Rumunsko - jednodenní turistika

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Rumunsko - jednodenní turistika

Příspěvekod dejnaa » pon dub 2, 2018 21:34

Ahoj,
chystáme sa s priateľom na cca 10 dní na hory do Rumunska, ale nechceme žiadny prechod ani spanie pod stanmi. Ideálne by bolo ubytovať sa niekde v nejakej dedine a každý deň vyraziť na túru a večer sa vrátiť.
Máte tip na nejaké miesto, kde by sa dalo na pár dní ubytovať a podnikať odtiaľ jednodňové túry a prípadne výlety k nejakým hradom/kláštorom? Všade som našla info len o prechodoch.
Ideálne Retezat alebo Fagaraš, ale uvítam tipy aj na iné miesta.
dejnaa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon dub 2, 2018 21:25

Re: Rumunsko - jednodenní turistika

Příspěvekod pb666 » stř dub 11, 2018 11:07

Být na jednom místě a podnikat jednodenní výlety kolem ... nevidím žádný scénář, kde by to vydrželo na celý týden. Pokud byste mezi tím přejížděli na jiná místa ke spaní, pak by to šlo najít. Budete tam autem, nebo hromadnou dopravou?

1) Pohoří Bucegi je poměrně kompaktní, je na něm hodně chat a dá se tam vyjet lanovkou. Tj. vyjet nahoru, bydlet v některé chatě či kempovat kolem, a chodit nalehko.

2) Retezat - natěžko dojít k jezeru Bucura, tam zatábořit a nalehko chodit kolem. Nebo spát v chatě Cirnic, tam se dá pravděpodobně dojet nějakou dopravou.

3) Mimo hory je dalším vhodným místem tábořiště Plaiul Foil u Zarnešti na východním konci Fagaraše. Dá se z něj udělat jednodenní výlet nalehko na Piatru Craiului, jednodenní výlet směrem k Iezer-Păpușa, či procházky do kopců Țaga.
Kolem jsou pak jeskyně na jihu Piatry, hrad Bran atd.

4) Další jednodenní cíl by mohl být hlavní hřeben Munții Țarcu - autem dojet do sedla Jigoru na silnici DJ608A (vede na Muntele Mic), a pak se za den dá vylézt na vrchol Tarcu a zpět.

5) Na Fagaraši se dá dojet po transfagarašské silnici až takřka na hřeben. Tam u jezera Balea nechat auto (spát buď přímo tam, nebo u jezera Capra přímo na hřebenu) a udělat si výlet na obě strany hřebene. Opravdu velcí borci to odtama dají až na Moldoveanu a zpět, ale to je velký úkol. Na druhou stranu se dá dojít na Negoiu.

6) A pak třeba chata Voina v pohoří Iezer-Păpușa. Od ní se dá udělat několik jednodenních výletů po okolních hřebenech.

7) No a poslední je nová silnice Transalpina mezi Paringem a Capatini. Na obě strany se dá dát hezká jednodenní procházka po hřebenu.
RumunskeHory.cz
pb666
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř bře 25, 2015 13:37


Zpět na Balkánské státy