Fagaraš v červnu

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Fagaraš v červnu

Příspěvekod Leandra » úte kvě 9, 2017 9:26

Ahoj,

chystáme se na konci června na přechod Fagaraše. Je tady někdo, kdo tam v tuto dobu byl? Jak je to se sněhem? Obejdeme se už bez maček/cepínů nebo to máme raději ještě posunout, třeba na srpen? A případně můžete mi doporučit nějakou dobrou a spolehlivou stránku na předpověď počasí co se zahraničních hor týče? Moc díky a hezký den! *
Leandra
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv dub 7, 2016 19:31

Re: FAGARAŠ v červnu

Příspěvekod Jonzik007 » úte kvě 9, 2017 9:56

Nazdar, také se tam chystáme na konci Června. Sníh by tam už neměl být a moc bouřek také ještě ne. Já jsem si stáhl aplikaci na telefon FreeMeteo a tam se dá nastavit počasí téměř všude a docela spolehlivé. Jsou i webové stránky http://freemeteo.cz
S tím sněhem, myslím, že tam něco málo asi bude, ale ne tolik aby se kvůli tomu musela brát výstroj. Už jsem se tady na to ptal a lidé psali, že nejvhodnější doba na Fagaraš je Červen a Srpen.
Jonzik007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon pro 12, 2016 18:00

Re: FAGARAŠ v červnu

Příspěvekod Kuba Turek » úte kvě 9, 2017 11:30

V červnu tam na hřebeni moc sněhu nejspíš nebude, ale je blbé, že zledovatělé kusy cesty tam ještě asi budou a je neradno uklouznout a spadnout. Aspoň malý cepín bych bral pro každého. Sníh či led bude nejspíš ve Strunga Dracului, na hřebeni nad Bilea Lac, možná ve svazích nad Caltunem, nebo u Serboty a kdo ví kde ještě.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha


Zpět na Balkánské státy