Hranice Srbsko - Rumunsko

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Hranice Srbsko - Rumunsko

Příspěvekod george1 » úte čer 24, 2008 11:07

Trasa z Albánie domů je téměř jasná: Ohrid - Skopje - Niš, ale protože to vypadá, že budu mít pár dní času navíc, tak přemýšlím o tom, že bych z Niše vyrazil směrem na sever na Zaječar a pak severozápadně k Dunaji a přes něj na kratičkou návštěvu známých do Rovenska do Banátu a taky pořád se mi nepodařilo projekt super trať Anina - Oravita. Neví někdo náhodou, jak je to s dunajskými trajekty - přechody.

Konkrétně se mi jedná o ferry Veliko Gradište - Moldova Veche.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod pripluv » úte čer 24, 2008 11:21

Nic osobního jsem tam neviděl, spíš bych to viděl, že tě tam šupně na bárce nějakej místní. Nebo "kousek" od Moldova se už dá přejít po hrázi. Jen Veliko Gradiště je trochu z ruky...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod george1 » stř čer 25, 2008 15:08

Přípluv píše:Nic osobního jsem tam neviděl, spíš bych to viděl, že tě tam šupně na bárce nějakej místní. Nebo "kousek" od Moldova se už dá přejít po hrázi. Jen Veliko Gradiště je trochu z ruky...


Díky za odpověď. Za odměnu nález z internetu http://www.mfa.gov.yu/Visas/l_border_c.htm

Spletl jsem to, do Moldovy je to z Golubace a z Veliko Gradište do Belobrešky, což bude asi Berzasca. Jenže mám pocit, že oba jsou jen pro YU a RO. Ale Donji Milanovac - Svinica vypadá dobře. Jdu pátrat.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Hranice Srbsko - Rumunsko

Příspěvekod Porky » ned kvě 18, 2014 13:06

Ahoj, chystáme se v létě do Banátu a odtamtud bychom chtěli pokračovat nejspíš přes Bělehrad do Sofie a na pohoří Pirin. Zajmalo by mě kde se dají přejít hranice mezi Rumunskem a Srbskem (někde v oblasti Banátu), případně jestli tam funguje nějaká autobusová doprava směrem na Bělehrad. Předem moc děkuji ;)
Porky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát črc 29, 2011 19:17

Re: Hranice Srbsko - Rumunsko

Příspěvekod george1 » úte kvě 20, 2014 13:58

Informace jsou velmi strohé. Podle omezených zdrojů by mělo něco jezdit z Veliko Gradiště do Moldovy Veche ve 14 hodin srbského času. Z Moldovy Veche pak zpátky v 9 hodin rumunského času. To by sedělo, protože, co jsem zaslechl v Banátu, tak ta loď je rumunská, tedy se vrací. Ale ruku do ohně nedám. Možná by bylo dobré zavolat do Svaté Heleny do hospody ke Štěpničkovi některý večer +40726422015. Jezdí do Moldovy pro zboží, určitě kupuje pašovaný cigarety.

Pokud to nejezdí tak je ještě jedna možnost:
Ram (najdeš na mapě) 06:00, 09:00, 12:00, 15:00, 18:00
Banatska Palanka (za půl hodiny)
250 DIN
Stop nebo bus do Bela Crkva, no a pak na hranice do Kaluderova (16 km) (bohužel tam to může být drobný složák - buď časový nebo finanční, ale zase Bela Crkva je velké město a směrem na hranice tě většinou taxikář tak neobere jako z hranic, kde jsi v háji totálně). Hned za hranicí si na silnici Oravita - Moldova Veche. Takových 10 busů denně jede. Podívej se na autogari.ro (místo v Rumunsku je Naidas)
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Hranice Srbsko - Rumunsko

Příspěvekod lucygail » pát dub 10, 2015 6:19

Předpokládal bych že tam už nic nebude a jestli tak jen něco málo. Vzhledem k tomu že se dole točí teploty kolem cca 20°C.
lucygail
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv dub 9, 2015 6:28


Zpět na Balkánské státy