Kosovo Prokletije

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kosovo Prokletije

Příspěvekod Boulderman » stř črc 1, 2009 13:56

Ahoj, v září chystám cestu do Kosova do Prokletých hor. Mám v plánu vyrazit z Dečani, přejít masiv Djeravice směrem na Bogičevicu. Pak se stočit na sever k Bogdaši a přes Rugovský kaňon vystoupit na pohoří Hajla a Žljeb. Mapy mám ve více variantách, s tím problém není. V Prokletých horách jsem už byl, znám je dobře, zajímá mě jen to, co se týče kosovské části těchto hor. Byl jste tam někdo? Taky by se mi hodila mapa minových polí, oblast mezi Djeravicí a Bogičevicí je prý zaminovaná. Do některých míst z mého plánu už jezdí i cestovky, tak tam možná někdo byl. Psal jsem jednomu průvodci, co ty zájezdy dělá, ale vysral se na mě. Mám kontakt i na vojáky z čr v kosovu, tak snad z toho něco kápne. Pokud jste někdo byl na horách jako Djeravica, Bogičevica, Bogdaš, Nedžinat, Žuti vrh, Hajla nebo Žljeb, tak napište. dík
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod george1 » čtv črc 2, 2009 10:22

"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod Boulderman » čtv črc 2, 2009 10:43

Ahoj, tuhle mapu už mám, potřebuju ale něco lepšího pro přímý pohyb v terénu. Měřítko tak 1:100 000 až 1:25 000
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod vonkreuz » čtv črc 2, 2009 12:35

Zkus se podívat na Texaskou univerzitní knihovnu :wink: - mapy Kosova...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod Boulderman » čtv črc 2, 2009 13:11

bohužel, tohle mám už taky prolezlý. net jsem už prošel, sháněl jsme už minovou mapu bosny, což se podařilo, ael kosovo je fakt oříšek. potřebuju skutečně někoho, kdoji vyloženě má, ale řpesto děkuju za pomoc
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod Boulderman » čtv črc 16, 2009 11:54

Nikdo nic? Ani nikdo nezá nějakého vojáka, co sloužil v Kosovu? Hodí se mi každé info
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod Jaro Flídr » úte črc 21, 2009 14:32

Na Djeravici sme boli pred dvomi týždňami, žiadne míny, žiadne problémy.
Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest.(J.A.Komenský)
Jaro Flídr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv bře 27, 2008 0:21
Bydliště: Kalná nad Hronom

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod Boulderman » úte črc 21, 2009 16:35

A dál po hřebeni jste nešli?
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod Jaro Flídr » úte črc 21, 2009 18:47

Nie, len jednou dolinou hore a druhou dole.
Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest.(J.A.Komenský)
Jaro Flídr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv bře 27, 2008 0:21
Bydliště: Kalná nad Hronom

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod Boulderman » čtv črc 23, 2009 9:59

jj, tam to bude v pohodě, mám spíš obavy o ten hřeben dál, pokud vím, tak tam nikdo nebyl. ani cestovka, ani nikdo z individuálních cestovatelů
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod Boulderman » sob srp 22, 2009 10:37

Tak za měsíc budu na hranici makedonie a kosova a stále nemám žádné nové info... lidi ptejte se :((
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod Jaro Flídr » pon srp 24, 2009 8:36

Nejlepší informace Ti podá pan Feim Alaj, koordinátor pro cestovní ruch v Dečanech. Adresa: fa@alpetshqiptare.com. Telefon +377 44 136 547. Na místě se na něj doptáš v hospodě v centru. Je to velmi pohodový pán, mluví anglicky.
Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest.(J.A.Komenský)
Jaro Flídr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv bře 27, 2008 0:21
Bydliště: Kalná nad Hronom

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod Boulderman » úte srp 25, 2009 11:03

Ahoj, tak to je konečně první pořádná informace, díky moc
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod Boulderman » úte bře 23, 2010 17:52

Ahoj, tak loni akce neproběhla, proběhne tedy letos v červnu. otázky mám stále stejné... :t:t
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod Magar » úte čer 8, 2010 10:05

