Rumunsko - vlakem levněji

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Rumunsko - vlakem levněji

Příspěvekod george1 » stř led 25, 2012 14:36

Zpáteční zvýhodněná Trip tickets
Arad - Budapesta 21 €
Oradea - Budapesta 21 €
Timisoara- Budapesta 27 €
Cluj Napoca - Budapesta 31 €
Nevýhoda, platí pouze 4 dny
Jednosměrná Fortuna tickets - jízdenky je nutno koupit nejméně 7 dní před odjezdem vlaku
Brasov - Budapesta 19 €
Bucuresti - Budapesta 29 €
Sibiu- Budapesta 19 €
Targu Mures- Budapesta 19 €
Cluj Napoca- Budapesta 19 €
- 406/407 Corona (Brasov, Cluj Napoca – Budapesta)
- 366/367 Harghita (Brasov, Targu Mures – Budapesta)
- 472/473 Ister (Bucuresti, Brasov – Budapesata)
- 374/375 Pannonia (Brasov – Budapesta)
- 372/373 Transilvania (Sibiu – Budapesta)
- 362/363 Biharia (Cluj Napoca – Budapesta)
- 364/365 Ady Endre (Cluj Napoca – Budapesta)
- 376/377 Mures (Targu Mures – Budapesta)
- 1346/1347 Muntenia (Bucuresti, Brasov – Budapesta)

Normální jízdné (první cena pouze tam, druhá cena zpáteční, jízdenka platí 1 měsíc)
Arad - Budapesta 18 € 29 €
Brasov - Budapesta 41 € 69 € přes Oradea
Brasov - Budapesta 38 € 64 € přes Arad
Bucuresti - Budapesta 43 € 73 €
Cluj Napoca - Budapesta 28 € 45 € přes Oradea
Craiova - Budapesta 38 € 64 € přes Targu Jiu
Iasi - Budapesta 54 € 94 € přes Bucuresti
Satu Mare - Budapesta 22 € 36 € přes Debrecen
Sibiu - Budapesta 34 € 57 €
Targu Mures - Budapesta 33 € 55 €
Timisoara - Budapesta 22 € 35 €

http://www.mav-start.hu/imap.php?mid=romania

Obecně platí stejná pravidla při nákupu jízdenky v Budapešti. Na výše uvedeném odkazu lze jízdenky zakoupit elektronicky, což umožňuje spojit Student Agency do Budy s levnou jízdenku třeba do Brašova a zpátky. Místenka 3 EURA. Když vezmu z rumunského JŘ cenu jízdenky z Aradu někam, tak to vychází přinejmenším stejně a je po starostech.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Rumunsko - vlakem levněji

Příspěvekod george1 » úte kvě 22, 2012 11:02

Nález implementovaný v praxi - možnost kupovat ty jízdenky na netu. Je to ale docela fuška. Jinak jsem pochopil, že ty levné jízdenky Fortuna ticket se prodávají jenom do 5 měst, tedy Brasov, Bucuresti, Cluj, Sibiu a Tirgu Mures. Jakmile jsem zadal něco mezi, hodilo mi to tam normální ceny tarifu CIV. Takže např. Sighiosaru mi to dalo za 42 E, ale Brasov za oněch proklamovaných 19 E, přičemž rozdíl je -200 Km. Chceme na Calimani, takže jsme zvolili variantu jízdenky do Brašova za 19E na vlak IR 407, který jede severem, a vystoupíme o 2 hodiny dříve v Toplita a za 2 RON zpátky do Rastolita.

Každopádně tedy jízdenka do Brašova vlakem z Prahy vychází na 470 Kč za zvýhodněný tarif do Budapesti a 475 Kč za Fortunu ticket z Budapesti (třeba Eurolines chce už 1765,- Kč - magoři a dráhy za jednosměrku s In-kartou 2472,- Kč).

http://europetrainsguide.com/Advice/How ... y-MAV.html
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Rumunsko - vlakem levněji

Příspěvekod Olchor » úte kvě 22, 2012 17:19

No nevím, jestli se ta fuška vyplatí .... CityStar Brno - Bucuresti pro 3 vyjde na cca 2300/os zpáteční a je to bez problémů. Ale holt každý máme nějakého koníčka.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Rumunsko - vlakem levněji

Příspěvekod george1 » čtv kvě 24, 2012 10:10

Olchor píše: CityStar Brno - Bucuresti pro 3 vyjde na cca 2300/os zpáteční a je to bez problémů.


Ale to určitě. Ale jednak já to počítám z Prahy, takže připočti k té své ceně cca 400 až 500 stovek, potom taky povinné místenky na mezinárodní vlaky do Rumunska a z Rumunska (je nás tady dost, co vykmitli, příp. obrali), takže to máš za dalších 18 E, tedy si se z Prahy dostal na nějakých 3200 Kč, tedy víc jak tisícovku na hlavu, pravda máš zpáteční jízdenku, ale si vázanej na její trasu. Ale hlavně jste 3, když jste 2 nebo si sám, tak to poměrně rapidně naroste.

Ale máš pravdu, City Star je dobrá, ale problém je v tom, že já se nikdy nevracím od nikud tudy, kudy jsem přijel, ono se to pak někdy blbě vymýšlí a krade to čas.

Si vem: Praha-Sighisoara-Praid-Calimani-Galati-Izmail-Vylkovo-Bilgorod Dnistrovskij-Comrat-Kišiněv-Orhei-Rezina-Kamenec Dnistrovskij-Cernivci-Jasiňa-Hoverla-Solotvino-Čop-Praha. Nebo Albánie. U Skadaru vlezeš, u Pogradce vylezeš. To prostě s City Starem nejde. A pak musíš hledat levná, i když kostrbatá, řešení.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík


Zpět na Balkánské státy