Výprava do Rumunska

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod pripluv » pon črc 16, 2007 17:40

conny píše:tuna

mozno bude aj Bukurest


Pěkný :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zbuddy » pon črc 16, 2007 18:02

conny píše:tuna

mozno bude aj Bukurest


tuna pěkných fotek :mrgreen: Ale proč je tak hodně zmenšuješ? Šetříš kapacitou galerie?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Fory » pon črc 16, 2007 18:17

Tak mam takovej pocit, ze vetsinu tech fotek uz jsem nekde videl :mrgreen: Kua, hned bych se tam vratil. No, snad to vyjde v zari.
Fory
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: pát čer 9, 2006 13:20
Bydliště: 50°27'7.71"N,14°22'57.14"E

Příspěvekod george1 » úte črc 17, 2007 8:09

mrky002 píše:
si9 píše:ahoj. pořád ještě resim problem s rumunskejma penezma... Je lepsi sehnat v cesku Leie, nebo v Rumunsku za Eura Leie? Znáte někdo nějký kurzy, tipy atd. Případne kde smenovat atd... díky


Menil sem v Budapesti na nadrazi a 1 lei je asi 8kc a kurz byl tusim 3,2 za euro.


V Budapesti na nádraží mi kurzy připadají příšerné. Loni např. stálo 100 HUF v Praze asi 11,20 a za Euro mělo být tak 250. Jenže oni za Euro dávali tam všude tak 210. Sháněl jsem RON a buď je neměli a nebo vycházely tak na 10 až 11 Kč.
Pak jsem ale objevil super směnárnu, kde je měli za 8,45. V Rumunsku pak byly v ofic. směnárnách za 8,25.
Ta směnárna je na následujícím místě:
- stojíš proti hlavnímu vchodu na Keleti. Proti obřím hodinám. Nejdeš na nádraží, ale vpravo přes ulici (na světlech). Tu přejdeš a podél široké ulice, po její pravé straně jdeš asi 25 metrů. Na rohu je hospoda. Na druhé straně ulice je pravá strana nádraží s bočním východem. Uvidíš malé schůdky dolů, sejdeš a tam je okénko. Měníš. Nejlépe mi vyšlo koupit v ČR HUF a v HU pak za HUF RON.
Samozřejmě, že úplně nejlepší je měnit až v Rumunsku, ale já se bál, že ráno v osm hodin nebude v Salontě ani jeden vekslák a my tam měli jen hodinu. Jeli jsme vlakem z Kotegyánu (181 Kč zpáteční jízdenka). Vekslák tam nakonec byl, ale stejně měl kurz 8,40 Kč.
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Jízdenky do Rumunska (a ceny) ;)

Příspěvekod Helca » ned črc 22, 2007 21:14

brhel píše:Nejlevnější vlak je asi tohle:
skupinová jízdenka Brno - Kůty
sleva CityStar Kůty - Curtici
sleva Mnohostranná dohoda Curtici - Alba Iulia nebo Mediaš, rozměnit prachy a už jet na mistni jizdenky


Mám dojem, že se České dráhy spikly a už raději ani neposkytují informace o (cenově) výhodnějsím způsobu cestování... Apoň já jsem z nich ještě nevymlátila, jak tímto způsobem zkombinovat jízdenky z Brna do Petrosani... a hlavně --- kolik to sype... Baby v Brně v ČD centru mají holt jiné představy o tom, jak bychom měli cestovat... :mrgreen: ...Jestli máte někdo aspoň tušení, budu vděčná za info... Zatím jsme cestování do Rumunska řešili kombinací vlaky za "místní" tarify + přechody jednotlivých hranic... Zatím to vycházelo nejlevněji, což se kapku změnilo, jak jsem tak zaregistrovala po letošním průzkumu spojení a cen...... :shock:
Helca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned črc 22, 2007 12:51
Bydliště: Brno

Re: Jízdenky do Rumunska (a ceny) ;)

Příspěvekod george1 » pon črc 23, 2007 7:46

Helca píše:
brhel píše:Nejlevnější vlak je asi tohle:
skupinová jízdenka Brno - Kůty
sleva CityStar Kůty - Curtici
sleva Mnohostranná dohoda Curtici - Alba Iulia nebo Mediaš, rozměnit prachy a už jet na mistni jizdenky


Mám dojem, že se České dráhy spikly a už raději ani neposkytují informace o (cenově) výhodnějsím způsobu cestování...

