Rumunsko po třetí - nyní Apuseni

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Rumunsko po třetí - nyní Apuseni

Příspěvekod madeira3 » stř čer 18, 2014 7:26

Ahoj,

jedu do Rumunska již po třetí a zbývá mi asi "poslední" oblast a to Apuseni. Předchozí akce jsem ale neplánovala já a nyní to vypadá, že to bude na mně. Bohužel mám s plánováním cesty nulové zkušenosti. Nemáte někdo nějakou doporučenou trasu? Plán je na cca 10 dní, začátek druhý týden v srpnu a přátelé mají minimální zkušenosti. Mám trochu obavy, jestli v tomto pohoří nebude nával. Máte nějaké nápady, zkušenosti, abychom nešli ve frontě dalších lidí atd.? Osobně ideálně potkám pět lidi za celou dobu a to nejlépe bači :)
Moc dík za cokoliv!
madeira3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: stř led 9, 2013 10:50
Bydliště: České Budějovice

Re: Rumunsko po třetí - nyní Apuseni

Příspěvekod Vejvar » stř čer 18, 2014 8:24

https://maps.google.cz/maps/ms?msid=212 ... 4a9b&msa=0

na červených jsme tábořili, žlutě je nouzový tábor ( poté, co jsme prošli jeskyní - cca 10 večer -jsme zabloudili a vrchem došli zpět před jeskyni, je tam asi 5 cest a všechny značený červeným kolečkem :(( ) ale i tam se vejdou 4 stany, na modrých jsme brali vodu

doporučil bych převařit nebo desinfikovat vodu i z pramene v canton glavoi, tam jsme se na to vybodli a následně se půlka výpravy :vom:

autobus Huedin - Rogojel už 10 let nejezdí

kemp v canton glavoi je dobrý výchozí bod pro výlety do soutěsky galbeny a ponorných hradů (stany a vše nepotřebné jsme nechali tam), ale nejsou tam nikde záchody,
takže okolní les je celkem nechutnej :toimonster:

Šli jsme to první týden v září 2012 a lidí bylo minimum, údajně je to jedno z nejnavštěvovanějších pohoří v rumunsku, takže v srpnu asi nic moc.
Vejvar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte kvě 3, 2011 18:09
Bydliště: Brno

Re: Rumunsko po třetí - nyní Apuseni

Příspěvekod madeira3 » stř čer 18, 2014 12:52

Ty jo, super přehled!!! Jenom nejsou ty trasy moc krátký? Netuším, jak poznám převýšení... :-(
madeira3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: stř led 9, 2013 10:50
Bydliště: České Budějovice

Re: Rumunsko po třetí - nyní Apuseni

Příspěvekod Vejvar » stř čer 18, 2014 15:38

brali jsme to hodně pohodově, taky je potřeba počítat s tím, že soutěsky a jeskyně zaberou celkem dost času,
pokud si to chceš pořádně prolézt, třeba cheile somesului cald určitě stojí za to jít přímo soutěskou (pokud není hodně vody)
nejhorší je Rogojel-Vladeasa cca 1km, dá se to i obejít
Vejvar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte kvě 3, 2011 18:09
Bydliště: Brno

Re: Rumunsko po třetí - nyní Apuseni

Příspěvekod Vachon » čtv čer 19, 2014 8:04

Vejvar: Ten rozcestník pěti červených cest mi evokoval totéž ve žlutém. Asi místní folklór...
Jinak je kvalitní i označení ledovcové jeskyně, které pracovně překládám jako "Zákaz lézt po kolenou s trychtýřem na čele".
ap1.jpg
ap2.jpg
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Rumunsko po třetí - nyní Apuseni

Příspěvekod Vejvar » pon čer 23, 2014 11:07

Vejvar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte kvě 3, 2011 18:09
Bydliště: Brno

Re: Rumunsko po třetí - nyní Apuseni

Příspěvekod sveta » stř dub 29, 2015 17:12

Zdravím,
chystám se na plošinu Padis teď začátkem května. Zajímá mě tři místa Canton Padis, Canton Glavoi a chata Varasoaia.
Restauračka je asi jen na Padisi což? Zajímá mě jestli tam je hospoda a potraviny. Canton Glavoi a chata Varasoaia- je tam otevřeno v květnu? Chtějí na uvedených místech platit za stany?
Díky za odpověď
sveta
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 22, 2014 15:26


Zpět na Balkánské státy