Zimní Kavkaz - freeride v Gudauri a Bakuriani

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zimní Kavkaz - freeride v Gudauri a Bakuriani

Příspěvekod mike » pát pro 6, 2013 17:58

Hafi píše:
Z bezpečnostních důvodů je povolena pouze konzumace alkoholických nápojů
zakoupených na palubě letadla.

Chápu to správně, že nesmím konzumovat nealkoholické nápoje? :mrgreen: :drinkers:

Jasne, ve Wizz-dobytcaku to strizlivy nedas :twisted:

Kdyby si aspon odpustili ty kecy o bezpecnostnich duvodech. Uz jen proto bych si v letadle najust nic nekoupil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní Kavkaz - freeride v Gudauri a Bakuriani

Příspěvekod Ado » pát pro 6, 2013 20:48

Trochu OT pro upřesnění:
Lze tedy například u Wizzairu koupit jedno velké zavazadlo s limitem 32 kg a nacpat do takového zavazadla třeba dva batohy (napadá mě spojit dva batohy stahovací fólií)? Rozměrově se tam dva batohy vejdou bez potíží a s váhou 32 kg taky není žádný problém. Sbalit se například na nějaký měsíční pobyt v Gruzii apod. do 16 kg lze jednoduše... Je toto běžná praxe? Díky za odpověď na hloupý dotaz :-)
Uživatelský avatar
Ado
nováček
nováček
 
Příspěvky: 152
Registrován: stř kvě 2, 2007 17:23
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zimní Kavkaz - freeride v Gudauri a Bakuriani

Příspěvekod Hafi » pát pro 6, 2013 21:41

Předpokládám, že ano. Nevidím důvod proč by to nešlo. Spojení asi musí být jasné, nedělitelné. Folie mi přijde možná málo, lépe asi kartonová krabice či velká taška (klasicky třeba óbrtaška od vjetví z vrstveného polyetylenu, mám takovou cca 60x70x100, v který jsme kdysi koupili nějakou matraci).

(A běžná praxe to asi není, to už by to wizz dávno zatrhnul...)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Zimní Kavkaz - freeride v Gudauri a Bakuriani

Příspěvekod pavproch » pát pro 6, 2013 21:44

a nebylo by lepší než takle vymýšlet kktiny si prostě koupit kvalitní letenku od nějaké normální společnosti a podle skutečných potřeb si připlatit za zavazadla? :twisted:

čti typický český vyžírka .... chjo, je mi z vás na blití
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zimní Kavkaz - freeride v Gudauri a Bakuriani

Příspěvekod pavproch » pát pro 6, 2013 21:45

dito oyebáfka s parkováním v Katowicach... :vom:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zimní Kavkaz - freeride v Gudauri a Bakuriani

Příspěvekod mike » pát pro 6, 2013 22:05

Alenotak... nizkonakladovky se snazi vyjebavat s cestujicima a ti jim to stejnym zpusobem vraci. Nekdo to ma jako konicka. Svuj k svemu :twisted:

Muj salek kavy to taky neni, ale kdyz je to nejrozumnejsi spoj, tak zatnu zuby a poletim i s tim dobytcakem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní Kavkaz - freeride v Gudauri a Bakuriani

Příspěvekod Hafi » pát pro 6, 2013 22:10

Oni stanovují pravidla, já se v rámci nich pohybuju. Není normální kupovat si přepravu dvou zavazadel, když mi stačí jedna.

Když nejrozumnější doprava mezi bydlištěm a obchodem je dejme tomu auto a ty potřebuješ zajet do obchodu, např. pro nový kočárek, tak tam zajedeš (a zaplatíš benzín za tu cestu). Když víš, že soused potřebuje rovněž kočárek z toho obchodu, tak je celkem intuitivně dohodnete a vezmeš při jedné cestě oba a nepojedete tam dvakrát. Jelikož už se to tam blbě vejde, tak se musíš omezit a kvůli druhému kočárku např. sklopit sedačku (zde hledej paralelu s tím společným balením). A budeš děsnej moravskej vyžírka a šetřílek, který zaplatil benzín za cestu jen jednou a složil se na to se sousedem.