Nejdřív jedna dobrá informace. Včera jsem šel do města (Praha) pro forinty, bo je budu potřebovat na nákup jízdenky z Nagylaku do Komáromu a vím, že Maďaři mají dost vysoké rabaty. CNB má kurz 11,503 Kč za 100 HUF. Tak jsem si říkal, že za 12 Kč by stovka byla dobrá. V ulici Politických vězňu, naproti Istanbul bistra jsou dvě směnárny - mají je arabáci. Výsledek 100 HUF - 11 Kč. Doporučuji. Dvě kila byly dobrý - hned jsem šel na kebab.

Co se dopravy vlakem týká - jak doporučuje Brhel - to je dobrý, ale musí Vás být přesně 5. Pokud někdo trvá na vlaku tak základní info je na www.jizdenka.cz, na www.elvira.hu a na www.cfr.ro
Asi nejlevněji vyjde Km-banka do Břeclavi (km za 0,667 Kč a neplatíš EC a IC), příhraniční tarif do Kútov (1,40 EURO), skupinová jízdenka (slováci jí mají od tří osob - 1 osoba 242 SKK a každá další 177 SKK a nemusíš plati příplatky) do Komárna. Pak pěšmo a z Komáromu do Bekescáby (od 3 800 do 4 200 HUF) za vnitro tariv MÁV. Jízdenka Bekescába - Arad stojí 8,20 Euro (pozor je taky možný, že bude ještě levnější - zvláštno dohoda MÁV/CFR, ale tak maximálně o 2 Eura) a pak už si v Rumunsku na vnitrotarifu.
Takže do z Prahy do Aradu by to mohli udělat např. 3 lidi za 1 247 Kč na osobu včetně místenky z Bekescáby. Busem se Student agency do Budy a pak vlakem to vyjde na 1 122 Kč.
Eurolines až tam stojí 960 Kč, ale to je Promotarif a to jsou jen 2 sedadla na bus. Další 2 sedadla jsou za 1 160 Kč a pak už je to za normál cenu.
Zpátky to je snažší, protože mikrobusem se do Budapeště jak z Oradei, tak z Timisoary, tak z Aradu, či ze Satu Mare dostaneš v průměru za 65 RON, tedy nyní za 585 Kč, ale zase to do Prahy vyjde celkem tak na 1 200 Kč.
Takže pokud nechceš stopem a protože Eurolines je už vyprodanej (skoro), tak pokud dráhy nabídnou cokoliv pod 2 322 Kč (myšlena tím zpáteční jízdenka), tak levněji už to nepořídíš.
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod si9 » pon črc 23, 2007 9:19

My jsme to vyřešili velice jednoduše. Nevím, jestli nejlíp, ale teď už je to jedno... Jedem z Prahy až do Devy Panonií, odtamtud rychlíkem do Sibiu a potom nějakou místní čugálou... Zpátky už si přesně nepamatuju, jak to bylo. Mám to napsaný a nechce se mi to hledat. Ale jízdenky jsme koupili normálně na hlaváku i zpáteční skupinovou... A vyšlo to na 2900,- i s lůžkem... Jedeme teda na Fagaraš a Piatru Craiului, abych tady někoho nemátl :-)
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Cesta do Rumunska

Příspěvekod Helca » pon črc 23, 2007 10:33

Díky za tipy, zkusím to nějak pozjistit... :)
Helca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned črc 22, 2007 12:51
Bydliště: Brno

Příspěvekod george1 » pon črc 23, 2007 10:55

si9 píše:My jsme to vyřešili velice jednoduše. Nevím, jestli nejlíp, ale teď už je to jedno... Jedem z Prahy až do Devy Panonií, odtamtud rychlíkem do Sibiu a potom nějakou místní čugálou... Zpátky už si přesně nepamatuju, jak to bylo. Mám to napsaný a nechce se mi to hledat. Ale jízdenky jsme koupili normálně na hlaváku i zpáteční skupinovou... A vyšlo to na 2900,- i s lůžkem... Jedeme teda na Fagaraš a Piatru Craiului, abych tady někoho nemátl :-)


