Vlakem do Černé Hory

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Vlakem do Černé Hory

Příspěvekod renny89 » pon čer 3, 2013 17:26

Ahoj,
v létě s přáteli plánujeme jet do Černé Hory, vlakem. Chceme jet z Prahy do Baru. Neporadil by jste mi někdo, nejlevnější alternativu? Slyšel jsem o jízdenkách City Star, nebo Mnohostranná dohoda? Jaký na to máte názor, případně jaký jsou vaše zkušenosti?
Díky. :D
renny89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát lis 25, 2011 11:16
Bydliště: Českomoravská vrchovina

Re: Vlakem do Černé Hory

Příspěvekod george1 » stř čer 5, 2013 12:52

Záleží kolik vás bude. Od 3 lidí jednoznačně City-star. Dva a méně kombinace viz Levně do Albánie.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Vlakem do Černé Hory

Příspěvekod hrasek » pon črc 15, 2013 1:17

Měl bych pár dotazů ohledně zpáteční jízdenky CityStar do Černé Hory Brno -> Bar a zpět). Ta jízdenka je otevřená, takže vracet se mohu kdykoli (do 30-ti dnů od cesty tam)? Jak je to s rezervací míst na zpáteční cestu? Lze to provést operativně až v Černé Hoře? Nebo je jistější si již při koupi zarezervovat místa i nazpět (lze to případně pak změnit)? Neodhadneme termín návratu, takže zatím nevíme jakým spojem zpáteční cestu pojedeme. Je možné začít spáteční cestu v jiné, než na lístku uvedené "cílové" stanici (např. Podgorica namísto Baru)?

Sorry za velké množství dotazů. Dnes jsem se na to vše byl ptát na informacích v Brně. Paní za přepážkou vypadala, jako by ji moje dotazy obtěžovaly a odpověděla mi stylem:"Nevím, já tam nikdy nebyla" ... :rolleyes:
Uživatelský avatar
hrasek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte lis 11, 2008 19:02

Re: Vlakem do Černé Hory

Příspěvekod renny89 » pon črc 15, 2013 5:24

Ahoj,
my jsme si rezervace lůžek ve vlaku (tam i zpět) zakoupili v ČR, protože jsme věděli, kdy se budeme vracet. Zpáteční jízdenka City Star pak pak platí 30 dnů, takže je jedno, kdy se vrátíš, pokud tam nebudeš déle jak měsíc. Od kámoše vím, co tam byl rok před námi, že rezervace lůžek na zpáteční cestu, zařizovaná v ČH je docela problém. Místní zaměstnanci železnice moc netuší co a jak, a navíc měl jazykovou bariéru.Po hodině dohadování na nádraží v Baru mu zaměstnankyně u přepážky řekla že tento typ rezervace je možný jenom asi na hl. nádraží v Podgorici. Naštěstí potkal v hospodě u nádraží 2 české průvodčí, kteří pak jeli tímto vlakem zpátky do Prahy, takže mu tu rezervaci nějakým způsobem zařídili.
renny89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát lis 25, 2011 11:16
Bydliště: Českomoravská vrchovina


Zpět na Balkánské státy