Elbrus - informace k vystupu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Elbrus - informace k vystupu

Příspěvekod Stelu » sob dub 27, 2013 20:55

Ahoj,
díky všem za informace.
Chci se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s tím, jak moc se kontroluje rozdíl, co napíšete do pozvání/ víza, a o kde se skutečně nacházíte.
Třeba, že si nechám vyřídit pozvání do Moskvy, ale budu se pohybovat celou dobu na Kavkazu ? Co jsem pochopil, pozvání se ukazuje při registraci na OVIRU, na vízech to nikde nemám, ani místo vstupu, že ?
Má někdo zkušenost jak moc ochotně se rozdávají víza na Elbrus s tím, že mám ev plánu pokračovat do Kazacvhstánu ? Případně podnikl někdo stejnou cestu ? Uvítám info.
Díky !
Stelu
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob dub 27, 2013 20:45

Re: Elbrus - informace k vystupu

Příspěvekod saiya-jin » pon dub 29, 2013 16:37

konik: diky moc za vsetky info, ten rajbas ma v rovnakom termine ako idem ja jednu expediciu, tak im napisem o viza aj ci by som sa mohol pridat iba na vstup. Vsetko sa da nejak dohodnut pokial budu mat ludi.
A ked nie tak skusim nieco ine, vzdy sa najde cesticka ked sa clovek snazi.
Taka mala adventurka pred adventurkou :)
saiya-jin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 97
Registrován: pon kvě 19, 2008 18:42

Re: Elbrus - informace k vystupu

Příspěvekod Pavel-tm » ned čer 18, 2017 11:49

Ahoj,
za cca deset dní razíme na Kavkaz (5 lidí, bez cestovky). Vízum a dopravu do Mineralnych Vod máme vyřešenou.

Sháním nějakou novější informaci o ceně taxi / maršrutky z letiště Mineralnye Vody do údolí Baksan (ves Elbrus)?
Zatím jsem vygooglil, že by to mělo jít za cca 3 - 6,5 tisíce rublů - je to reálné?

Na letišti přistanem chvíli po půlnoci - byly by nějaké tipy (kdy, kde a jak sehnat maršrutku, "černí" taxikáři ano/ne/jak, příp. kam tam takhle v noci na pivo či kde přespat/překlimbat do rána - lze přímo v prostorách letiště)?

Registrace (OVIR) - oficiální zdroje (web MZV Ruské federace, MZV ČR, agentura zprostředkovávající ruská víza, ...) citují jakýsi migrační ruský zákon z roku 2007 a jasně uvádějí, že pokud nebudeme ubytovaní v žádném ubytovacím zařízení - a to při treku v horách nebudeme - můžeme na území Ruska strávit 7 PRACOVNÍCH dní bez registrace. Přesto spousta lidí, co tam byli, říká, ať si raději tu registraci uděláme. Proč? Řešili jste někdo situaci, že jste při kontrole milicionářů nebo při opouštění Ruska neměli doklad o registraci?? Možná naivně si říkám, že když registraci mít nebudem a do 7 pracovních dní přejedem do Gruzie, tak nám snad nikdo nemůže nic udělat, ne? Nebo byl jste za to snad někdo někdy třeba zavřený na policejní stanici?

Z cestopisů, co jsem četl, to na mě působí zatím spíš tak, že se někteří místní policajti a mafiáni zkouší turisty zastrašovat ve snaze z nich vyždímat nějaký úplatek - když jim to vyjde, pro ně OK, když ne, tak se na to po chvíli vykašlou. Nebo se pletu?
Pavel-tm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát bře 12, 2010 7:03

Re: Elbrus - informace k vystupu

Příspěvekod modrysvet » úte črc 18, 2017 17:45

Byl jsem tam pred dvema tydny a meli jsme -25C, vitr cca do 100 km/h, za tri dny azuro a pohoda.
modrysvet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 1, 2015 12:54

Re: Elbrus - informace k vystupu

Příspěvekod modrysvet » úte črc 18, 2017 17:49

Neplanuje nekdo Elbrus na 2018 v cervenci v nejake zkracene casove verzi? Cca 7 dni v Rusku.
Aklimatizace budto pred odjezdem nekde v Evrope, popr. primo pod Elbrusem.
modrysvet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 1, 2015 12:54

Předchozí

Zpět na Ruská federace

cron