Rumunsko Tarcu

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Rumunsko Tarcu

Příspěvekod Olchor » úte kvě 30, 2017 12:22

Zdar. Jedem do Rumunska , začínáme na pohoří Tarcu. Vlak do Caransebese, pak asi taxál přes Borlovu, kam až to půjde. Myslím, že by to mělo pustit minimálně ke spodní stanici lanovky na Muntele Mic, ale silnice vede až do sedla ( a pak na Muntelku). Byl tam někdo v poslední době? Jak a kam je ta silnic sjízdná? Cena za taxi? Dík.
Není dobré, když sportovci pijí, ale je pěkné, když alkoholici sportují.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 775
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Rumunsko Tarcu

Příspěvekod pb666 » sob čer 10, 2017 21:21

Byl jsem tam před čtyřmi lety.

Celá silnice DJ608A je asfaltová a sjízdná pro běžná auta až nahoru do lyžařského střediska Muntele Mic https://mapy.cz/s/1JoLI.

Nejblíž k nástupu na Tarcu je křižovatka v Șaua Jigorea https://mapy.cz/s/1JoMj

Odtama až k meteorologické stanici Cuntu https://mapy.cz/s/1JoMG vede prašná cesta - sjízdná pro offroad, ale taxik tam asi nedostanete.
U Cuntu je ofic možno tábořit, je tam vydatný pramen. Osazenstvo meteostanice bylo přátelské, ale pivo neměli.

Šli jsme to v opačném směru - startovali jsme ze Sarmizegetusa. https://mapy.cz/s/1JoNO Hezká pětidenní procházka. Taxi z Caransebeše do Sarmizegetusa (cca 50 km) bylo za 50 EUR.

Poznámky z 2013 k Tarcu jsou zde: http://rumunskehory.cz/hory/www/pohori/show/tarcu
RumunskeHory.cz
pb666
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: stř bře 25, 2015 13:37

Re: Rumunsko Tarcu

Příspěvekod Olchor » pát čer 16, 2017 15:21

Tak jsme se vrátili, bylo to parádní. Od nádraží v Caransebesi taxi do sedla ( Jigora, mezi Muntele Mic a Tarcu) za 100 lei, celkem dobrá silnice. Bohužel neděle a snadný přístup udělaly své - lidí jak malých myší. U chaty Cuntu spousta stanů ( hlavně češi, v Banátu byl nějaký festival), dost nás naštvali motorkáři ( taky češi), rozdrbané cesty na hřebeni. No ale kus za kopcem Tarcu ani noha. Nahoře se už moc nepase, takže louky jsou v tuhle dobu plné kytek - penišníky, divoké narcisy a tak. Kupodivu bylo ve výškách cca 1800 mnm ještě dost sněhu - teda jen větší nesouvislé fleky, ale pěkně to dokreslovalo atmosféru. Od spoje hřebenů Tarcu - Cernei - Godeanu ( moc pěkné místo) jsme po hřebínku přes Oslea Romanesca spadli do údolí k Cerna Sat a pak zas nahoru, naproti do Mehedinti. Nádherné krasové louky, obrovské závrty, soutěsky....Na závěr koupačka v termálech Baile Herculane. Volný dvoubazén u 7 pramenů stále funguje, vše při starém. Akorát malé bazénky na druhé straně řeky už nejsou. Nově jsou zrekonstruované volně přístupné bazénky u hotelu Roman.
Celkově velmi vydařené.
Není dobré, když sportovci pijí, ale je pěkné, když alkoholici sportují.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 775
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko


Zpět na Balkánské státy

cron