ubytování v Baru, Černá Hora

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

ubytování v Baru, Černá Hora

Příspěvekod renny89 » stř črc 17, 2013 19:11

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, zda jste někdo nocoval v nějakém kempu v Baru. Plánujeme si po 30 hodinové cestě z Čech vlakem trochu odpočinout před výstupem do hor. Koukal jsem na internet a nějak se nemohu dopátrat nějakého kempu v Baru. Jedině co jsem našel je nějaký kemping Oliva asi 12 km od Baru. Nemáte někdo nějaký zkušenosti? Popřípadě nevíte o nečem?
Díky ;)
renny89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát lis 25, 2011 11:16
Bydliště: Českomoravská vrchovina

Re: ubytování v Baru, Černá Hora

Příspěvekod nyk.cz » čtv črc 18, 2013 20:55

Ahoj. Kdysi jsem tam byl. Sháněli jsme kemp také, ale nenašli. - Za kemp totiž tenkrát označovali živelné stanování kousek od městské pláže. Docela hnus. Ale sehnali jsme celkem rychle a levně ubytování v soukromí. Třeba to bude jednodušší než shánět kemp.
Uživatelský avatar
nyk.cz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: pon lis 8, 2010 20:04
Bydliště: České středohoří

Re: ubytování v Baru, Černá Hora

Příspěvekod Ozzy2 » úte črc 30, 2013 16:29

renny89 píše:Ahoj,
chtěl bych se zeptat, zda jste někdo nocoval v nějakém kempu v Baru. Plánujeme si po 30 hodinové cestě z Čech vlakem trochu odpočinout před výstupem do hor. Koukal jsem na internet a nějak se nemohu dopátrat nějakého kempu v Baru. Jedině co jsem našel je nějaký kemping Oliva asi 12 km od Baru. Nemáte někdo nějaký zkušenosti? Popřípadě nevíte o nečem?
Díky ;)


čau, včera jsem se vrátil z Černé Hory a doporučuju kemp v Sutomore(ptejte se po Zoranovi), pláže tu sice bývají přeplněné, ale dopravní spojení do Baru a Ulcinje je skvělé(tam jsou krásné pláže). Kemp není drahý pro dva a stan stál 9euro na noc.
Ozzy2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 20, 2013 16:39

Re: ubytování v Baru, Černá Hora

Příspěvekod renny89 » pon srp 5, 2013 20:42

Díky za info ;)
renny89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát lis 25, 2011 11:16
Bydliště: Českomoravská vrchovina

Re: ubytování v Baru, Černá Hora

Příspěvekod hrasek » pát srp 9, 2013 15:46

Popravdě moc nerozumím tomu, proč chcete do hor cestovat z Baru? Není lepší z vlaku vylézt už v Mojkovači nebo Kalšinu a do Durmitoru (Žabljak) nebo Prokletie (Plav) dojet taxíkem nebo stopem?
Spaní v Mojkovači či Kolašinu je nejlepší u místních na zahradě. Lidé jsou tu neuvěřitelně pohostinní. My spali u Mojkovače na zahradě policisty, který večer odjel a nechal nás u sebe na zahradě samotné. Přítelkyně se ho ptala, zda je v okolí bezpečno (medvědi atd.). Řekl že ano, ale jestli prý chceme, tak nám na noc půjčí zbraň (snad to řekl jen tak z legrace, ale u těchto lidí člověk nikdy neví, jestli to fakt nemyslí vážně).
Uživatelský avatar
hrasek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte lis 11, 2008 19:02

Re: ubytování v Baru, Černá Hora

Příspěvekod renny89 » pát srp 9, 2013 17:06

Chtěli by jsme taky poznat města na pobřeží, Kotor, Sutomore...
renny89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát lis 25, 2011 11:16
Bydliště: Českomoravská vrchovina

Re: ubytování v Baru, Černá Hora

Příspěvekod hrasek » pon srp 12, 2013 19:22

Třeba to někomu poslouží pro inspiraci. Nám se osvědčila tato trasa (cca 20 dnů, z toho polovina v horách a NP, polovina na pobřeží):
Mojkovač -> NP Biogradská Hora -> Plav, nebo Gusinje (Prokletje - bohužel jsme nestihli) -> Žabljak (NP Durmitor, rafting na Taře) -> Nikšič (klášter Ostrog) -> Podgorica -> Virpazar (NP Skadarské jezero) -> Rijeka Crnojeviča (údajně nejlepší rybí restaurace v zemi) -> Cetinje (NP Lovčen) -> Kotor, Perast, Risan -> Herceg Novi (Boka Kotorská, možnost použít trajekt Kamenare-Lepetane /pro pěší zdarma/) -> Tivat -> Budva -> Pržno -> Sv. Sťefan -> Petrovač (klášter Rezeviči, pláž Buljarica) -> Sutomore (pevnost HajNehaj - nelézt ve 40°C vedra ...) -> Bar (Starý Bar, případně výlet do Ulcinje).

Je to tak na 3 týdny. Člověk tímto výletem zjistí, jak je vlastně Černá Hora nádherná. Na kompletní procestování by to chtělo dalších několik týdnů, resp. měsíců. A přitom je to taková malá Země :rolleyes:.
Uživatelský avatar
hrasek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte lis 11, 2008 19:02


Zpět na Balkánské státy