete na pohraniční vojska. Potom čekáte 60 dní na povolení. Takže celkově byste museli být v Rusku déle než 2 měsíce, abyste splnili jejich požadavky. Toto je dočasné opatření, očekáváme, že dlouhodobě to takto mít nebudou, ale na příští rok to zatím platí. Každopádně počítejte s tím, že od léta 2014 nelze pro západní cizince vyřídit povolení do pohraniční zóny a také jiné věci jsou obtížnější než byly - je to dáno situací kvůli Ukrajině. Cokoliv platilo do května loňského roku, už dneska neplatí."

Nechci ale dělat zbytečnou paniku, třeba jsou i jiné způsoby, jak obstarat povolení, či už se mohla situace dále změnit. Kromě toho jsou tam jistě pěkné trasy i mimo pohraniční zónu.
Uživatelský avatar
Ado
nováček
nováček
 
Příspěvky: 152
Registrován: stř kvě 2, 2007 17:23
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vysoký Kavkaz (ze severu) - treky

Příspěvekod Jesterka6 » stř čer 10, 2015 12:34

Ado dík, tohle je zajímavá informace.

Nemyslím, že by se od prosince situace zlepšiila, politicky je spíš mírně horší.

Spíš asi zkusíme vymyslet něco mimo pogranzónu,
a až tam budem, tak uvidíme jaké jsou možnosti -
místňáci si se svými "cestovkami" většinou vědí s těmihle nařízeními rady
a řekla bych že euro je tam dostatečně silná měna (i když teda nechci dávat nějak moc tisíc jen za povolení :-)

Každopádně
moc dík za odezvu!
Uživatelský avatar
Jesterka6
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát dub 12, 2013 15:31
Bydliště: Praha

Re: Vysoký Kavkaz (ze severu) - treky

Příspěvekod Jesterka6 » čtv čer 11, 2015 8:31

Te´d jsem sehnala nějaký odkaz na go-Elbrus, německo-ruskou cestovku - a ti nabízejí rozpis výstupů na Elbrus na tenhle rok úplně normálně. Alpina taky prodává zájezdy na Kavkaz.
Ono to s tím "povolení se nedá sehnat" asi nebude tak žhavé.

No uvidím.
Začala jsem zjiš´tovat až teď, tak uvidím, co vyplave.

za každý aktuální tip budu vděčná :-)
Uživatelský avatar
Jesterka6
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát dub 12, 2013 15:31
Bydliště: Praha

Re: Vysoký Kavkaz (ze severu) - treky

Příspěvekod Hafi » čtv čer 11, 2015 8:57

...a je Elbrus v pogranzoně? Už je to 10 let, co jsem tam byl, povolení jsme měli, ale neuvědomuji si, že bychom ho někomu ukazovali cestou na Elbrus, netuším, kde by to tam mohlo být. Vím, že to bylo třeba na klasické Adyl-su/Adyr-su a ještě někde, ale u Elbrusu nevím, leda že by se to řešilo někde na silnici před příjezdem do Azau.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8427
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Vysoký Kavkaz (ze severu) - treky

Příspěvekod Ado » čtv čer 11, 2015 15:54

Jesterka6 píše:Te´d jsem sehnala nějaký odkaz na go-Elbrus, německo-ruskou cestovku - a ti nabízejí rozpis výstupů na Elbrus na tenhle rok úplně normálně. Alpina taky prodává zájezdy na Kavkaz...

Je možné, že se to změnilo. Avšak i ten Pamir7000 tehdy, když mi psali, že povolení do pohraniční zóny nelze vyřídit, měl na webu napsáno, že povolení normálně vyřizují... A mají to tam i nyní.
Uživatelský avatar
Ado
nováček
nováček
 
Příspěvky: 152
Registrován: stř kvě 2, 2007 17:23
Bydliště: Hradec Králové

Re: Vysoký Kavkaz (ze severu) - treky

Příspěvekod Jesterka6 » úte črc 7, 2015 15:03

Elbrus je mimo pogranzónu, na Bezengi se jedna ruská cestovka tváří, že povolení "možná sežene" - tak uvidím - a pak sem případně napíšu- jak to s tím "možná" vypadá.

Jinak teda- že by se tam v minulých letech moc nejezdilo?
Uživatelský avatar
Jesterka6
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát dub 12, 2013 15:31
Bydliště: Praha

Re: Vysoký Kavkaz (ze severu) - treky

Příspěvekod Jesterka6 » ned srp 16, 2015 7:30

Tak jsme tam letos byli- NP Prielbrusie. Kdyby chtěl někdo info, kam se tam mimo pogranzónu dá, nebo nedá a co a jak (např. kde sehnat plynové bombičky) tak klidně napište :-).
Uživatelský avatar
Jesterka6
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát dub 12, 2013 15:31
Bydliště: Praha


Zpět na Ruská federace