A ad normální aerolinka - je snad fuk, jestli si zvolím aerolinku kde stojí letenka 10x tolik a mám v ceně zavazadlo, nebo si koupím letenku a zavazadlo zvlášť, ne? I se stejnou aerolinkou jsem si mohl vybrat tarif, kde je bagáž v ceně, nicméně se to nevyplatilo.

ad parkování - opět nechápu, oni nabídnou slevu, já si můžu vybrat jestli za úplně stejnou službu zaplatím 10 nebo 100 zlotých - jestli ty platíš vždy nejvyšší dostupnou cenu, tak mě překvapuje, že jsi ještě nezkrachoval.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Zimní Kavkaz - freeride v Gudauri a Bakuriani

Příspěvekod grco » pát pro 6, 2013 22:15

No mne skor ako "typicke ceske vyzirstvi" pride sediet niekolko hodin v lietadle naobliekany s paterakem. :) Ale nemyslim to nejak zle, kazdy sme iny, kazdy ma svoje priority. Chapem, ze to ludia robia kvoli peniazom. Ja som nad tym aj rozmyslal, ale ta doprava ma fakt odradila. Za tie prachy si radsej zajdem v pohodli autom niekam do alp... :)

"Normalnou" linkou z Prahy to vyjde inak na 7000...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zimní Kavkaz - freeride v Gudauri a Bakuriani

Příspěvekod mike » pát pro 6, 2013 22:21

:lol: s paterakem mas vetsi sanci, kdyz letadlo spadne ;-)

Tohle je vsechno vec pristupu a osobnich priorit. Nekdo otaci kazdou korunu, jiny si priplati za pohodli. Nekdo resi hlavne vydaje, jiny spis prijmy a pak nemusi zkrachovat ani kdyz plati vic, nez musi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní Kavkaz - freeride v Gudauri a Bakuriani

Příspěvekod grco » pát pro 6, 2013 22:25

Jj, vsak presne to som napisal. Kazdy sme iny.

Niekto za 10 tisic pojde radsej do Gruzie, aj ked musi ozeliet pohodlie. Niekto iny zas pojde radsej za tie prachy do Alp, kde to asi nie je take exotika, ale zas je to pohodlnejsie. A kazdy sa bude citit dobre inde. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zimní Kavkaz - freeride v Gudauri a Bakuriani

Příspěvekod Ado » pát pro 6, 2013 22:29

pavproch píše:a nebylo by lepší než takle vymýšlet kktiny si prostě koupit kvalitní letenku od nějaké normální společnosti a podle skutečných potřeb si připlatit za zavazadla? :twisted:

čti typický český vyžírka .... chjo, je mi z vás na blití

Díky za názor, i když takhle silný odsudek jsem nečekal a nerozumím mu (asi mi totiž mozek temní typicky české vyžírkovství), ale budiž. Spíše bych to četl jako "typický český chudák"... Ano, já ty prachy nyní skutečně nemám, jsem student a myslím, že tohle si s klidným svědomím dovolit můžu.

Hafimu díky za odpověď.
Uživatelský avatar
Ado
nováček
nováček
 
Příspěvky: 152
Registrován: stř kvě 2, 2007 17:23
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zimní Kavkaz - freeride v Gudauri a Bakuriani

Příspěvekod mike » pát pro 6, 2013 22:32

Ber to s nadhledem, pavproch ma extremni nazory jako soucast image, ale ve skutecnosti je to hodnej kluk ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní Kavkaz - freeride v Gudauri a Bakuriani

Příspěvekod Hafi » pát pro 6, 2013 22:33

mike píše::lol: s paterakem mas vetsi sanci, kdyz letadlo spadne ;-)

už jsem zmínil i helmu?