Jestli můžu poradit a máte jízdenky až do Sibiu, tak jeďte až do Simerie, to je 10 minut za Devou a pak máte tohle spojení:
R
Praha hl.n. 23:02
Simeria 16:01
Os
Simeria 16:17 (ten vlak jede z Hunedoary)
Vintu de Jos 17:23
R
Vintu de Jos 18:35
Sibiu 20:02

Protože jestli máte jízdenky až do Sibiu, tak neplatíte příplatky na R. Jestli nemáte, tak holt vám nezbývá nežli vystoupit v Devě a jet dvěma osobákama, protože R je moc drahý. Ta hodina ve Vintu na koupení místenky na R je dostačující a byli by jste v Sibiu o dvě hodiny dřív.













R 375 /732/375
Os 2304
R 834
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Cesta do Rumunska

Příspěvekod Helca » pon črc 23, 2007 15:00

Tak to vypadá, že přece jen pojedem podobně jako vždy (vlaky + přechody hranic pěšky), když nechceme jet busem, vychází to pořád nejlíp - jedna cesta Brno - Petrosani max 1300 Kč/os. (Zpátky vždycky jezdíme stopem (po dvojicích), zpáteční lístek se nám tudíž prudce nehodí, jen ten na rumunsko maďarské hranice...) Cesta tam není ani zas tak zoufale pomalá, z Brna vyjedem v půl třetí ráno a v Petrosani budem půl hodiny po půlnoci... necelých 24 hodin... Navíc relativně pohodlné cestování, občas přestup s pauzičkou na osvěžení (kratší i delší)... Žádná nuda a otrava jako v buse :lol: :lol: :lol:
Helca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned črc 22, 2007 12:51
Bydliště: Brno

Cesta do Rumunska

Příspěvekod Helca » pon črc 23, 2007 19:44

Kde jsou ty časy (nedávné), kdy jsme se až pod hory dostali za 7, 8 stovek... :((
Helca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned črc 22, 2007 12:51
Bydliště: Brno

Příspěvekod george1 » úte črc 24, 2007 10:25

Ono pokud jede na Paring někdo, kdo mermocí chce jet vlakem už z ČR a má City Star nebo něco podobnýho, protože jich je pět, tak lze taky doporučit následující spojení:
Praha 11:35
Budapest 18:17
Budapest 19:45
Petrosani 05:25
Z Budapesti (Keleti) je to povinně místenkový a ve St a v Pá dokonce jede z Prahy přímý vagón.

Protože se mi, ale nechce dát hříšný peníz, ale protože jsem zase líný, tak jsem včera ještě přemýšlel o cestě zpátky. Do Komárna to mám jasný (Timisoara - Arad - Nadlac - busy, Nagylak - Szeged - Budapest - Komárom - vlaky, přes granzubergang zu fuss, a pak zase až do Prahy vlaky. Z Břeclavi jasne na Km-banku).
Z Komárna do Kútou pro tři vyjde skupina na 178 Kč na hlavu a z Kutou do Břeclavi příhraniční styk na 34 Kč. Jenže v sobotu a v neděli jezdí málo osobáků přes hranice a buď bych čekal hodinu a půl v Kútech nebo zase hodinu a půl v Břeclavi. To je na stovku v hospodě. Tak jsem koukal na www. jizdenka.cz a zjistil, že s In-zákazník Rail+kartou to stojí z Komárna přímo do Břeclavi jen 235 Kč, to je i se slovenským EC příplatkem 269 Kč, tedy jen o 57 Kč víc. Tak nevím asi se rozšoupnu, sednu v NZ do EC a pojedu rovnou do Břeclavi.
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Cesta do Rumunska

Příspěvekod george1 » úte črc 24, 2007 10:35

Helca píše: Navíc relativně pohodlné cestování, občas přestup s pauzičkou na osvěžení (kratší i delší)... Žádná nuda a otrava jako v buse :lol: :lol: :lol:


V autobuse taky není nuda. Než se naděješ tak si v Rajce, pak alumatku na zem, 2-3 dcl urychlovače času a když se probudíš, tak začíná Rumunsko a tam je co pozorovat. Jen musí být člověk rychlej a karimatku na zem hodin sotva vyleze Maďar ven - na zem se vejdou maximálně čtyři až pět lidí. Já si raději místo bukuju starou alumatkou už v Praze. Jsem sobec.
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Cesta do Rumunska

