Bulharsko - Rila, Pirin, Vitoša

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod pripluv » pon čer 30, 2008 11:34

pls, ten koncový bod přechodu :prayer:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod krakonos » pon čer 30, 2008 12:56

Přípluv píše:pls, ten koncový bod přechodu :prayer:

Mozna myslis Kostenec, prijeli jsme tam vlakem ze Sofie (cervenec 2006, asi hodina cesty).
Prespali jsme kousek za mestem a pak pokracovali po silnici kolem dvou jezer idealnich pro koupacku. Asi po hodine se dojde do mensiho Kostence, odkud se da po zelene dojit na vyhorelou a v noci trochu strasidelnou chatu Belmeken. Dalsi den jsme sli po cervene a spali nahore nad chatou Zajeracica. Tohle je celkem liduprazdna oblast - za oba dny jsem potkali dva lidi a jednu zmiji.

Nasledujici den jsme vystoupali na Musalu, vratili se a prespali pod Mariski vrchem. Dalsi den jsme pres chatu Granicar dosli az na Ribni jezera a dost pritom zmokli, takze jsme na chate hlavne susili a taky trochu popili s tema divnejma chlapkama, co tu nekdo psal. Vetsina z nich pracuje jako ochranka Rilskeho monastyru.

Druhy den jsme kvuli desti dosli jen na Kobilino braniste, kde je chatka, ve ktere se da krasne prespat. Nasledovala asi nejhezci cast Rily - pres chatu Maljovica nahoru do kopcu. Posledni dva dny jsme stravili pochodem Razdela - chata Ivan Vazov - Rilski monastyr.

Celkem tedy 8 dni, jinak na chatach se dal koupit chleba, pivo i nejaka zelenina.
krakonos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 19, 2008 8:36
Bydliště: Roztoky u Jilemnice, Praha

Příspěvekod pripluv » pon čer 30, 2008 16:19

Ha aha, osm dní na Rilu?
My to půjdeme opačně, z Melniku do toho Kostence (to jsem potřeboval vědět, kam se stočit, dík :wink: ). Takže Pirin i Rila. Máme na to 10-11 dní.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pavel.ma » pon čer 30, 2008 16:42

Cau, Rilu a Pirin jsem sel pred dvema lety. Cele je to zvladnutelne za tech 10-12 dni. Report z toho je na
http://rpv.ic.cz/20060716/bulharsko-2006/
Uživatelský avatar
pavel.ma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv dub 19, 2007 14:10
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod pripluv » pon čer 30, 2008 16:52

Nevíte někdo, jaké jsou stránky na vyhledávání spojení vlakem v Bulharsku?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Hafi » pon čer 30, 2008 16:55

Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod krakonos » pon čer 30, 2008 17:04

Nevíte někdo, jaké jsou stránky na vyhledávání spojení vlakem v Bulharsku?

idos to zvladne taky :wink:
krakonos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon kvě 19, 2008 8:36
Bydliště: Roztoky u Jilemnice, Praha

Příspěvekod Hafi » pon čer 30, 2008 17:25

krakonos píše:idos to zvladne taky :wink:

zdaleka ne vse...a navic ne uplne spolehlive...teda predpokladam, ze s novou grafikou neprisla i nova databaze...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod pripluv » pon čer 30, 2008 17:48

Hafi píše:http://bdz.creato.biz/


Díky
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » pon čer 30, 2008 18:04

Je to jakési zdechlé...

...i toto (http://razpisanie.bdz.bg/) :cry: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

mapy

Příspěvekod xcrazygirl » čtv črc 3, 2008 20:46

V neděli se chystáme s přítelem do Bulharska a sháníme ještě nějaké mapy Rily a Pirinu se souřadnicemi nebo pokud někdo nemá GPS souřadnice treku. Díky.
xcrazygirl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř led 17, 2007 21:53
Bydliště: Šenov u Ostravy

Příspěvekod pripluv » čtv črc 3, 2008 20:47

Sice nepomůžu (ale mapy se dají pokoupit na místě bez výraznějších problémů), ale pak by se hodil nějaký report :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod xcrazygirl » čtv črc 3, 2008 21:05

no mapy máme, ale chtěly jsme nějaké, kde je jakýkkoliv souřadnicový systém, pro použití s gps...
xcrazygirl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř led 17, 2007 21:53
Bydliště: Šenov u Ostravy

Příspěvekod pripluv » stř črc 9, 2008 17:42

Tak a ještě dotaz. Kolik s sebou šelem (to jako lvů nebo taky leva) na dva týdny? Kolik stojí cesta Sofie-Melnik, Kostenec-Sofia? Pak už jen nějaký jídlo, pivo, víno. Kolik jste s sebou měli a kolik utratili?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod xcrazygirl » úte črc 22, 2008 14:40

Přípluv píše:Tak a ještě dotaz. Kolik s sebou šelem (to jako lvů nebo taky leva) na dva týdny? Kolik stojí cesta Sofie-Melnik, Kostenec-Sofia? Pak už jen nějaký jídlo, pivo, víno. Kolik jste s sebou měli a kolik utratili?


