Výprava do Rumunska

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Vojtos » úte čer 12, 2007 21:21

Jinak co rumunska se týče já můžu doporučit Trascau málo lidí paráda. Jinak letos jedem Ceahlau tak pak poreferuji doufám že tam bude taky liduprázdno bo většinu odradí jak je to daleko
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod Hafi » úte čer 12, 2007 22:54

brhel píše:
Hafi píše:(myslim ze na maly retezat)

ten je krasny. urcite nevynechat soutěsku Cheile Scoruti

nevim, tezko to ovlivni, jede tam s kudrnou...zas tak sikovna aby tam jela sama neni :wink:
edit: no doufam ze to nebude cist... :ú to bych asi natvrdo zazil, jak je doma nebezpecnejs nez v rumunsku
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Fory » úte čer 12, 2007 22:56

Vojtos píše:Jinak co rumunska se týče já můžu doporučit Trascau málo lidí paráda. Jinak letos jedem Ceahlau tak pak poreferuji doufám že tam bude taky liduprázdno bo většinu odradí jak je to daleko


No, tak Ceahlau zrovna liduprazdne neni...je pravda, ze v kempu u cabany Dochia jsme spali sami, ale na hrebenu je spousta domorodych vikendovych vyletniku :? Pokud nechytnete vylozene spatne pocasi, bude tam docela dost lidi.
Fory
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: pát čer 9, 2006 13:20
Bydliště: 50°27'7.71"N,14°22'57.14"E

Příspěvekod Fory » úte čer 12, 2007 23:06

Par fotek, pro ilustraci (lidi jsem nefotil, takze jen priroda :wink: )
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Fory
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: pát čer 9, 2006 13:20
Bydliště: 50°27'7.71"N,14°22'57.14"E

Příspěvekod patentik » stř čer 13, 2007 5:59

Vojtos píše:Jinak co rumunska se týče já můžu doporučit Trascau málo lidí paráda


K doporuceni se muzu pripojit, je tam opravdu kouzelna krajina a lidi pomalu, potkali jsme resp. akorat nejaky rumunsky turisticky oddil ... a povodne - chybi mi tu smajlik brodeni pres rozbourenou reku s batohem a ruckovani po lane :)
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod conny » stř čer 13, 2007 8:42

Fory, patentik

ako je na Caehlau s s vodou?

a ako tam je priblizne teplo, v tomto rocnom obdobi, ked je pekne?
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod zbuddy » stř čer 13, 2007 9:10

Fory: fotky :smt023 :smt023 :smt023 Čím foceno? Neuděláš z toho webgalerii?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Fory » stř čer 13, 2007 10:23

Conny: S vodou jsme problemy nemeli, Ceahlau je mela pohori tak neni problem dojit k nejakemu pramenu. My jsme sli z Durau do Izvoru Muntelui a co si pamatuju tak jeden pramen je u cabany Fantanele a dalsi u cabany Dochia (ten ale vypadal docela zavisly na srazkach, v parnem lete zrejme vysycha) Pod hrebenem je pramenu hodne, jestli chces muzu ti poslat oskenovanou mapu. Pocasi - Prvni den byla mlha a vitr, teplota tak 10 stupnu. Na zbytek nam svitilo slunicko. Vystacil jsem si jen s trickem a windstopperkou. Ale kdyby bylo nevlidno, asi by to bylo malo.

Zbuddy: foceno to bylo myslim Conica minolta F 300, vsechno na automat a podle toho vetsina fotek vypada. Nejsem zadny fotograf :) Ale kdyztak zkusim vybrat par tech hezcich a nekam to hodit.
Edit: fotky
Fory
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: pát čer 9, 2006 13:20
Bydliště: 50°27'7.71"N,14°22'57.14"E

Příspěvekod zatora » stř čer 13, 2007 14:57

Rujir píše:... Inak cez leto by som sa asi nebranil ani vyuzitiu sluzieb Cajendy...


