Chorvatsko - batoh, spacák, nic víc...

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Chorvatsko - batoh, spacák, nic víc...

Příspěvekod pipe » čtv srp 21, 2014 10:49

Zdravím,
dostal jsem spontání nápad, že bych si udělal týden dovolenou v Chorvatsku, cesta busem vyjde celkem levně tam i zpět (2100,-) a jediné co sebou chci vzít je batoh, spacák, stativ a fotoaparát a nějaké nezbytné kraviny jako žďárák a oblečení.

Plán je strávit pár dní u moře, někde kde je pěkně členité pobřeží s kameny, ne jen ploché pláže pěkně si zafotit a pak šup do hor na pár dní a repete. Co se spaní týče tak venku si někam zalézt nebo na pláži a v městech jen doplnit potraviny.

Mám pár otázek:
Kolik HRK (kun) by jste si sebou vzali?
Kam jet ať to do hor není štreka a splním i ostatní podmínky?
Nezabásnou mě když budu chrápat venku + nějaký tip k tomu kde raději spát, nespat atd?

Btw: uvažuju nad Gradacem a jeho okolí směrem k Ploče, nebo někde na Makarskou, Omiš, ostrov Brač taky nevypadá špatně.

Ale fakt potřebuju poradit, současně hledám info na netu, fotky atd.
Díky

Jo jel bych koncem září.

Ještě mě napadlo, kdyby jste měli tip, kam jinam a ne do Chorvatska jet tak mi to klidně taky napište, podmínky jako pro Chorvatsko, moře a nějaký kopec i třeba, cena za cestu tam i z5 do 2500,-.
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Chorvatsko - batoh, spacák, nic víc...

Příspěvekod petrbw » čtv srp 21, 2014 11:28

Tak to těch kun bych radil vzít více protože jestli Tě chytnou spát někde kde neplatíš, může se ti to prodražit.Zrovna Chorvati jsou na tohle hákliví.A dovedou být nepříjemní.Pokud nezapadáš do klasického modelu turisty který přijel, ubytoval se a zaplatil za každý prd, chovají se dost často arogantně.Policajti s tebou vůbec nediskutují.Jinak zrovna v tom Omiši je to hned u moře a za silnicí je cesta do hor.Před pár lety jsme tam podnikli celodenní výlet do hor.Se spaním tam moc nevím, samý šutrák a bodlák.Akátové háje a taky nevíš, čí je který kus pozemku.Vypadá to, že tam nikdo od války nebyl a vyžene tě pastevec holí.Koncem září už je po sezoně, málo lidí tak budeš více na očích.S báglem a karimatkou.K moři se většinou dostaneš hlavně na pláže, ostatní terén bývá dost často nepřístupný, zarostlý a nebo na něčím pozemku.Asi jsem tě nepotěšil, do Chorvatska jezdíme hodně let, většinou se potápět.Spát na černo jsem si dovolil pouze když jsme lodí dorazili někde k ostrovu kde se nedalo dostat z pevniny.A nebyla tam ani noha.Loď jsme většinou schovali nebo vytáhli z vody.Na takové dobrodružství bych asi volil jinou zemi než Chorvaty.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Chorvatsko - batoh, spacák, nic víc...

Příspěvekod pipe » čtv srp 21, 2014 11:37

Díky, takže zkusit najít nějaký last minute v kempu, nebo jinam, ale kam že...
Španělsko, Francie, Itálie... nebo se na to vykašlu :(
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Chorvatsko - batoh, spacák, nic víc...

Příspěvekod wawrik » čtv srp 21, 2014 11:43

petrbw píše:Tak to těch kun bych radil vzít více protože jestli Tě chytnou spát někde kde neplatíš, může se ti to prodražit....
... a hlavne ťa rovno vyhostia s desaťročným zákazom vstupu.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Chorvatsko - batoh, spacák, nic víc...

Příspěvekod axi12 » čtv srp 21, 2014 12:02

Itálii zavrhni, tam bude spíš hroší než lepší oproti Chorvatsku ;)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Chorvatsko - batoh, spacák, nic víc...

Příspěvekod petrbw » čtv srp 21, 2014 12:12

pipe, las minute asi ani není třeba.Koncem září seženeš v kterémkoliv menším kempu místo na spaní za babku.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Chorvatsko - batoh, spacák, nic víc...

Příspěvekod terezaslovensko » čtv srp 21, 2014 12:18

wawrik píše:
petrbw píše:Tak to těch kun bych radil vzít více protože jestli Tě chytnou spát někde kde neplatíš, může se ti to prodražit....
... a hlavne ťa rovno vyhostia s desaťročným zákazom vstupu.


vdaka bohu ze som toto nevedela, ked som mala 15 :t:t

boli sme s kamaratmi na predlzeny vikend v chovatsku, konkretne okolo Puly, spali sme na plazi, uplna pohoda, nikto nas nezastavil ani sa nic nepytal.. (ani rodicia o tom nevedeli..) na to budem este dlho spominat rada :)
ale je pravda, ze uz by som bola asi opatrnejsia dnes :oops:
terezaslovensko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: úte srp 28, 2012 10:31

Re: Chorvatsko - batoh, spacák, nic víc...

Příspěvekod jonas » čtv srp 21, 2014 17:54

No my taky byli před dvaceti lety na Istrii.jeli jsme auty(2 kusy) a spali normálně na plážích.bez problému.jen v Rovinj nás večer navštívili poliši ale jen nás pokárali s tím že nás tam druhý den nechtějí vidět.je to ale fakt dávno takže dnes bych byl asi taky opatrnější.
jonas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte úno 20, 2007 22:34

Re: Chorvatsko - batoh, spacák, nic víc...

Příspěvekod sobb » pát srp 22, 2014 11:47

pipe: chce to být nenápadnej a opatrnej (jako skoro všude jinde), ale jde to i v Chorvatsku
jinak dalších míst s kombinaci hory/moře i celkem levnou dopravou je spousta - Španělsko, Řecko, Itálie ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Chorvatsko - batoh, spacák, nic víc...

Příspěvekod DAV » sob kvě 16, 2015 8:38

Existuje nějaká treková mapa kole Omiše, našel jsem jednu a ta ukazuje Omiš a pobřeží, já potřebuji něco víc na sever do vnitrozemí?
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic


Zpět na Balkánské státy