Příspěvekod Helca » úte črc 24, 2007 10:43

george píše:
Helca píše: Navíc relativně pohodlné cestování, občas přestup s pauzičkou na osvěžení (kratší i delší)... Žádná nuda a otrava jako v buse :lol: :lol: :lol:


V autobuse taky není nuda. Než se naděješ tak si v Rajce, pak alumatku na zem, 2-3 dcl urychlovače času a když se probudíš, tak začíná Rumunsko a tam je co pozorovat. Jen musí být člověk rychlej a karimatku na zem hodin sotva vyleze Maďar ven - na zem se vejdou maximálně čtyři až pět lidí. Já si raději místo bukuju starou alumatkou už v Praze. Jsem sobec.

No to je jediný způsob jak přežít delší cestu v autobuse, já asi nejsem tak průbojná, vždycky mě nějaký lump předběhne... :D Pro mě je cestování busem na sedadle (jednom) naprosto k nepřežití, nevejdu se tam... Měřím 185, nohy 125cm... na nás se autobusy prostě nevyrábí... po dvou hodinách sezení už nejsem schopná ani vstát, jak mám skřípnutý kolena... KATASTROFA :((
Helca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned črc 22, 2007 12:51
Bydliště: Brno

Re: Cesta do Rumunska

Příspěvekod george1 » úte črc 24, 2007 11:06

[quote="Helca"]Tak to vypadá, že přece jen pojedem podobně jako vždy (vlaky + přechody hranic pěšky), když nechceme jet busem, vychází to pořád nejlíp - jedna cesta Brno - Petrosani max 1300 Kč/os.

Nechci ti radit, ale to je moc. Jde to (pravda z Břeclavi) za 995 Kč.
Břeclav - Kuty .... 40 (příhraniční sleva)
Kuty - Komárno .... 178 (skupina), čím větší skupina tím méně, ale nejméně však 162 Kč - skupina je do šesti osob
Komarom - Budapest - Szeged - Nagylak .... 552 (hlavně to koupit všechno dohromady)
Nadlac - Arad .... 45
Arad - Petrosani .... 180 (to je osobák, accelerat 270, rychlík 320).
Z Brna do Břeclavi myslím, že dáš za lístek tak 55 Kč.
Kdyby jste se pochlapili a vydrželi 5 hodin v buse, tak můžeš ušetřit hodně času (zdržení v Kútech a Komárně) když pojedete do Budy se Student agency. Finančně to pak vyjde o stovku levněji. Možná i o 150 Kč, protože berou ISIC.

A dejte si bacha, mezi Aradem a Nadlacem nejezdí až do prosince vlaky. Ale od 6 ráno do 20 večer hodně busů, po 5 až 7 RON.
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Cesta do Rumunska

Příspěvekod Helca » úte črc 24, 2007 11:25

george píše:Kuty - Komárno .... 178 (skupina), čím větší skupina tím méně, ale nejméně však 162 Kč - skupina je do šesti osob

Jedem letos jen ve třech a skupinovky jsou většinou od šesti osob... Výjimkou je ŽSS, ale ani tam se nevejdem : Skupina - ponuka pre cestovanie skupiny minimálne 6 a viac platiacich osôb bez ohľadu na vek. K priznaniu zľavy stačí len občiansky preukaz jedného člena skupiny, ktorý musí byť starší ako 18 rokov.
Skupina Mini - ponuka pre cestovanie menších skupiniek maximálne 5 osôb (najviac 4 platiaci dospelí a 1 platiace dieťa do 15 rokov). Podmienkou je jeden platiaci cestujúci nad 18 rokov a 1 platiace dieťa vo veku do 15 rokov.
Tohle prostě nesplňujeme... Problém s autobusem mám jen já, nesložím tam nohy, vydržím max. Brno-Praha (2,5hod.) a i to je moc...
Helca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned črc 22, 2007 12:51
Bydliště: Brno

Příspěvekod Helca » úte črc 24, 2007 11:34

A propos, kdyby někdo chtěl rozšířit naše řady, odjíždíme 1.8. 2:34 z Brna :climb: :lol: :lol: :lol:
Helca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned črc 22, 2007 12:51
Bydliště: Brno

