Rodna + ???

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Rodna + ???

Příspěvekod Morty » pát čer 20, 2008 9:19

Nazdar, tak jsme se konečně s bandou rozhoupali a rozhodli se, že podnikneme něco "většího" a dál...

Předběžně jsme se domluvili na Rodnu. Chceme tam jet na asi 11 dní, přelom srpen/září.

Otázka 1 je: S čím Rodnu spojit? myslím, že na víc jak 5 dní to nebude a co pak? Maramureš, nebo něco jinýho?

Otázka 2 je: Kam nejlíp dojet a odkud nejlíp odjet... /vlak vyjde nejlevněji/


Bonusová otázka: Je možný že budem 3 - blbej počet - vzít Jurek Dome 2KM a Jurek Vandr 1 nebo se mačkat jak sardinky a vzít jen Jurek Dome2KM???


Díky moc za rady...
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Příspěvekod pripluv » pát čer 20, 2008 9:24

sardinky!

my spíme tři i v tom Tramp2
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Hafi » pát čer 20, 2008 10:04

odpoved na otazku cislo 2:
rujir by píše:vzdy je nejlepsi prijet i odjet z Romuli

:ú :mrgreen:
Naposledy upravil Hafi dne pát čer 20, 2008 10:06, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Rodna + ???

Příspěvekod brhel » pát čer 20, 2008 10:06

Morty píše:srpen/září
V tomhle termínu nedoporučuji hory nad 2000 metrů. Před třemi lety jen déšť, předloni čerstvý sníh, vloni čerstvý sníh. Ale na mě si počasí zasedlo, tak třeba budete mít hezky.

Kolem Rodny myslím jezdí soukromé vlaky: http://www.regiotrans.ro/
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Rodna + ???

Příspěvekod george1 » pát čer 20, 2008 10:12

Morty píše:Nazdar, tak jsme se konečně s bandou rozhoupali a rozhodli se, že podnikneme něco "většího" a dál...
Předběžně jsme se domluvili na Rodnu. Chceme tam jet na asi 11 dní, přelom srpen/září.
Otázka 1 je: S čím Rodnu spojit? myslím, že na víc jak 5 dní to nebude a co pak? Maramureš, nebo něco jinýho?
Otázka 2 je: Kam nejlíp dojet a odkud nejlíp odjet... /vlak vyjde nejlevněji/
Bonusová otázka: Je možný že budem 3 - blbej počet - vzít Jurek Dome 2KM a Jurek Vandr 1 nebo se mačkat jak sardinky a vzít jen Jurek Dome2KM???
Díky moc za rady...


Ad 1) Spojil bych to s Maramurešem. Začít v Romuli a pochodovat hřebenovku Rodny a pak od Pasulu Prislop směrem k hranici a dál buď po ní (třeba to vyjde bez problému) obloukem zpátky k západu.
ad 2) To bych neřekl, že vlak vyjde nejlevněji, resp. ano, ale pokud pojedeš přes Ukrajinu z Vyškova do Čiernej nad Tisou, pak lokálkou do Čopu a dál lokálkama až do Solotviny. Tam přejdeš most do Sighetu a vlakem dojedeš do Romuli.

Pokud nechceš přes Ukrajinu, tak bus je levnější vlaku, protože můžeš koupit jízdenku v tzv. Promotarifu u Eurolinesu (na konec prázdnin by býti měly). Např. na 28.8.2008 stojí z Brna 1155 Kč až do Sighetu.
Nebo můžeš z Brna s Turancarem za 150 Kč do Komárna. Za cca 400 Kč přejedeš z Komáromu Maďarsko a pak docupitat do Rumunska. Pak záleží, kde budeš. Když na severu, tak z hranic dáš do Romuli za dopravu cca 25 RON. Když na jihu, tak tak 40 RON. Ale pod tisku se dostaneš. Teda když nepojedeš přes hranici vlakem. To je na lokální spoje tak 150
Kč.
To si projeď třeba na http://www.mav-start.hu/ nebo na www.autogari.ro nebo www.infofer.ro/ (dnes nefungují). Podle www.jizdenka.cz stojí jízdenka - tzv. mnohostranný tarif tam a zpátky (Praha - Deva - Sighet) 4000,- Kč. City star bude sice levnější, ale ve třech ne o tolik.

Taky můžeš z Brna se Student Agency, myslím, že za 250 do Budapesti a pak na ty hranice Rumunska dojedeš za cca 300 Kč. Takže 550 jako 550 a navíc Turan je v Komárně ve 5:00 ráno, takže v Budapešti jsi už v 8:00, zatímco se Studentem jsi tam až ve 14:00 a ještě dáš 300 HUF za metro na nádraží.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod Rujir » pát čer 20, 2008 10:12

Hafi píše:odpoved na otazku cislo 2:
rujir by píše:vzdy je nejlepsi prijet i odjet z Romuli

:ú :mrgreen:


:twisted: :twisted: :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Morty » pát čer 20, 2008 10:40

george: no já nevím, dneska mi pani na nadraži spočitala, že ve 4 lidech Brno - Baia Mare, to vyjde na 1800 i s mistenkama s využitím CityStar... Je teda fakt, že Baia Mare je ještě kus od Romuli a nevede tam asi přímá cesta, ale i tak si řikam, že už to nemůže stát o tolik víc. Teda doufám, protože se mi nechce drncat v buse... Ale vypadá to, že se vyznáš, tak su zvědavej, co mi řekne pani za okynkem, až se jí zeptám na cestu do Romuli.

ad. Maramureš - Včera mi prodavačka ve vobchůdku u kudrny řekla, že mapa na které by byl maramureš /cokoli na sever od Rodny/, neexistuje. To se mi nějak nezdá...

