Chorvatsko - transverzála

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Chorvatsko - transverzála

Příspěvekod taRincilU » pát úno 19, 2016 23:51

Dobrý večer, ráno, odpoledne nebo jakýkoliv denní čas, kdy si budete tento příspěvek číst.

Přibližuje se léto, pro mne nejdelší prázdniny v životě a plánuji si tedy projít Chorvatsko po transverzále tak, jak nám o tom krásně píše autor zde. Vzhledem k tomu, že relativně dobře ovládám "ex-yu" jazyky, tak jsem si byl schopen na stránkách Hrvatskog planinarskog saveza najít určité části trasy. Za pomoci tohoto článku jsem pak sestavil nějakým způsobem trasu od výchozího bodu až do NP Paklenica. Zde však přichází oříšek, se kterým bych potřeboval pomoci od vás, členů tohoto fora. Potřebuju se nějakým, doposud záhadným způsobem, dostat z Paklenice na Dináru a pak na Biokovo. Jak je to tam se značením, trasami, mapami? Upřímně bych to nejradši zakončil v ústí a údolí Neretvy. V Kiwi jsem našel super mapu Biokova, potažmo zbytku Chorvatska. I přesto bych vás chtěl poprosit o jakékoliv mapy, podklady, praktické rady k této cestě. Případně, pokud se zde vyskytuje a pohybuje autor výše odkazovaného článku, byl bych velice rád za to, kdyby se mi ozval do zpráv, či za jakýkoliv jiný jeho feedback.

Od kamaráda, který žil na Balkáně značnou část života mi bylo dáno varování ohledně hadů a min. Nevíte jak je to s nimi? Ne že bych na základě toho chtěl přehodnotit moji cestu.., kdo se bojí, nesmí do lesa :-) Ale jen tak informativně. Případně by mne zajímalo, jak je to se spaním v přírodě v Chorvatsku, nějaké vaše čerstvé zkušenosti? Samozřejmě většinu nocí plánujeme na horských chatách etc.

Mám od května čtyři měsíce prázdnin, skoro pět. Plánuji vyrazit někdy okolo 11. července a dá se říct, že mám neomezený čas na cestu. Prostě backpacking/hiking trip.

Díky předem za vámi dodané info, zkušenosti, praktické rady!
taRincilU
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát úno 19, 2016 23:37

Zpět na Balkánské státy