Re: Cesta do Rumunska

Příspěvekod swisss » úte črc 24, 2007 12:20

Helca píše:Problém s autobusem mám jen já, nesložím tam nohy, vydržím max. Brno-Praha (2,5hod.) a i to je moc...

jak ti rozumím.. (měřím 192cm). Většinou to řeším tak, že si nesedám k oknu a nohy si natáhnu do uličky.. . :)
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Re: Cesta do Rumunska

Příspěvekod Vilík » úte črc 24, 2007 12:23

swisss píše:
Helca píše:Problém s autobusem mám jen já, nesložím tam nohy, vydržím max. Brno-Praha (2,5hod.) a i to je moc...

jak ti rozumím.. (měřím 192cm). Většinou to řeším tak, že si nesedám k oknu a nohy si natáhnu do uličky.. . :)


Napodobne... A to mam "jen" 185...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: Cesta do Rumunska

Příspěvekod Helca » úte črc 24, 2007 12:29

swisss píše:jak ti rozumím.. (měřím 192cm). Většinou to řeším tak, že si nesedám k oknu a nohy si natáhnu do uličky.. . :)

Helca píše: Měřím 185, nohy 125cm... na nás se autobusy prostě nevyrábí... po dvou hodinách sezení už nejsem schopná ani vstát, jak mám skřípnutý kolena... KATASTROFA :((

Jojo, já mám 185cm právě... a nohy dlouhý a dole zahnutý... :mrgreen: , všude si připadám jako diskriminovaný idiot, hlava samá boule :mrgreen: , odkrvený nohy :roll: a další lahůdky... :smt082
Helca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned črc 22, 2007 12:51
Bydliště: Brno

Re: Cesta do Rumunska

Příspěvekod Rujir » úte črc 24, 2007 12:36

Helca píše:
swisss píše:jak ti rozumím.. (měřím 192cm). Většinou to řeším tak, že si nesedám k oknu a nohy si natáhnu do uličky.. . :)

Helca píše: Měřím 185, nohy 125cm... na nás se autobusy prostě nevyrábí... po dvou hodinách sezení už nejsem schopná ani vstát, jak mám skřípnutý kolena... KATASTROFA :((

Jojo, já mám 185cm právě... a nohy dlouhý a dole zahnutý... :mrgreen: , všude si připadám jako diskriminovaný idiot, hlava samá boule :mrgreen: , odkrvený nohy :roll: a další lahůdky... :smt082


Nu... Meriam 190cm, nohy som si sice nikdy nemeral, ale na atletickych treningoch som nepatril bez kratkonohych :mrgreen: a teraz si predstavte desat hodinovy let v economy class Boeingu. Som si myslel, ze tam umriem na nejaku krvnu zrazeninu. Od polovice letu som nohy prakticky necitil... :((
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pavproch » úte črc 24, 2007 12:36

Jen sem to tu přeletěl očima a divím se i ušama.....

Podle viamichelin.com je Brno(CZ)-Petrosani(RO) 845km

Tam a zpátky 1.700 km * 6 litrů nafty/100km * cca 1EUR na litr + cca 25 EUR za dálniční nálepky SK, HU, RO = celkem 127EUR/4 lidi v autě = cca 32 EUR na hlavu s výrazně lepším komfortem a rychlostí přesunu

pro mě jasná volba.... samozřejmě fčíl pomíjím otázku bezpečného parkování v RO.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Helca » úte črc 24, 2007 12:42

pavproch píše:samozřejmě fčíl pomíjím otázku bezpečného parkování v RO.....

No právě...
Helca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned črc 22, 2007 12:51
Bydliště: Brno

Re: Cesta do Rumunska

Příspěvekod Helca » úte črc 24, 2007 13:16

Rujir píše: a teraz si predstavte desat hodinovy let v economy class Boeingu. Som si myslel, ze tam umriem na nejaku krvnu zrazeninu. Od polovice letu som nohy prakticky necitil... :((

:smt119 to bych nerozchodila... :roll: a propos při hledání cesty do Rumunska jsem našla i zpáteční let Vienna - Bucharest za 2424,- Kč (1,- Kč letenka, zbytek letištní poplatky)... momentálně je už sice vyprodaný, ale ještě minulý týden tam bylo několik míst volných.. A trvá necelé 2 hoďky... Škoda že Bukurešť je tak z ruky... :wink:
Helca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned črc 22, 2007 12:51
Bydliště: Brno

Příspěvekod george1 » úte črc 24, 2007 13:56

Helčo díky, tak dokonale to připravuju, ale pak to nedočtu. Vono klukovi bylo loni 14 a 10 měsíců, takže to splňoval a to mě zblblo. Takže tím si mi vyřešila dilema - kupuji za těch 245 lístek Komárno - Břeclav, protože bez slevy je to úplně stejný a naopak uplatním slevu na In-kartu.