@ Rujir: věřim, že v létě tam takovej marast jak jste měli vy, nebude :P
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Příspěvekod Rujir » pát čer 20, 2008 10:45

Morty píše:ad. Maramureš - Včera mi prodavačka ve vobchůdku u kudrny řekla, že mapa na které by byl maramureš /cokoli na sever od Rodny/, neexistuje. To se mi nějak nezdá...

@ Rujir: věřim, že v létě tam takovej marast jak jste měli vy, nebude :P


No pani v obchode moze mat kludne pravdu, ak ma teda na mysli nove mapy. V Maramuresi nie je ziadne turisticke znacenie, ani nic podobne a az donedavna tam bol ofisl zakazany vstup. Viem, ze existuju nejake stare vojenske mapy, ale k dispozicii ich nemam. Skoda, ze nemam pri sebe ani mapu Rodny, by som pozrel, ci tam nie je aspon kusok Maramuresa.

A co sa tyka pocasia, tak ak by ste tam zazili to co my cez leto, tak to uz by bola ina apokalypsa. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod brhel » pát čer 20, 2008 10:49

Morty píše:george: no já nevím, dneska mi pani na nadraži spočitala, že ve 4 lidech Brno - Baia Mare, to vyjde na 1800 i s mistenkama s využitím CityStar...
mezinárodní jízdenku na vlak kupte jen na rychlík, případně accelerat. Co pojedete osobáky, kupujte až v Rumunsku. Jinak za ty osobáky v česku zaplatíte mnohonásobně víc než na místě. Ale na rychlík to chce mít jízdenku z Čech, protože v Rumunsku se za rychlík platí hodně.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod george1 » pát čer 20, 2008 11:25

Morty píše:george: no já nevím, dneska mi pani na nadraži spočitala, že ve 4 lidech Brno - Baia Mare, to vyjde na 1800 i s mistenkama s využitím CityStar... Je teda fakt, že Baia Mare je ještě kus od Romuli a nevede tam asi přímá cesta, ale i tak si řikam, že už to nemůže stát o tolik víc. Teda doufám, protože se mi nechce drncat v buse... Ale vypadá to, že se vyznáš, tak su zvědavej, co mi řekne pani za okynkem, až se jí zeptám na cestu do Romuli.

ad. Maramureš - Včera mi prodavačka ve vobchůdku u kudrny řekla, že mapa na které by byl maramureš /cokoli na sever od Rodny/, neexistuje. To se mi nějak nezdá...

@ Rujir: věřim, že v létě tam takovej marast jak jste měli vy, nebude :P


Jestli je to cena tam a zpátky, tak je to dobrý. V problematice City Star se nevyznám, protože ČD nemají nikde zveřejněný ceníky pro tuto alternativu, ale beru, že pro 4 osoby to už může být O.K. Podle mě ti mohla nají trasu přes Debrecen a Satu Mare, která je do Baia Mare nejkratší. Docela ti jí doporučuju, protože z Baia Mare jezdí hafa busů do Sighetu. Autobusák je hned vedle vlakáče (příjemná pivnice na čekání) a jízdenka do Sighetu stála před 2 roky 9 RON. Ze Sighetu ti jezdí vlaky do Romuli za 7 RON.
Jen jedna věc je trochu v rozporu s doporučením. Přímý vlak z Budapešti jede v poledne a je v Satu Mare asi v 19:00. Má sice přípoj do Baia Mare, ale co dál.
Druhou alternativu máš z Budy do Oradey a pak na sever na Mare. To se dá zvládnou tak, aby si byl pozdě večer v Romuli a konečně můžeš jet přes Cluj. Což je to samé a jenom pořád vlakem.

My jsme jeli následovně:
bus SA Praha - Budapest (on byl tehdy jen za 200 Kč)
vlak Budapest - Gyula - Kotegyán (dnes cca 340 Kč)
vlak Kotegyán - Salonta (dnes cca 150 Kč - lístek je zpáteční, ale platí jen 4 dny)
vlak Salonta - Cluj - přestup - Romuli (tehdy asi 31 RON)
Spali jsme na nádraží v Kotegyánu a ráno jeli okolo sedmé vlakem do Rumunska.

Mapa Maramureše je problém. Já to lepil ze zvětšeniny této: http://kameny.valka.cz/way/r03/mapy.htm a této http://harti.mielu.ro/maramures.html
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod Morty » ned čer 22, 2008 14:37

george: :smt023

No tak jsem trochen sháněl mapy toho Maramureše, a opravdu nic moc. