Fagaraš - jaký spacák na srpnový přechod hřebene?

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Fagaraš - jaký spacák na srpnový přechod hřebene?

Příspěvekod janimira » pát říj 26, 2012 19:58

No tak jsem se vrátila (samozřejmě už v srpnu, ale nějak jsem si nikdy v pravý čas nevzpomněla na tohle téma) a asi moc použitelné informace nepřinesu :-)
Vyzdvihla bych doporučení na třísezónní spacák. Nicméně jsem měla ten tenký letní a fleecovou deku, na sobě Moiru a fleecovou mikinu a každou noc jsme s přítelem spojili spacáky (on měl třísezónní) a bylo teploučko. Foukal opravdu silný vítr, většinu nocí jsme tedy raději strávili v refugiulech. Ale ani pod stanem zima nebyla. Během několika nocí mi bylo spíš horko. Ale upozorňuju, že nejsem klasická ženská zimomřivka, dokonce i přítel při pohledu na můj spacák prohlásil, že by zmrznul :D
Jinak bych i na léto doporučila aspoň tenké rukavice a něco na hlavu.
Carpe diem!
Uživatelský avatar
janimira
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned črc 19, 2009 9:21

Re: Fagaraš - jaký spacák na srpnový přechod hřebene?

Příspěvekod memorexCZ » stř lis 28, 2012 12:24

Ahoj, ja byl v Rumunsku loni, mel jsem sebou cyklospacak, takze urcite ne podstivej trisezonak. A vetsinu noci jsem byl jenom prikrytej a nezapinal jsem ho. Podle me je na Fagarasi problem ten, ze tam do vas celej den pere neuveritelne slunce pred kterym neni kde se schovat a clovek je celej ''rozpalenej'' a pak kdyz zajde slunce za hory a zacne foukat vitr, tak ma clovek hned pocit, ze mrzne. Osobne doporucuju spis nejaky teplejsi obleceni na vecer nez clovek udela jidlo a nez si telo zvykne na to, ze do nej nepari slunce. Noci jako takovy mi tam chladny neprisli.
memorexCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř lis 28, 2012 11:32

Re: Fagaraš - jaký spacák na srpnový přechod hřebene?

Příspěvekod Jira » čtv srp 15, 2013 21:54

Vidím, že je zde dost těch co na Fagaraši byli v poslední době. Mám malý dotaz. Dá se dnes nahoře od pastevců něco koupit ? Sýr, mlíko, nebo cokoli jiného ? Byl jsem tam dvakrát před dvaceti lety a to se tam nedalo skoro nic., batohy proto měly i 40 kg i vzhledem k jiné výbavě :) Někde jsem ale zaslechl, že se to tam v tomto lehce změnilo (mimo šíleného nepořádku) a tak bych to rád zvěděl od těch, co tam opravdu fakt byli. Díky za info.
Jira
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 15, 2013 21:48
Bydliště: Děčín

Re: Fagaraš - jaký spacák na srpnový přechod hřebene?

Příspěvekod Vachon » čtv srp 15, 2013 22:28

Moje zkušenost (před 5ti lety) je že dá, ale nedá se na to nějak systémově spolehnout (tzn. jít od salaše k salaši a pokaždé něco přikoupit). Prostě jde o to, jestli někoho potkáš, dáte se do řeči a zrovna je u nějakých "zásob".
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Fagaraš - jaký spacák na srpnový přechod hřebene?

Příspěvekod tajfun » pát srp 16, 2013 9:44

pokud jdeš po hřebeni, tak žádnou salaš ani nepotkáš, jen takový jejich chýše, kde nocují, a tam nic takového mít nebudou, to by si musel slézt níž a tam zkusit štěstí. Nicméně zásoby se dají částečně doplnit i v půlce cesty, kde je silnice transfagaras, tam jsou stánky, kde se dají sehnat různé uzeniny, sýry apod...je tam i několik hotelů s restauracemi...
Uživatelský avatar
tajfun
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: stř črc 20, 2011 23:16
Bydliště: Praha

Re: Fagaraš - jaký spacák na srpnový přechod hřebene?

Příspěvekod Chmeld4 » pát srp 16, 2013 11:59

Tak tak při přechodu hřebene bych na setkání s pastevcema nesázel. V r.2010 sme potkali jednoho a v r.2012 žádného. Možná by se dalo něco koupit na Podragu cabana na kterou je třeba zběhnout trochu z hřebenovky, ale nejni to moc dole. Vaří se tam a dá se tam přespat ( nevim kolik za to chtějí). Tůristi poblíž na louce většinou kempí :)
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Fagaraš - jaký spacák na srpnový přechod hřebene?

Příspěvekod Jira » pát srp 16, 2013 17:21

Díky, tyto odpovědi jsou pro mě užitečné Už tenkrát to bylo stejné. Potkali jsme jednoho baču a ten nás stáhl do salaše ale taky níž. Nicméně magistrála super info, Tenkrát tam nebylo nic moc, teď se tam tedy asi sejít vyplatí. Čerstvý sýr, je čerstvý sýr. Tedy aspoň doufám, že bude čerstvý :)

A jenom poslední info, jak je to se signálem ? Vzhledem k avizovaným opraveným refudžím, s případnou přípojkou 12V, bych asi čekal sem tam i pokrytí. Nejraději bych mobil zahodil, ale práce mě nutí sem tam něco odpovědět.
Jira
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 15, 2013 21:48
Bydliště: Děčín

Re: Fagaraš - jaký spacák na srpnový přechod hřebene?

Příspěvekod Chmeld4 » pon srp 19, 2013 8:52

Mám za to že signál byl většinu cesty. Jestli si dobře pamatuji tak nejlépe na tom byly lidi s O2.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Předchozí

Zpět na Balkánské státy