Nás vyšla cesta Olomóc - Oradea 500 kč/ks

v karose nás bylo 6 z ČR a dalších 5 přistoupilo v Blavě
život prostě jde...no, a tak to je
Uživatelský avatar
zatora
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: stř bře 8, 2006 8:47
Bydliště: Wallachian Kingdom

Příspěvekod Vojtos » stř čer 13, 2007 15:34

Fory píše:
Vojtos píše:Jinak co rumunska se týče já můžu doporučit Trascau málo lidí paráda. Jinak letos jedem Ceahlau tak pak poreferuji doufám že tam bude taky liduprázdno bo většinu odradí jak je to daleko


No, tak Ceahlau zrovna liduprazdne neni...je pravda, ze v kempu u cabany Dochia jsme spali sami, ale na hrebenu je spousta domorodych vikendovych vyletniku :? Pokud nechytnete vylozene spatne pocasi, bude tam docela dost lidi.


Počítám že tam budeme dýl než na víkend resp. přijíždíme v sobotu večer. Rád bych prošel i trasy mimo značení případně míň frekventované. Předpokládám že nejvíc narváno bude na TOACU ale v tejdnu si tam myslim budeme víceméně sami.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod Fory » stř čer 13, 2007 16:53

Vojtos píše:Počítám že tam budeme dýl než na víkend resp. přijíždíme v sobotu večer. Rád bych prošel i trasy mimo značení případně míň frekventované. Předpokládám že nejvíc narváno bude na TOACU ale v tejdnu si tam myslim budeme víceméně sami.

jj, nejvic lidi je na Toace a okolo cabany Dochia. Cim dal od tehle mist, tim min lidi. Btw jak jste nakonec vyresili tu dopravu?
Fory
nováček
nováček
 
Příspěvky: 159
Registrován: pát čer 9, 2006 13:20
Bydliště: 50°27'7.71"N,14°22'57.14"E

Příspěvekod Vojtos » stř čer 13, 2007 16:58

Fory píše:
Vojtos píše:Počítám že tam budeme dýl než na víkend resp. přijíždíme v sobotu večer. Rád bych prošel i trasy mimo značení případně míň frekventované. Předpokládám že nejvíc narváno bude na TOACU ale v tejdnu si tam myslim budeme víceméně sami.

jj, nejvic lidi je na Toace a okolo cabany Dochia. Cim dal od tehle mist, tim min lidi. Btw jak jste nakonec vyresili tu dopravu?


Vlakem jeden přestup v Budapešti a jeden v Bukurešti všude cca hodina na přestup. Cena za zpáteční jízdenku 4000,- ale dopřáváme si luxus takže je to s lehátkama. Bez nich to vyjde o 1000,- levnějc.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod ham » stř čer 13, 2007 17:07

Vojtos píše:Vlakem jeden přestup v Budapešti a jeden v Bukurešti všude cca hodina na přestup. Cena za zpáteční jízdenku 4000,- ale dopřáváme si luxus takže je to s lehátkama. Bez nich to vyjde o 1000,- levnějc.


Slusna cena, kdyz uvazim, ze to je az pres Bukurest - jaka to je sleva? Skupinovka nebo City star?
"Když můžes odejít si kamkoli, nač ke své škodě zůstat doma na poli?"
Cesty: Paring a Capatini, Hardangervidda, Tour du Mont Blanc, Turecko & Sýrie, Kazachstán
Uživatelský avatar
ham
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte úno 28, 2006 10:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod Vojtos » stř čer 13, 2007 17:09

ham píše:
Vojtos píše:Vlakem jeden přestup v Budapešti a jeden v Bukurešti všude cca hodina na přestup. Cena za zpáteční jízdenku 4000,- ale dopřáváme si luxus takže je to s lehátkama. Bez nich to vyjde o 1000,- levnějc.


Slusna cena, kdyz uvazim, ze to je az pres Bukurest - jaka to je sleva? Skupinovka nebo City star?


