Sever Chorvatska, Slovinsko

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Sever Chorvatska, Slovinsko

Příspěvekod majlan » ned črc 6, 2014 11:10

Ahoj, v srpnu se chystáme na sportovní výlet do Slovinska (orientační běh) a řešíme, jak to naplánovat. 5 dní budeme v Kamniku (http://goo.gl/maps/89d1h) a pak bychom rádi na 3-4 dny vyrazili směrem k moři. Nechceme zajíždět moc daleko na jih, tak by nás zajímaly nějaké tipy, kde na severu Chorvatska skloubit moře i nějaké pěší výlety tak, abychom ráno mohli vyrazit a večer se zase vrátit (asi bychom nechtěli přespávat v horách, ale pokud by to za to stálo, tak v tom nevidím problém). Máte někdo podobné zkušenosti? Nebo případně tip na to, kde se zastavit na zpáteční cestě ve Slovinsku. Díky!
majlan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob dub 28, 2012 21:44

Re: Sever Chorvatska, Slovinsko

Příspěvekod petrbw » ned črc 6, 2014 12:51

Z toho Kamniku je to už kousek na Istrii.Já do této oblasti(východní strana Istrie) jezdím už cca 13 let každé léto, někdy i vícekrát.Hezky je tam všude, záleží co čekáš o moře.Soukromí a klid nebo lidi a disko :rock: Pokud se týká hor a výletů, nic moc.Ale to bude Istrie celá.V srpnu horko na zdechnutí, kopce porostlé trnitým a nebo neprostupné.O spaní někde v přírodě bych já osobně neuvažoval.Nevíš co je soukromé a co ne, Chorvati jsou horké hlavy a někdy i protivní a arogantní.Co tam vypadá jako zbořená kuča, může být pastouška.To spíše zajet k moři se vykoupat a ty kopce až ve Slovinsku. Kousíček nad tím Kamníkem je přece Kalška Gora a Grintovec 2558m.Je to myslím na pomezí Rakousko/Slovinsko.Být tak blízko jako budete vy, asi bych výlety plánoval tam.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Sever Chorvatska, Slovinsko

Příspěvekod majlan » ned črc 6, 2014 16:11

Díky za tip. Můžeš na Istrii doporučit nějaké konkrétní místo?

Jinak jsem našel například okolí Crikvenice (http://www.treking.cz/treky/chorvatske-hory.htm) a národní park Risnjak. To vypadá docela zajímavě.
majlan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob dub 28, 2012 21:44

Re: Sever Chorvatska, Slovinsko

Příspěvekod petrbw » ned črc 6, 2014 16:35

My jezdíme hlavně do Sveté mariny, to je ale kemp potápěčský.Moc pěkně je v Rabacu, potom kolem Moštěnické dragy se dá taky najít klidná pláž.Jo, na ten Risnjak jsem zapoměl ](*,) ale to je národní park, tam s noclehem raději nepočítej.To by se vám mohlo prodražit.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Sever Chorvatska, Slovinsko

Příspěvekod majlan » ned črc 6, 2014 17:12

Mrknu na to, díky.

No Risnjak určitě jenom jednodenní výlety, celkem pěkně se to tam dá zvládnout. Akorát v tom srpnu asi bude docela horko. *
majlan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: sob dub 28, 2012 21:44

Re: Sever Chorvatska, Slovinsko

Příspěvekod vonkreuz » čtv črc 24, 2014 12:34

Dneska večer jedem na Istrii (lezení a koupačka u Rovinja) a dál na Lago di Garda (lezení). Jedu ze Slovenska (přes Bratislavu) a tak mám nutkání jet přes Maďarsko. Nějaký postřeh nebo porovnání cesty Rakousko+Slovinsko vs. Maďarsko? Jedu v noci, tak mi nejde o nějaká passa nebo výhledy.

Sice nemám v navigaci mapy pro Maďarsko, ale nějak bych to přeboroval...c
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Sever Chorvatska, Slovinsko

Příspěvekod Creobroter » ned črc 26, 2015 19:07

Ahojte, chystame sa do chorvatska na sever Kanegra, ubytovanie v bungalovoch Kanegra bungalows, mate niekto skusenosti rady a tipy? Je to tam naozaj v štadiu že tam zdochol pes? Za pripomienky dakujem
Paťo
Nevědomost je blažená
Uživatelský avatar
Creobroter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned čer 6, 2010 19:04
Bydliště: Topoľčany


Zpět na Balkánské státy