Ahoj, něco podobného jsem taky plánoval, a proto pátral po tomtéž...a mapa zaminovaných oblastí v Kosovu není nikde dostupná. Ani na srbských serverech a fórech. Jediné, co mám, je plánek hranic Albánie-Kosovo s vyznačenými nebezpečnými oblastmi, dá se najít zde. Je to ale mapováno jen z albánské strany, nicméně se dá očekávat odpovídající situace i na kosovské straně. Chodit se podle toho ovšem nedá, jen pro informaci, v kterých místech můžeš očekávat utrženou nohu s vyšší pravděpodobností :? . Z jiných zdrojů mám, že minované jsou HLAVNĚ západní svahy hřebene. Osobně bych se vůbec nebál trasy Dečani-Djeravica a Bogičevica-Marijaš a dál. Ten hřeben mezi tím je otázka. Pokud se vrátíš :wink: , dej vědět.


edit: zkracuj odkazy. hlavně ty přes půl příspěvku :wink: amigo
Magar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 8, 2010 9:46

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod Boulderman » stř čer 9, 2010 8:21

zdar, jedu tam za 8 dní a mám od tří nezávisle na sobě turistických lidí, že je to tam v pohodě a že hřeben šli. pokud se chceš přidat, tak nám chybí jeden člověk do stanu. cena za dopravu bude asi 2600 tam i zpět. návrat někdy kolem 5.7.
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod Magar » stř čer 9, 2010 14:37

Dík za nabídku, ale do osmi dnů bez šance. Mohl bych nejdřív po 21.6. Možná se ale v téhle oblasti budu vyskytovat koncem června, tak se třeba potkáme. Hodně štěstí!
Magar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte čer 8, 2010 9:46

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod minodropp » čtv zář 9, 2010 12:35

ahojte, chystáme sa s kamrátmi na pár dní do Prokletije. neviete mi niekto dať tipy na túry? tak na 4-5 dni dokopy. Nemusi byt kosovo, stačí aj cierna hora. Poprípade odkazy na turisticke mapy a info o vode ak sa da. A nieco bezpečné, aby sme nemuseli nohy domov niesť v igelitkách. adrenalín z mínových polí úplne neocenujem :-)
díky
Katka
minodropp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř čer 2, 2010 11:33

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod Vali » pát bře 9, 2012 8:43

Ahoj v létě se chystám s kamarádem do Kosova - Prokletije. Sháním jákýkoliv typ na cestu. Pokud někdo máte nějakou mapu nebo plán trasy chtěli by jsme být v horách asi 5 dnů. Také by mě zajmalo jak funguje doprava po Kosovu jestli se dá všude dostat pomocí furgonů(dodávek) jako v Albánii. Zkrátka každá rada dobrá.
Vali
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte srp 30, 2011 20:07

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod Boulderman » sob bře 10, 2012 7:43

http://www.treking.cz/treky/hory-v-kosovu.htm ahoj, tohle je popis naší cesty v kosovu, zkus si to pročíst, psal jsem to já. pokud máš nějaký dotaz, tak šup s ním sem na zeď nebo do diskuze pod článek. rád odpovím. B
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod Vali » pon bře 12, 2012 10:39

Ahoj

Díky tvému článku jsme se pro Kosovo rozhodli loni jsme byli v Albánii v Prokletije a moc se nám líbilo. A co mapu měli jste sebou? ( v Albánii jsme si docela pobloudili jeden den celej úplně nesmyslně ale pak už to bylo v pohodě) Jak jste se dostali do Kosova? Mi máme v plánu že by jsme jeli autobusem do Bělehradu a pak se uvidí jak dál.
Vali
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte srp 30, 2011 20:07

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod Boulderman » pon bře 12, 2012 19:01

Ahoj, mapu můžu poslat. Ze Srbska se do kosova nedostanete a pokud jo, tak je to nebezpečné. my jeli přes Skopje, ale možná lepší je přes černou horu a hraniční přechod rožaje
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod kareha » úte bře 13, 2012 7:06

Proc by nemelo jit dopstat se ze Srbska do Kosova? Loni jsme se ze Srbska do Kosova dostali autem uplne v pohode, na hranicnim prechodu zadny problem.
kareha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: čtv srp 14, 2008 13:30

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod Vali » úte bře 13, 2012 8:06

Za tu mapu bych byl rád.
Vali
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte srp 30, 2011 20:07

