Doprava do Bajram Curri a další

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Doprava do Bajram Curri a další

Příspěvekod george1 » pon bře 11, 2013 13:07

Tak tentokrát i já potřebuji poradit.

Jedno letní ráno přijedeme vlakem do Skopje. Vím, že v 11:00 nám pojede autobus do Prizrenu. Chtěl bych Prizren tak na 2 hodiny ukázat kamarádce a pokračovat do Djakovice (Gjakove), protože mimo jiné druhý den potřebujeme do Bajram Curri. No a teď ty dotazy, jestli někdo neví:

1) odkud (to hlavně) a v kolik jezdí minibus z Djakovice do Bajram Curri? Podle In your Pocketu by měl jet v 5:00, aby chytil trajekt z Fierze.

2) je někde v Djakovici nějaké levné spaní? Já nic nenašel, jenom 3 poněkud předražené hotely.

3) trochu mimo - furgon z Bajram Curri přes Krume do Kukese? Každý den, po příjezdu trajektu, nebo obden? Chceme z Valbony na Jezercu, Maju Popluks a Maju Arapit, pak do Theti, Skadaru a přes jezera zpátky a dál na Kukes a Peshkopi (Lurská jezera).

4) Peshkopi (Magellare) - Debar (Makedonie). Dá se to prostopovat? Fakt se mi ve vedru nechce šlapat po silnici z báglem 10 km ve vedru a všechno do Strugy by nám ujelo. Musíme to asi objet, protože přes Stebleve a pohoří Shebenik-Jabllanicë do Librazhdu sice silnice vede, ale furgon asi nebude.

Ještě mě napadá, zůstat v Prizrenu, kde je hostel za pár euro, ale jak do Djakovice. Sice už autobusy z Tirany do Bajram Curri jezdí přes Kukeš a Prizren, co je nová dálnice, ale z Tirany v 5,6 a 7, takže tak v 8, 9 a 10 by mohly být v Prizrenu a do 11:30 až 13:30 v Bajram Curri, ale člověk se do nich nemusí dostat. Zas bych rád viděl ještě Djakovici, tak nevím, jak to udělat.

Takže hlavně body 1 a 2. Body 3 a 4 jsou zástupné. Jsem to v roce 2009 jel opačně a nenapadlo mě, že to budu někdy potřebovat, tak jsem se jenom kochal.

Jinak jen pro zájemce, vyštrachal jsem informaci, že silnice z Peče (Peja) Rugovskou soutěskou přes sedlo do Muriny a Plavu je od roku 2011 opět v provozu a je tam hraniční přechod.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Zpět na Balkánské státy