Moskva - co tam?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Moskva - co tam?

Příspěvekod wawrik » ned pro 2, 2012 10:20

karaya1: Nie, nestíhali sme vybaviť povolenia a nie som nijako zaťažený na WWII, takže by som tú podrobnú zbierku ani neocenil. Navyše mi ten byrokratický opruz vadil, byť pod dohľadom FSB a v prípade, že od svojho ruského sprievodcu (ktorého som aj tak nemal) niekam poodídem byť zatknutý za špionáž - to naozaj nepotrebujem. Detto pre letecké múzeum v Monine. Ale boli sme v súkromnom technickom múzeu Vadima Zadaróžnovo. http://www.tmuseum.ru Bolo tam toho síce menej, ale všetko - od trojplošníka Fokker z prvej svetovej vojny vo farbách Červeného baróna cez tanky a pechotné vozidla až po historické autá a motorky. Okrem iného aj pomerne obsiahla zbierka motoriek Jawa. Širší záber, ale fakt sa tam nedalo nudiť. Medzivojnové Alfy Romeo, vojnové Messerschmitty, Jakovlevy, kaťuše, a funkčná poľná kuchyňa s grckašou za 5 € :-) Rollsy a Bentleye kráľovnej Alžbety, rezy reaktívnymi motormi atď.
P1030522.jpg

A hlavne to bolo neďaleko tej ponorky (resp. tam sa dalo sadnúť na autobus), čo je povinná jazda pre každého fanúšika Clancyho a Robinsonových ponorkových románov :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Moskva - co tam?

Příspěvekod karaya1 » ned pro 2, 2012 19:56

Vachon: neřekl bych, spíš v Británii a USA fungoval zdravý rozum, který ty nejobludnější věci (jako třeba projekt Habakuk) odfiltroval. Přesto postavili B-36, přesto Spitfiry vozily pod křídly bečky s pivem, přesto reálně pracovali na rušení V-1 železničním okruhem okolo Londýna měřícím 97 km (!!!), kterým mělo téct 1000 ampér. Příkon 20-30 MW byl zajištěn...
Sorry, konec OT :wink:

wawrik: díky, takže nic se nezměnilo. Achjo. Ale díky za tip na soukromé muzeum, neznal jsem a vypadá krásně!
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 688
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Předchozí

Zpět na Ruská federace