Měli jsme s sebou dohromady 525 leva, ale bylo to moc. Něco okolo 100 leva jsme dovezli domů. Myslím, že tak 200leva stačí na osobu na ty dva týdny a to si můžeš dovolit nějakou tu véču, pivka, víno v Melniku a ubytování v Melniku a Sofii, dopravu + nějaký ty další "drobnosti".
Cesta Melnik-Sofie stojí 13 leva busem. Z Melniku jezdí denně v 6hod. přímý bus do Sofie. Kostenec-Sofia stojí něco okolo 6 leva vlakem.
xcrazygirl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř led 17, 2007 21:53
Bydliště: Šenov u Ostravy

Příspěvekod pripluv » úte črc 22, 2008 16:11

Super, díky moc... :ú
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod xcrazygirl » stř črc 23, 2008 7:12

Lidičky, nebyl náhodou někdo z vás v Bulharsku v zimě na sněžnicích?Chtěla bych vědět oblasti, které by se daly tak přejít.... *
xcrazygirl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř led 17, 2007 21:53
Bydliště: Šenov u Ostravy

Příspěvekod Rujir » stř črc 23, 2008 11:03

xcrazygirl píše:Lidičky, nebyl náhodou někdo z vás v Bulharsku v zimě na sněžnicích?Chtěla bych vědět oblasti, které by se daly tak přejít.... *


Nebol, ale kedze je to jeden z mojich tajnych planov, tak som nasiel toto. Ja viem, ze to je zajazd, ale ako inspiracia dobre, nie? A hlavne podla toho viem, ze to nie je uplne blby napad. :ú
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod SutecH » pát srp 1, 2008 12:54

Zdarec, chtel bych se zeptat jestli si jde do bulharska vzit nuz..teda jako legalne ...aby s tim nebyli naky problemy ...vim ze na ukrajinu to je jen pokud jeho cepel nepresahuje 4cm...s cim si clovek neukroji ani chleba :D

jinak bysme po ture v horach chteli tak na 2 az 3 dny zavitat k mori , tak kdyby ste nekdo moh doporucit kam nejlip ze Sofie a na kolik tak muze vyjit cesta Sofia-more-Sofia.. .. .. .. .. navic jestli tam nekde jde taky prenocovat ve stanu ... do nejakyho hotelu by se nam moc nechtelo :((


za info dekuji
SutecH
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát srp 1, 2008 12:23

Příspěvekod fossil » sob srp 2, 2008 11:35

SutecH píše:Zdarec, chtel bych se zeptat jestli si jde do bulharska vzit nuz..teda jako legalne ...aby s tim nebyli naky problemy ...vim ze na ukrajinu to je jen pokud jeho cepel nepresahuje 4cm...s cim si clovek neukroji ani chleba :D

jinak bysme po ture v horach chteli tak na 2 az 3 dny zavitat k mori , tak kdyby ste nekdo moh doporucit kam nejlip ze Sofie a na kolik tak muze vyjit cesta Sofia-more-Sofia.. .. .. .. .. navic jestli tam nekde jde taky prenocovat ve stanu ... do nejakyho hotelu by se nam moc nechtelo :((


za info dekuji


Koukám, že zatim nikdo neodepsal:) Tak snad někdo odpoví, taky by mě to zajímalo:-D
"Chtěl jsem jen vylézt tak vysoko, abych dohlédl na dno svého já". - Reinhold Messner
Uživatelský avatar
fossil
nováček
nováček
 
Příspěvky: 180
Registrován: úte led 29, 2008 17:43
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvekod pripluv » ned srp 3, 2008 13:10

Na ty nože je někde nějaká sajtna, obecně ale nikde nejsou z kudly nadšení a k dobru ti to rozhodně nepřidají. Já si tam beru klasickej Victorinox (111 mm), bude ale v báglu.

V Sofii jsou dva kostely a jedno vojenský muzeum, toť z památek vše (obrazně, prý tam ale fakt nic moc není). Přespat se dá v hostelu, jen přes léto bude nutná rezervačka (já si s nimi dopisoval dva týdny).

