Přechod hranic Bulharsko - Řecko

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Přechod hranic Bulharsko - Řecko

Příspěvekod buchy » pon led 21, 2013 12:13

Zdravím,

nemá někdo zkušenost s neoficiálním (mimo hraniční přechod) překonáním hranic z Bulharska do Řecka? (Konkrétně mi jde o oblast Rodop, kolem Trigradu; nejbližší přechody jsou, zdá se, poněkud daleko - Ilindes a Zlatograd.)

Nevím, jestli to riskovat - jde o to, jak moc je to hlídané, případně co by následovalo v případě chycení. (S občankou můžu možná vždy tvrdit, že jsem hranice nepřekričil a byl jen v dané zemi?)

V souvislosti s nedávným zadžováním Čechů kvůli focení vojenských objektů mám obavu, aby nebyli Řekové na Čechy poněkud vysazeni :)

Předem díky!
buchy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon led 21, 2013 11:55

Re: Přechod hranic Bulharsko - Řecko

Příspěvekod dudy » pon led 21, 2013 12:33

Bulharsko nejni v Schengenu, takže riskuješ třeba bulharskej kriminál. Jedná se jednoznačně o hrubé porušení zákona, sice blbýho ale... Je to jako by ses ptal: "Chci něco šlohnout, ale bojím se, že mě lapí. Poraďte, mám krást?"
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Přechod hranic Bulharsko - Řecko

Příspěvekod Hafi » pon led 21, 2013 12:48

technicky vzato, i do Bulharska smíš s občankou, tedy pokud tě nechytnou nějakou náhodou rozkročenýho přes hraniční čáru, těžko zjistí, z které strany jsi tam přišel.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Přechod hranic Bulharsko - Řecko

Příspěvekod buchy » pon led 21, 2013 13:07

Je to jako by ses ptal: "Chci něco šlohnout, ale bojím se, že mě lapí. Poraďte, mám krást?"


Až takto bych to úplně nepřirovnával :) ... Pokud vím, tak hranice se takto běžně "turisticky" překračují mezi Černou Horou a Albánií cestou z Gusinje na Maja Jezerce, nebo cestou z Bosny do Černé Hory cestou na Trnovačko jezeru a zjevně je to tolerováno (nebo je to snad dovolené oficiálně?). Takže má otázka byla myšlena spíše tak, jestli toto není třeba taky taková "tolerovaná oblast" ...
buchy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon led 21, 2013 11:55

Re: Přechod hranic Bulharsko - Řecko

Příspěvekod dudy » pon led 21, 2013 13:19

Asi sem předposranej, ale dva nedobrovolný dny v ukrajinskejch kasárnách a následný problémy i v Rumunsku (voni nás ty UK nabonzovali), odkud jsme přešli, mě drobátko vyléčily.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Přechod hranic Bulharsko - Řecko

Příspěvekod buchy » pon led 21, 2013 14:09

Tak to samozřejmě chápu. Díky za zkušenost.
buchy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon led 21, 2013 11:55

Re: Přechod hranic Bulharsko - Řecko

Příspěvekod george1 » pon úno 25, 2013 10:57

Tak přechod hranic mezi Bulharskem a Řeckem tolerovaný není. Především proto, že řecká hranice s tureckou, ač je částečně zaminována, je poměrně propustná a protože Řekové nyní mají svých starostí dost a jaksi imigranty dusí, tak imigranti se snaží dostat alespoň do Bulharska, protože mezi tureckým osídlením v Rodopách existuje další převaděčská síť. Proto je tato hranice nyní poměrně hlídaná, sice již ne ve 20 km širokém pásmu jako za bolševika, ale je.

Bulharský kriminál je v Goce Delčevu a jenom 1 noc s afgáncema by se nemusela líbit. Pro opačný případ je věznice v Komotini. Průser by to asi byl v konečném důsledku v tom, že by si si zavřel na pár let Schengen, takže by si se odkázal pouze na letadla.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík


Zpět na Balkánské státy

cron