cesta autem po Balkáně - bezpečnost

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

cesta autem po Balkáně - bezpečnost

Příspěvekod datura » ned črc 1, 2012 14:06

Ahoj,

v srpnu hodláme procestovat Balkán autem. Zatím to vypadá, že projedeme Srbsko, Kosovo, Makedonii, Albánii, Černou horu, Bosnu a Hercegovinu a Chorvatsko. Chceme udělat několik vícedenních přechodů pohoří a auto nechat tím pádem bez dozoru. Obáváme se, že bychom ho již při návratu z tripu nemuseli najít - jak moc je reálná krádež? Doporučovali by ste spíš cestu veřejnou dopravou? Díky
datura
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned črc 1, 2012 14:00

Re: cesta autem po Balkáně - bezpečnost

Příspěvekod spynfo » pon črc 9, 2012 11:26

Smlouva s ubytovnou na odstaveni vozu, + pojisteni? A pak si to projit tou hromadnou dopravou.
Kde se da koupit nejlevneji cliff cabana alias PortalEdge? i zanovni. Nebo alespon hlinikova kolena a téčka? Nebo nuz, ktery ma dlouhe rikaso? Mail: spynfo gmail com
spynfo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 1, 2011 11:09

Re: cesta autem po Balkáně - bezpečnost

Příspěvekod matous » stř črc 11, 2012 12:29

Zdar!

Před 14 dny jsme se vrátili z prakticky totožné trasy ( mimo Kosovo ), cestovali jsme osobním automobilem, bez jakéhokoli problému. Navštívili jsme Korab, Maglič a Prenj a nikde neyl problém. S autem jsme vždy dojeli až na místo a lidi byly všude vstřícní.. V případě zájmu můžu poradit. Tak pěknou cestu :t:t :t:t :t:t
matous
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř bře 28, 2012 11:46

Re: cesta autem po Balkáně - bezpečnost

Příspěvekod Ladics » pon zář 3, 2012 16:05

Já jsem byl před 14 dny v Makedonii na Korabu a Šar Planině, taky jsme nechávali auto pár dní v údolí. Původní plán byl nechat auto ve městě na placeným parkovišti a dojet místní dopravou (taxi nebo stop), ale nakonec jsme dojeli až do hor, kde jsme auto nechali v malé vesničce a tam jsme se poptali, jestli ho tam můžeme nechat .. Seběhla se skoro celá ves a začali nám radit, kam to zaparkovat (bylo to ve svahu a moc místa tam nebylo), kam pak jít, kde přespat, .. Nakonec jsem z toho měl příjemnej pocit, že všichni o tom autě ví, že tam bude pár dní stát bez dozoru, protože tam by se zloděj asi neukryl :) Když jsme odjížděli, tak se zase seběhla celá ves a málem jsem to auto tam docela výhodně prodal :lol:
Uživatelský avatar
Ladics
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř črc 21, 2010 7:24
Bydliště: Brno

Re: cesta autem po Balkáně - bezpečnost

Příspěvekod kari » stř lis 14, 2012 22:33

Během těchto prázdnin jsme s kamošem skoro pořád cestovali stopem. Neměli jsme nejmenší problem, navíc Makedonci jsou užasní lidé, většina z nich celkem dobře mluví anglicky. Zvlášt' doporučuji jižní čast tohoto státu.
kari
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 14, 2012 22:21


Zpět na Balkánské státy