City Star skupina se musela rozdělit na dvě po 5 a 3 lidech jinak to nejde. Skupinovka je cca o 600 na hlavu dražší. Tož právě jedu ty bílety koupit Zatim.
..možná že ne cíl, ale něco máš určitě na dosah...
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod seis » pát čer 15, 2007 8:09

Co se týče jízdenky - u Eurolines se dá sehnat jednosměrná do Sibiu i za 960,- , ale chce to zakoupit ji v předstihu.
Jinak doporučuji navštívit letos Sibiu, je to letos Evropské město kultury a o prázdninách se tam bude konat spousta akcí:)
Uživatelský avatar
seis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř srp 17, 2005 21:35
Bydliště: Čechy a Morava

Příspěvekod si9 » čtv čer 21, 2007 14:40

Nejspíš ponesu dříví do lesa, ale já to třeba nevěděl :-( Že nemá smysl v ČR schánět Rumunskou měnu (Lei), protože se tady prostě neprodává. Chilli směnit koruny nejlépe na eura a až v Rumunsku na lei...
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod brhel » čtv čer 21, 2007 20:12

si9 píše:Nejspíš ponesu dříví do lesa, ale já to třeba nevěděl :-( Že nemá smysl v ČR schánět Rumunskou měnu (Lei), protože se tady prostě neprodává. Chilli směnit koruny nejlépe na eura a až v Rumunsku na lei...


Ale prodává. ale ne v bance, ale dá se sehnat třeba ve směnárně v Hradci Králové v OC Futurum. Ale jestli se to vyplatí....
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod si9 » pát čer 22, 2007 12:46

Mně prodavač v jisté nejmenované směnárně říkal, že se ne...hajsl :-) nicméně, ještě+ zvážím, jestli proto pojedu do Hradce...
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod si9 » pát čer 22, 2007 12:47

Ještě něco...náš logistik přes dopravu vymyslel, že do Rumunska pojedeme vlakem a v cíli budem o půlnoci, tudíž budem spát nejspíš na nádraží. Máte někdo zkušenosti se spaní na Rumunskejch nádražích? Mně se to moc nezdá. Na nádraží bych se bál spát asi i doma v Poděbradech, natož v Rumunsku! :(( :?
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod teoretic » pát čer 22, 2007 12:50

si9 píše:Na nádraží bych se bál spát asi i doma v Poděbradech, natož v Rumunsku!

ja bych si to, covece, radsi dal v tom rumunsku nez teda v podebradech :mrgreen: *rejp* :)

t.

p.s. ale back to topic - se spanim na rumunskejch nadrazich nemam zkusenosti, ale asi zalezi, kolik vas bude, jaky to bude nadrazi atd..spis bych se mozna radsi placnul nekam do prirody kousek od nadrazi (jestli to neni nekde v centru mesta to nadrazi)
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Schnappi » pát čer 22, 2007 12:51

K tomu by se měl vyjádřit Hafi, toho sem tam ve městě popadnou takové bezdomovecké chutě :P
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod si9 » pát čer 22, 2007 12:53

no jo, jenže...orientuj se v půlnoci, když vylezeš rozespalej z vlaku v místě kde jsi nikdy nebyl a neznáš to tam...

a jinak...Poděbrady jsou vcelku poklidný lázeňský město! :smt018
Uživatelský avatar
si9
účastník
účastník
 
Příspěvky: 358
Registrován: sob kvě 26, 2007 12:35
Bydliště: Praha

Příspěvekod teoretic » pát čer 22, 2007 12:59

si9 píše:no jo, jenže...orientuj se v půlnoci, když vylezeš rozespalej z vlaku v místě kde jsi nikdy nebyl a neznáš to tam...
a jinak...Poděbrady jsou vcelku poklidný lázeňský město! :smt018

tak vis snad, do jakeho mesta prijedete, ne? tak na to zkus mrknout, kde v tom meste je nadr - jestli to je nejaka vesnicka, tak by to pak nely problem

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod zbuddy » pát čer 22, 2007 13:06

si9 píše:Ještě něco...náš logistik přes dopravu vymyslel, že do Rumunska pojedeme vlakem a v cíli budem o půlnoci, tudíž budem spát nejspíš na nádraží. Máte někdo zkušenosti se spaní na Rumunskejch nádražích? Mně se to moc nezdá. Na nádraží bych se bál spát asi i doma v Poděbradech, natož v Rumunsku! :(( :?

