Jídlo na FAGARAŠI?

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jídlo na FAGARAŠI?

Příspěvekod ludyv » pon dub 20, 2009 19:23

Ahojky......

na konci srpna plánujeme s kámošema cestu na Fagaraš.... jde o hřebenovku od západu na východ. Mohl by mi někdo, kdo tam byl, napsat, jaká je možnost dokoupení jídla (aspoň chleba) na hřebenu? Třeba v jaké chatě apod... Jde mi o to jestli budu muset sejít dolů z hřebene, nebo si ho nést v batohu na celou cestu. A je tam takový problém s vodou,jak se píše, nebo je tam dost pramenů a ples? A ještě jedna otázečka... v průvodcích je tato cesta +- na 7-8dnů. Je to reálné... jsem spíš pomalejší a rozvážnější, než chrti :)

Vím...je to otázek více, ale je lepší se raději zeptat, než se tam trápit hladem :shock:

Díky :)
Partnerka se mě bojí zeptat na to, co je u mě na prvním místě: jestli ona, náš pes, hory, nebo jídlo...... Netuším proč??? :)))
ludyv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát led 18, 2008 12:19

Re: Jídlo na FAGARAŠI?

Příspěvekod pripluv » pon dub 20, 2009 20:55

vody je dost, vzhledem k tomu, ze fagarasi se rika destive hory :mrgreen: . ne, ples je tam dost, ja to sel s jednou petkou. jidlo na chatach, jako priklad mne napada Balea Lac, je tam ale predrazene. ja vsechno tahnul s sebou. cely fagaras jsem nesel, sel jsem zapadni cast prave na balea a mel jsem to za tri dny.
jinak fagaras se doporucuje spojit s pietrou
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Jídlo na FAGARAŠI?

Příspěvekod mike » úte dub 21, 2009 17:51

pripluv píše:ja vsechno tahnul s sebou.

Vsechno je v tvem pripade jedna klobasa? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jídlo na FAGARAŠI?

Příspěvekod šíp » úte dub 21, 2009 18:33

a 2 br.kaše :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Jídlo na FAGARAŠI?

Příspěvekod ZbynekN » úte dub 21, 2009 18:43

A kilo chilli
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Jídlo na FAGARAŠI?

Příspěvekod mike » úte dub 21, 2009 18:55

A pritom deti v Africe maji hlad ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jídlo na FAGARAŠI?

Příspěvekod Brunoos » pon kvě 4, 2009 19:58

My šli z Turnu rosu na balea 4,5dne - kvuli počasí to rychleji nešlo - z nebe vody až moc ale obecně jsme měli celkem problem - par jezirek tam je ale tolik bordelu v nich že jsem neměl odvahu se v tom vykoupat natož to pit. Balea je prvni a jedina možnost něco koupit - opravdu předraženo ale i tak jsme nakoupili nějaky ten špek a syry. Pak dalši 3,5dne přes Moldavienu do vesničky Victoria. Opět jsme bojovali s vodou, ale dalo se to.
Jinak naš vylet zde: Fagaraš 2007
Brunoos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon črc 28, 2008 13:04
Bydliště: Podbeskydi

Re: Jídlo na FAGARAŠI?

Příspěvekod vojtab17 » úte kvě 5, 2009 13:27

My měli vedro k nepřežetí. Spalení a grilovnaí jsme výrazné problémy s vodou neměli. Dvě petky každý doplnil u čistých pramenů. Já jím na horách Rýži, Kus kus, chleba špek a česnek.

Zdar!
vojtab17
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:17

Re: Jídlo na FAGARAŠI?

Příspěvekod Vilík » úte kvě 5, 2009 14:47

Loni jsme šli Piatra Crailui a pak Fagaraš z východu po Moldoveanu a pak kvůli zranění přímo dolů. Jídlo bylo na Piatře a pak i v údolí před nástupem (snad si vzpomenu, jak se jmenovalo), ale měli jsme všechno svoje...

S vodou byl ale problém. Na Piatře není (byl jeden vyschlej pramen) a na Fagaraši jsme museli kolikkrát dost dolů a tam opatrně nabírat z pramenů (na východní části). Na západu nevím...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: Jídlo na FAGARAŠI?

Příspěvekod marwan23 » úte čer 30, 2009 20:30

Mám jeden dotaz, který se sice netýká jídla, ale zajímalo by mě jak je to s mobilnim signalem na Fagaraši?
marwan23
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: pon črc 21, 2008 11:50
Bydliště: Liberec

Re: Jídlo na FAGARAŠI?

Příspěvekod Brunoos » úte čer 30, 2009 20:40

co si pamatuji tak v poho
Brunoos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon črc 28, 2008 13:04
Bydliště: Podbeskydi

Re: Jídlo na FAGARAŠI?

Příspěvekod pripluv » stř črc 1, 2009 5:29

Na Balea lacu je
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Jídlo na FAGARAŠI?

Příspěvekod Boulderman » stř črc 1, 2009 13:36

Ahoj,

na Fagaraši je vody dost, šel jsem to ale deset dní, protože celou dobu hrozně chcalo. Byl jsem mokrý jak žaba a už se mi to nikdy jít nechce. Na druhou stranu to byl jeden z prvních treků, co jsem podnikl někde dál, tak mě to dost dalo. Největší problém je právě počasí. Skutečně tam umí pršet a taky se nám stalo, že nám vichřice poškodila hned první noc na hřebeni stan. Od té doby mám fobii spát ve stanu :lol: Taky tam byli dost agresivní psi, dvakrát nám dost nahnali, jednou to řešily kameny v naších rukách, podruhé nás zachránili pastevci. Šel jsem to z vesnice Turnu Rosu, ale omylem jsme se nechali zavést do vesnice Boica, která leží asi 5 km na západ od Turnu Rosu. Na to pozor, teče tam Olt a přeplavat se skutečně nedá, v Turnu Rosu je však most. Jídlo lze sehnat skutečně jen na chatě Balea, jinde ne. Chleba tam měli v takovém stánku u tunelu, dokonce i nějaké sýry. Cena byla velmi příznivá, horší to bylo s tou chatou. Jednu noc jsme si tam zaplatili a stálo nás to většinu peněz. Navíc nás okradli při večeři. Došli jsme až do sedla Lespezi na východě a sestoupili k chatě Plaiul Foii pod Piatrou, tu jsme taky chtěli přejít, ale počasí nás tam nepustilo. Přeju hodně štěstí
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27


Zpět na Balkánské státy