Ale z jiného soudku - na webu CFR jsem našel (v rumunštině, které nerozumím) jakýsi popis slev a jedna je tzv. skupinová nazvaná Biletul de calatorie in grup (od 2 osob) a druhá je tzv. Biletul de calatorie in circuit, která by měla být pro okruh do 6 osob. To jsem vydedukoval.
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Cesta do Rumunska

Příspěvekod Helca » úte črc 24, 2007 14:03

Zkusím se na to kouknout, kdesi jsem vyštrachala rumunštinu online, třebas mi to něco přeloží :mrgreen:


tak jsem právě zjistila, že mi to teda nic nepřeloží :(( :lol: ale jestli je mezi vámi nějaký jazykový talent, tady najde potřebné základy rumunštiny: http://www.romanianlessons.com :)
Helca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned črc 22, 2007 12:51
Bydliště: Brno

Příspěvekod george1 » úte črc 24, 2007 14:18

Tak jsem koukal na Eurolines a na autobus pomalu lze zapomenout. Promotarify do Rumunska už mají jen na 9., 13., 17., 18. a 20.8, ale jen ty o dvě stovky dražší. 4. a 16.8. je už vyprodáno úplně a levný jízdenky mají zase až od 21.8. dál.
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Cesta do Rumunska

Příspěvekod george1 » úte črc 24, 2007 14:22

Helca píše:Zkusím se na to kouknout, kdesi jsem vyštrachala rumunštinu online, třebas mi to něco přeloží :mrgreen:


tak jsem právě zjistila, že mi to teda nic nepřeloží :(( :lol: ale jestli je mezi vámi nějaký jazykový talent, tady najde potřebné základy rumunštiny: http://www.romanianlessons.com :)


cestující (osoba) - călător [-i m]
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Cesta do Rumunska

Příspěvekod Helca » úte črc 24, 2007 15:03

:lol: skvělé, nakonec to přece jen nějak dáme doohromady... Hele Georgi, jaké máš zkušenosti s přechodem Nagylak-Nadlac? Mám na mysli jestli se tam dá normálně vylézt z vlaku (Nagylak) přejít hranice po silnici (do Nadlacu) a nasednout na bus (vlaky teď z Nadlacu do Aradu nejedou)... ? Jo a hlavně jestli je tam nějaká schopná směnárna, vypadá to na malou ďouru... :)
Helca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned črc 22, 2007 12:51
Bydliště: Brno

Cesta

Příspěvekod Helca » úte črc 24, 2007 15:58

My se teda chystáme jet osvědčenou trasou, sice trochu delší a tím pádem i toršku dražší (nijak zásadně) přes Biharkeresztes - Oradea (pěšky přes přechod), sice je to trochu procházka, respektive když přejdeš hranice tak spíš projížďka, ale 1. je tam nonstop směnárna 2. směnárna má nejlepší kurzy z celýho Rumunska (mnohokrát vyzkoušeno) 3. to tam známe a jezdíme tak vždycky :mrgreen: (a jsem děsně konzervativní :oops: ) Jediný co je na tom trochu na nic, je ta procházka (resp. pojížďka), ale zase ušetří hodně času - vlaků přes hranice nejede tolik a když, tak tam dlouho trčí.... Poslední dobou je ale horší chytnout stopa gratis, všichni chtějí vydělávat, bestie jedny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , a to dřív se mohli roztrhnout... No uvidíme... Celkem mi to cenově vychází na 1240Kč/os... Kdyby nás jelo víc než tři, je to levnější, ale takhle holt nic...

PS. Busem i v tom dražším promotarifu to vyjde samo levněji, ale já prostě do autobusu nevlezu... Apoň bude dobrodrůžo už cestou ;)
Helca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned črc 22, 2007 12:51
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Balkánské státy