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod richard ott » úte bře 13, 2012 14:48

ahoj, taky jsme dle inspirace bouldermanovým článkem byli loni v létě chvíli na Kosovu .
přijeli jsme fugonem z Tirany , který jel do B Curri, ale protože je nová dálnice z Albánie do Kosova do Prizrenu, tak jel přes Kosovo. cena 1000 lek. Nechali jsme se vyhodit v Djakové, odtamtud jsme chytli nějaký městský autobus do Dečan. Zpátky domů stopem z hor do Peče, a stopem do Rožaje v Černé hoře.

možná až moc fotek z Prokletijí tady: https://picasaweb.google.com/1182889183 ... Prokletije
Mapa: my šli bohužel podle planinarske karty z r 1966 (http://cerna-hora.xf.cz/mapy/) - je úplně zcestná co se týče stezek, umístění a velikosti jezer (např nedžinatské - kučiško jezero je úplně mimo,chybějící jezero na sever od Djeravice atd..)

trasu jsem si doma zakreslil do:
http://mapy.mk.cvut.cz/data/Jugoslavie- ... age50.html
Nejradši bych tam chodil podle jugoslávské 1:25 000 - mapového listu Čakor, Bogicevica a vedlejšího mapového listu Deravica, který asi není dostupný, nebo jej neumím najít.

Doporučuju Šar planinu na hranicích s Makedonií, klidně z kosovské strany, od města Štrpce, Brezovice atd.
richard ott
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv kvě 5, 2011 0:16

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod Boulderman » úte bře 13, 2012 19:47

Kareha: to jste měli spíš štěstí. Dnes je několik přechodů zablokovaných - hlavně těch, které vedou přes srbské oblasti na kosovu. Já bych i dnes sázel na jistotu (Černá hora, Makedonie, Albánie), nerad bych se někde u celnice otáčel a jel k dalšímu přechodu. Každopádně, pokud má někdo smysl pro dobrodružství a dost času, tak klidně se dá jet přímo ze Srbska. My jsme taky plánovali jet do Niše, potom autobusem do Mitrovice, kde bychom přešli Ibard přes slavný most a tady došli do albánského kosova. Po cestě jsou ale problematická místa, kde by nás mohl kdokoliv poslat zpět, takže jsme se rozhodli pro cestu přes makedonii.

richard: super fotky, vidím, že jste se skutečně drželi našeho přechodu, je to milé srovnávat :) A taky závidím lepší počasí!!! Momentálně na trekingu průběžně zveřejňuju cestopis z bosny, můžeš se nechat inspirovat pro letošek :)
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Prokletije

Příspěvekod matous » stř bře 28, 2012 17:04

V červnu se chystáme na Balkánský čtyřboj Golem Korab,Maja e Jezercës,Bosanski Maglič a Prenj. Prosím o radu, zda li je možné jednodenní tůrou zdolat trasu Thethi - Maja Jezerce ( tam a zpět ) ,značení dle informací na netu nebude pravděpodobně košer děkuji za odpověď,

Honza
matous
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř bře 28, 2012 11:46

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod pavproch » stř bře 28, 2012 17:08

sloučeno

příště zkus pořadí: napřed hledat, potom psát dotaz (na správném místě)

a SZ moderátorům laskavě vynech, ano? :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28272
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kosovo Prokletije

Příspěvekod matous » stř bře 28, 2012 17:24

Nikdo není neomylný,chtěl jsem jen radu,ale asi jsem na špatné adrese.
matous
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř bře 28, 2012 11:46

Re: Prokletije

Příspěvekod Luke » stř bře 28, 2012 19:30

matous píše:Prosím o radu, zda li je možné jednodenní tůrou zdolat trasu Thethi - Maja Jezerce ( tam a zpět )


Dle mě to moc reálné není.. Ale nevím, my loni měli času spoustu tak jsme nikam nespěchali a spíš si to užívali než aby jsme někam hnali.. Z Thethi jsme vycházeli kolem desáté dopoledne, odpoledne jsme postavili stany u salaše v sedle na jehož jméno si teď nevzpomenu ](*,). Na Maja Jezerce jsme šli až daší den a na lehko bez báglů..
L.
Luke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned říj 12, 2008 9:51

Další

Zpět na Balkánské státy