Pokud máš batoh Gemma, Corazon apod., tak se nemusíš bát ničeho :twisted: :mrgreen: :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Hafi » pát čer 22, 2007 13:07

Schnappi píše:K tomu by se měl vyjádřit Hafi, toho sem tam ve městě popadnou takové bezdomovecké chutě :P

v rumunsku? sem este takto nespal...zalezi jestli to je mesto nebo vesnice, ale fakt bych se nebal, to treba tady u nas bych to obcas radsi nezkousel. v bulharsku ve stare zagore sme vybehli do parku pred nádr ve tri rano a nebyl problem. jen jsem si lehli do petiuhelniku (bylo na 5) a batohy nahazeli dovnitr a ruzne slozite posvazovali a doufali ze to zlodeje odradi.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod pripluv » pát čer 22, 2007 13:26

Na nádražích jsem spal v Česku (to sem dostal obuškem od hodného policisty), na Slovensku (to jsem byl nezván bezdomovcem jednou holčičkou), na Ukrajině (milicí vyhozen), v Rusku (tvářil jsem se že vůbec nespím) a to tak že několikrát (už je to v desítkách) a docela v pohodě.
Nejhorší to ale bylo v Dolním Smrčným, tam jsem si myslel že zdechnu - zimou.
Nebál bych se ani Rumunskýho...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod ham » pát čer 22, 2007 13:35

si9 píše:no jo, jenže...orientuj se v půlnoci, když vylezeš rozespalej z vlaku v místě kde jsi nikdy nebyl a neznáš to tam...


Nas ceka neco podobnyho, resp. prijedem bud kolem devaty nebo kolem pulnoci a potrebovali bysme pokracovat mistnim spojem dal, ale v noci si moc nadeji nedavam... No a nekde jsem cet, ze rumunsky nadrazi celkem gheto ;-) takze bud pockat a nespat, nebo jak tu uz nekdo psal zalezt nekam mimo civilizaci (coz ostatne delam vsude, vzdycky). Zalezi na okolnostech.
"Když můžes odejít si kamkoli, nač ke své škodě zůstat doma na poli?"
Cesty: Paring a Capatini, Hardangervidda, Tour du Mont Blanc, Turecko & Sýrie, Kazachstán
Uživatelský avatar
ham
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte úno 28, 2006 10:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod Hafi » pát čer 22, 2007 13:40

Přípluv píše:Na nádražích jsem spal v Česku (to sem dostal obuškem od hodného policisty), na Slovensku (to jsem byl nezván bezdomovcem jednou holčičkou), na Ukrajině (milicí vyhozen), v Rusku (tvářil jsem se že vůbec nespím) a to tak že několikrát (už je to v desítkách) a docela v pohodě.
Nejhorší to ale bylo v Dolním Smrčným, tam jsem si myslel že zdechnu - zimou.
Nebál bych se ani Rumunskýho...

tos mi pripomel: liberec, park nad harcovem, rano nekdy na konci srpna par let zpatky
lezime asi tak 20 metru od cesticky kudy obcas prochazi cosi duchodcu vencicich psi. uz jsme vzhuru, ale furt se tak prevalujem. najednou jde babicka s cca 6letou vnuckou(evidentne par dni pred prvnim skolnim dnem), udelali par kroku z cesticky smerem k nam a:
"Anicko, tak takhle dopadnes jestli se nebudes dobre ucit..." :cry:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Schnappi » pát čer 22, 2007 13:41

zbuddy píše:Pokud máš batoh Gemma, Corazon apod., tak se nemusíš bát ničeho :twisted: :mrgreen: :mrgreen:

A pokud máš něco dražšího, řešení je taky nasnadě - vyndat si jednu výztuhu a mít ji v noci hezky po ruce ;)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod brhel » pát čer 22, 2007 13:50

si9 píše:tudíž budem spát nejspíš na nádraží.

1. Proč jedete tak hloupě? Odpoledne v 18:17 z Brna, asi v 22 v Budapešti a dál asi v 23 přestup na Dacii a v 6 rano v Rumunsku v Simerii.

2. Já tam na nádraží spal. V Sibiu, na perónu (boku budovy), skoro přede dveřmi policejní stanice. A OK!
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

PředchozíDalší

Zpět na Balkánské státy