Parkování na treku v Rumunsku

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Parkování na treku v Rumunsku

Příspěvekod birkov2001 » úte črc 8, 2014 17:06

Ahoj, chci jet na týden do Rumunska, pokud možno autem. Jaké s tím máte zkušenosti? Je bezpečné na začátku treku nechat na týden auto? Na stránkách MZVCZ není žádné varování ohledně krádeží aut, nicméně spousta lidí, kteří tam byli vlakem mě od toho odrazuje. Jsou to pouze předsudky, nebo po týdnu najdu auto vážně na špalkách, pokud vůbec?
birkov2001
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: ned črc 29, 2012 20:06

Re: Parkování na treku v Rumunsku

Příspěvekod remda » úte črc 8, 2014 18:29

Já jel předloni vlakem, pohoda, klídek, atmosféra...

Autem bych nejel, asi bude hodně záležet čím tam pojedeš a kde to necháš.
remda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 541
Registrován: pát čer 15, 2007 11:14
Bydliště: Valmez - Valašsko

Re: Parkování na treku v Rumunsku

Příspěvekod Quido » čtv zář 4, 2014 13:04

taky bych se bál nechat tam někde auto - VW Golf II. generace je tam považováno za fáro
:finga:

jednou jsme jeli starou, skoro rozpadlou dodávkou a nechali ji tam (nemuseli jsem řešit šrotování) :oops: a zpět jsme jeli vlakem (bágly napůl prázdné, vše snědeno vypito :wink:

podruhé jsme jeli tam i zpět vlakem - romantika, ale jelo se dost dlouho... po přestupu z rychlíku na courák jsem si vzpomněl na stav našich drah v 70tých letech - tam se zastavil čas
:rolleyes:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Parkování na treku v Rumunsku

Příspěvekod Vachon » čtv zář 4, 2014 13:41

Hodně záleží na tom kde. Třeba hory na severu (Bukovina) jsou víc v pohodě než střed země nebo okolí dálnic. Celkem bez problému se ale dá auto nechat stát u někoho na zahradě (buď tam přespíš a pak se dohodneš na úschově auta nebo prostě někoho poprosíš a na oplátku dáš flašku).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Parkování na treku v Rumunsku

Příspěvekod JohnyFK » čtv zář 4, 2014 13:47

My tam byli letos autem, na 4 lidi to vycházelo výhodněji než vlak. Parkovali jsme v Sibiu na letišti na placeném parkovišti (cca 700 kč/ týden) a vše v pohodě.
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 262
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Parkování na treku v Rumunsku

Příspěvekod Rodriguez » stř zář 10, 2014 20:15

Taky toto řeším,prošel jsem si Sibiu na Google view a přijde mi to v pohodě. Asi auto nechám někde v nějaké ulici zaparkované mezi místními nebo je u nádraží nějaké parkoviště. Asi se tam životní uroveň zvedla,protože na silnicích ve městě byli celkem běžně vidět auta premiových značek a celkem nová s toho vycházím že když tam vezmu staré auto tak si ho nikdo snad nebude všímat.
Rodriguez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: úte srp 7, 2007 14:15

Re: Parkování na treku v Rumunsku

Příspěvekod pavproch » stř zář 10, 2014 22:13

mno, kolega byl onehdá služebně v temešváru, auto (Oct.III) nechal stát na hotelovém, oploceném, hlídaném parkovišti a podle toho, co tam přes den viděl na ulici, tak v noci nemoh stejně spát..... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Parkování na treku v Rumunsku

Příspěvekod Rodriguez » pon říj 27, 2014 14:29

Aktuální zkušennosti s Rumunskem autem. Vrátili jsme se ted v sobotu. Vše je v pohodě,vše co jsem kde četl za hrůzy se nepotvrdilo. Pravděpodobně je to tím že se životní uroven v Rumunsku rychle zvedá. Řidiči jsou ohleduplní,dodržují předpisy (někdy až moc) nezaregistroval jsem výrazný rozdíl od jiných evropských zemí. Koňské povozy se občas na silnici objeví ale jen mezi malými vesničkami kde se to dá očekávat stejně jako na našem venkově nějaký traktor. Kvalita silnic je tam horší ale ne nijak výrazně. Auto jsme nechali 9dní v Sibiu na parkovišti penzionu kde jsme spali první noc,ale jen pro sychr. Příště až tam pojedu nechám auto normálně na ulici. Jediné co může přitahovat pozornost je cizí značka. Na ulicích normálně parkují běžná auta běžných značek samozřejmě doplněná o jejich Dacie. Běžně jsou vidět auta premiových značek. Naopak jsme byli velmi příjemně překvapeni ochotou lidí i ve městech a velmi dobrou znalostí angličtiny i u lidí kde bych to nečekal. Anglicky neuměl snad jen lesní dělník v zemljance v lese :-)
Rodriguez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: úte srp 7, 2007 14:15


Zpět na Balkánské státy