Sjízdné hory v Rumunsku - Apuseni, Rodna, ...

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Sjízdné hory v Rumunsku - Apuseni, Rodna, ...

Příspěvekod Jimm22 » sob črc 30, 2016 7:24

Prosím všechny, kteří mají info o sjízdnosti/nesjízdnosti ať už celého pohoří nebo jen jeho části o info, kam na kole nejezdit, popř. kterému úseku se vyhnout.
Jedu s přítelkyní a za sjízdné považuji i tlačení do kopce, nesení kola přes kosodřevinu, popř. zdolání menšího šutru.
Nejde o to jestli kolo potlačíme hodinu do kopce, ale aby na konci nebyly řetězy a tak :)
Rozhodně nesjízdné je šplhání do brutálního krpálu a různé exponované úseky s řetězama, ...

Pohoří která jsem vybral jsou Apuseni - to by mělo být celé v pohodě, Rodna - zde to bude horší, takže ho možná vyřadím, Retezat - taky sjízdné a dál nevím, klidně mi něco doporučte

a kdyby náhodou někdo věděl kde sehnat knihu průvodce Rumunskými horami, byl bych moc rád, mně se nic sehnat nepodařilo a nebo jen pohoří kam nejedeme.

díky moc
Uživatelský avatar
Jimm22
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv pro 18, 2008 9:24
Bydliště: Letovice

Re: Sjízdné hory v Rumunsku - Apuseni, Rodna, ...

Příspěvekod dudy » sob črc 30, 2016 9:03

Retezat na kole?
:shock:
Možná tvrdá dřina na AM/EN se spoustou nošení a sjezdama zvícíma mistrovství světa ve šlapačkách.
To rozhodně radši tu Rodnu.
Záleží teda kudy se míníte pohybovat. Pokud údolíma, tak je to fuk, páč silnice po kterejch jezdí RoMan Diesel s šutrama sou všude.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Sjízdné hory v Rumunsku - Apuseni, Rodna, ...

Příspěvekod pb666 » sob črc 30, 2016 10:50

Retezat? Pokud myslíš centrální část kolem jezera Bucura ... tak ani náhodou. Tamní terén je opravdu vysokohorský, něco jako centrální Vysoké Tatry.
Rodna? Tam spíš - ale kolem nejvyšší hory a na konci kolem Vf. Ineu jsou to opět velehory, skalky a prudké srázy.

Pokud na kole po hřebeni, chce to travnatá pohoří. Ideálně hospodářsky vyžívaná pro těžbu ovcí - tam bývá na hřebeni polní cesta pro omlácené džípy, kterými se sváží sýr.
Určitě je v této kategorii:
- Cindrel (Cibin)
- Sureanu (Sebes)
pravděpodobně též Capatini.

Nebo travnatá pohoří bez polní cesty, jen s pěšinkou či prostě s trávou - to půjde:
- Tarcu - od sedla Iepei až po konec na Muntele Mic by to asi na kole šlo; ostatně na tomhle úseku jsme potkali (jako jediné turisty za pět dní pochodu) partu motorkářů na endurech
- Lotru - celý hřeben
- Vulcan - ale pozor, tam to je hodně nahoru a dolu
- Godeanu - asi ano, ale to už je opravdu dlouhý a těžký výlet
- Iezer / Papuša - ale nevím, jak se dostaneš na hřeben, nástupy jsou prudké
- asi Suhard, ten by šel

Určitě NE
- skalnaté a i pro pěšího s těžkými úseky: Fagaraš, Rezezat, Piatra Craiului, Paring.
- kleč, spousta kleče, strašně moc kleče, neprůjezdné na kole: Calimani.

Jimm22 píše:a kdyby náhodou někdo věděl kde sehnat knihu průvodce Rumunskými horami, byl bych moc rád, mně se nic sehnat nepodařilo a nebo jen pohoří kam nejedeme.


Spoustu informací najdeš zde RumunskeHory.cz . Jinak mám v knihovně Rumunské a bulharské hory, Čížek Jiří a kolektiv, Olympia Praha 1978 - když si napíšeš, pošlu ti nascanované konkrétní pohoří.
RumunskeHory.cz
pb666
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř bře 25, 2015 13:37

Re: Sjízdné hory v Rumunsku - Apuseni, Rodna, ...

Příspěvekod Jimm22 » sob črc 30, 2016 13:17

Díky za vyčerpávající info, Retezat teda škrtám, našel jsem na youtubku videa a to fakt na kolo je už moc
Zatím mám naplánované Apusei a kouknu na Rodnu a pohoří co si mi radil :)

Jinak nechápu jak jsem web rumunskehory mohl minout :) ale díky za tip
Uživatelský avatar
Jimm22
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv pro 18, 2008 9:24
Bydliště: Letovice

Re: Sjízdné hory v Rumunsku - Apuseni, Rodna, ...

Příspěvekod Olchor » ned črc 31, 2016 7:29

Před delším časem vyšel průvodce Rumunské Karpaty od Michala Buličky. Část je i o cykloturistice . Můžu pučit, z Letovic to nemáš do Blanska daleko.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Sjízdné hory v Rumunsku - Apuseni, Rodna, ...

Příspěvekod Jimm22 » ned črc 31, 2016 9:54

teď jsem zrovna v Blansku v práci :D a odjíždíme zítra ráno
Tak to by bylo super, sháněl jsem Rumunského průvodce, ale nesehnal. Ještě jsem chtěl zkusit Kudrny zítra ráno v Brně, ale takhle by si mi moc pomohl. Odkud jsi, nebo kam mohu přijet? Budu končit kolem 14h, ale přizpůsobím se jakémukoliv času

díky moc za ochotu
Jimm
Uživatelský avatar
Jimm22
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv pro 18, 2008 9:24
Bydliště: Letovice

Re: Sjízdné hory v Rumunsku - Apuseni, Rodna, ...

Příspěvekod Olchor » ned črc 31, 2016 10:04

Zavolej mi na 604881887
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Sjízdné hory v Rumunsku - Apuseni, Rodna, ...

Příspěvekod pb666 » ned zář 4, 2016 9:21

@Jimm22 : Jak to dopadlo? Kam jste nakonec jeli a jak to šlo?
RumunskeHory.cz
pb666
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř bře 25, 2015 13:37

Re: Sjízdné hory v Rumunsku - Apuseni, Rodna, ...

Příspěvekod Jimm22 » pon led 23, 2017 12:15

Trochu pozdě, ale přece :)
Jeli jsme do Apuseni, kde se dá krásně jezdit, občas přebrodíš, občas táhneš kolo z/do hroznýho kopce, ale jinak nenáročnej terén. Asi týden jsme spali na náhorní plošině Padiš, což je asi nejlepší místo na podnikání výletů. Krajina fantastická, místní jídlo taky, jen po hádce s jedním rumunem mi pak propíchal kolo u auta. Super týden s partou chalanů z Jeseníku a califorňanem "Frantou" :D co šel na roční trip
Další týden pak Maramures, všude spousta cest na kolo ideálních a dlouhé sjezdy terénem. Občas jsme projížděli cigánskými slumy při návratu zavečír k autu a to jsem měl trocha strach, píchnout bych tam fakt nechtěl :)
A nakonec Zakarpatská Ukrajina (tam nám ale skoro pořád pršelo), takže jen pěší procházky
Uživatelský avatar
Jimm22
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: čtv pro 18, 2008 9:24
Bydliště: Letovice


Zpět na Balkánské státy