U moře přespíš v pohodě na pláži (nezkoušel jsem, ale všude to tak funguje). Jen se asi budeš muset někam trocha schovat.

Když se podíváš na web Bulharských busů či vlaků (teď nevím), tak ti to vyplivne i cenu, příjemné.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » ned srp 3, 2008 19:46

PIRIN a RILA: japak to je na hřebenech s vodou? Kolik tahat s sebou než najdu další zdroj?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod vašek » ned srp 3, 2008 19:52

jak kde :mrgreen: Kolem Vichrenu nic moc (vápence), jinak si myslím že v pohodě. Na Rile bylo dost ples.

Jinak my jsme vodu pili bez převařování, a ke konci přechodu na nás oba přišlo blití a sra*ka :| ...jestli to bylo vodou, nebo celkovou hygienou, zátěží nebo prostě kombinace, nevím.
"...kam jsem šel, tam jsem utíkal.."
vašek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 140
Registrován: úte čer 26, 2007 10:18
Bydliště: Zlaté Hory

Příspěvekod pripluv » ned srp 3, 2008 20:03

to nic moc je třeba den?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod SutecH » ned srp 3, 2008 21:21

Přípluv píše:Na ty nože je někde nějaká sajtna, obecně ale nikde nejsou z kudly nadšení a k dobru ti to rozhodně nepřidají. Já si tam beru klasickej Victorinox (111 mm), bude ale v báglu.

V Sofii jsou dva kostely a jedno vojenský muzeum, toť z památek vše (obrazně, prý tam ale fakt nic moc není). Přespat se dá v hostelu, jen přes léto bude nutná rezervačka (já si s nimi dopisoval dva týdny).

U moře přespíš v pohodě na pláži (nezkoušel jsem, ale všude to tak funguje). Jen se asi budeš muset někam trocha schovat.

Když se podíváš na web Bulharských busů či vlaků (teď nevím), tak ti to vyplivne i cenu, příjemné.



Mnohokrate diky za info ...
SutecH
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát srp 1, 2008 12:23

voda na pirinu

Příspěvekod tomass.pavelka » ned srp 3, 2008 21:29

v mramorové části Pirinu - chata Javorov až Vichren voda NENÍ VŮBEC, je to naprosto vyprahlý prostor, díky průvodci jsme brali nadmíru - asi šest litrů na osobu na dva dny (přespání v bivaku Končeto) a bylo to málo! Dál po hřebeni na Kamenici a jihovýchod je to s vodou ok, plesa, potoky jako na Rile.

jinak fotečky z našeho bulharského cestování
Tomáš Pavelka
tomass.pavelka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned srp 3, 2008 16:30

Příspěvekod Dena » ned srp 3, 2008 22:08

Fotečky pěkné, díky- na Pirinu byl nedávno i Mýval, spolulezec. Jsem zvědavá, jestli se s nějakými fotkami a informacemi brzo vytasí.
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod vašek » pon srp 4, 2008 13:49

Přípluv píše:to nic moc je třeba den?


Určitě. Já teď doma nemám mapu, takže nemůžu poradit konkrétně, ale od rána do večera k nějaké vodě určitě dojdeš. My ten den šli z chaty Vichren k chatě Javorov a nebylo to moc daleko - u chat samozřejmě voda je. Ale na Javorov hodně slezeš z hřebene. Nějaké voda měla být i někde na hřebeni, ale o to už nevím přesně.
"...kam jsem šel, tam jsem utíkal.."
vašek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 140
Registrován: úte čer 26, 2007 10:18
Bydliště: Zlaté Hory

Příspěvekod pripluv » pon srp 4, 2008 16:06

No, ještě k bivakům. Zaslon (bivak) je zadara, noc v chatě asi za prachy (kolik průměrně?), nec před chatou ve stanu je možná? Noc in nature asi inkognito, když to je jakejsi park, že? :((
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod vašek » úte srp 5, 2008 7:48

Zaslony jsou samozřejmě zadara, je to obdoba rumunských refugiích. Na chatě jsme spali jednou(po průtrži mračen a probdělé noci jsme se potřebovali osušit) za 10 leva v osmilůžkovém pokoji - měli jsme ho ale pro sebe. Nedaleko chaty - ale trochu schovaní - tábořilo více lidí. Na horách jsme to neřešili a spali jsme, kde jsme chtěli * ...a ostatní to dělali taky tak. Zatím to není problém, těch lidí tam nenií tolik.
"...kam jsem šel, tam jsem utíkal.."
vašek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 140
Registrován: úte čer 26, 2007 10:18
Bydliště: Zlaté Hory

PředchozíDalší

Zpět na Balkánské státy