Páteřák byl narozdíl od bot lehká nadsázka, byť to samozřejmě nevylučuju, záleží na váze zavazadel. Jasně, je to o ceně, ale pokud by páteřák ušetřil 1500 za další zavazadlo, není dle mě o čem. Každopádně v tom páteřáku tam sedět nemíním (a ikdyby, tak ho pak budu mít na zádech celý týden, 3 hodiny nejsou až tak moc).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Zimní Kavkaz - freeride v Gudauri a Bakuriani

Příspěvekod mike » pát pro 6, 2013 22:42

Jeste pridej lyzaky a v pristi verzi madarskych podminek bude zakaz vstupu do letadla v kompletni lyzarske vystroji :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní Kavkaz - freeride v Gudauri a Bakuriani

Příspěvekod šíp » pát pro 6, 2013 22:46

Dovolím si malé OT, když už se tu tolik OT rozbujel a to dokonce mezi moderátory.
Nevím jak lyžařská helma, ale s cyklistickou jsme už 2x vstupovali do letadla po negativní zkušenosti, kdy nám při našem prvním letu helmu v odbaveném zavazadle praskli, naštěstí to bylo až při letu zpět :twisted: . Takže výskyt helmy na palubě nebude až tak neobvyklý :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Zimní Kavkaz - freeride v Gudauri a Bakuriani

Příspěvekod mike » pát pro 6, 2013 22:59

To jen proto, ze nevis, ze cyklisty v pripade problemu vyhazujou z letadla jako prvni :twisted:

Kdyz uz jsme u toho vychcankovstvi, docela mne pobavilo tohle: Převáděl halíře mezi bankovními účty, vydělal na tom stovky eur. Neberte to jako navod, chlapa chteji zavrit ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní Kavkaz - freeride v Gudauri a Bakuriani

Příspěvekod Hafi » pát pro 6, 2013 23:07

Četl jsem nějak večer a celkem čumím - vychcané to je velmi, ale že ho chtěj zavřít jsem dost překvapen.
podvod píše:Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.

Podvodem to dle mého laického výkladu není. Banka zjevně (tím, že mu zablokovala účet kvůli těmto transakcím) o situaci věděla a záměrně to neopravila, tedy se nejednalo o omyl.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Zimní Kavkaz - freeride v Gudauri a Bakuriani

Příspěvekod mike » pát pro 6, 2013 23:18

No, ja doufam, ze jim to soud hodi na hlavu, pokud k nemu vubec dojde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní Kavkaz - freeride v Gudauri a Bakuriani

Příspěvekod mike » pát pro 6, 2013 23:21

Ja tam tady zadny podvod, ale ani omyl, nevidim. Neni to ani chyba, je to vlastnost systemu, kterou vychcane vyuzil/zneuzil. Tohle by si banka mela osetrit sama, klidne mohli i zpetne (z technickeho hlediska).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní Kavkaz - freeride v Gudauri a Bakuriani

Příspěvekod Olchor » sob pro 7, 2013 17:40

No to už jsme od tématu hoodně daleko. Tak trochu zpátky - my měli 2 zavazadla na 5 lidí, přebalili do 4 báglů, dva a dva pevně k sobě svázali špagátem a obalili folií. Nebyl problém, i když bylo jasně vidět, že se jedná o dva batohy v jednom zav.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Zimní Kavkaz - freeride v Gudauri a Bakuriani

Příspěvekod Hafi » sob bře 1, 2014 22:42

Zdar, tak jsem zpět, jako výlet plný průserů (řp. že půlka lidí zkejsla na dálnici v koloně kvůli havárii), ale nic extra vážného se až tak nestalo. Z důvodu nedostatku sněhu jsme byli jen v Gudauri. Na freeride by to tam bylo boží, zázemí obstojný, ale bohužel sníh v podstatě nebyl a napdlo nových jen cca 20 cm = jeden schopný den.

Jinak k debatám o Wizzu a zavazadlech výše. Poláci balí zavazadla, která jsme nazvali "srnka na klacku" - batoh přidělaný fólií k lyžím, odbaveno jako jedno sportovní vybavení. My jsme měli balený prkna (se sundanými vázáními, doplněno dalšími věcmi) i po čtyřech, váhy všeho klidně 25-30 kg a vše bez problémů.
22022014292.jpg
mrtvá srnka na klacku
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Předchozí

Zpět na Ruská federace