Gruzie - trek Juta-Roshka a okolí

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Gruzie - trek Juta-Roshka a okolí

Příspěvekod zdend » čtv čer 26, 2014 12:58

Zítra odlétáme do Gruzie a zpátky letíme z Jerevanu 12/7/2014, rozhodnutí bylo poměrně dost rychlé, takže příprava cílů veškerá žádná.

Kazbek pokoušet nebudeme, nechce se mi táhnout výbava a čekat na počasí. Ale vidět ho samozřejmě chci, takže z Tbilisi plánuji cestu do Kazbegi, vyběhnutí ke kostelíku Tsminda Sameba a pak bych chtěl udělat cca 3denní trek. Napadlo mě jít přes Jutu a Chaukhi pass do Roshky. Šel jste to někdo? Je to OK a zajímavé? Dá se turisticky vyjít na Mt. Chaukhi? Z Roshky (případně z Barisakho) se pak dá dostat busem do Tbilisi? Případně byste mi doporučili něco jiného?

Další plány jsou: 1) koupačka v Černém moři (Batumi, Maltaqva...?), 2) Kutaisi + Gori (Stalin) + Tbilisi, 3) Kakheti - Telavi a okolí, víno, brandy...

Pak se přesunout do Arménie a tam se dva tři dny potulovat kolem Aragatsu, když to bude OK, tak si na něj vylézt, samozřejmě jezero Sevan s kostelíky na jihu.

Všem předem děkuji za tipy a rady.
http://www.zdenda.net...moje cestopisy, fotky, videa
zdend
nováček
nováček
 
Příspěvky: 69
Registrován: stř čer 13, 2007 23:32

Re: Gruzie - trek Juta-Roshka a okolí

Příspěvekod Hafi » čtv čer 26, 2014 15:55

Pokud chceš stihnout vše, tak je to na dva týdny dost ambiciózní plán. Tedy pokud Sevan, Gori, koupačku a další neplánuješ stylem "kouknu a vidím, ano, byl jsem tu, co je další na seznamu?".

Cesta Džuta - Roška možná je, ty tři dny jsou asi reálné, zvládnutlené za dva dny. Doprava z Barishaka nevím, pamatuji, že jezdil bus jednou týdně, ale to už je mnoho let zpět.

Cestu do Batumi a zpět doporučuji přes noc vlakem - ušetříš čas a je to pohodlné. Pokud lze, má smysl koupit si jízdenky s párdenním předstihem.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Gruzie - trek Juta-Roshka a okolí

Příspěvekod zdend » čtv čer 26, 2014 18:02

Moc díky. Vím, že to je krátké a rozhodně to nechci brát stylem, že si budu jen odškrtávat místa, kde jsem byl. To raději toho uvidím polovinu, ale pořádně si to užiju. Tip s nočním vlakem do Batumi se mi líbí.
http://www.zdenda.net...moje cestopisy, fotky, videa
zdend
nováček
nováček
 
Příspěvky: 69
Registrován: stř čer 13, 2007 23:32

Re: Gruzie - trek Juta-Roshka a okolí

Příspěvekod luckaple » ned dub 15, 2018 14:26

Ahoj, mohl by mi někdo, kdo absolvovat trek z Juty do Roshky říct, zda se dá opravdu zvládnout během jednoho dne?
Plánujeme to přejít v druhé půli června.
Děkuji za info.
luckaple
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned lis 12, 2017 19:50


Zpět na Ruská federace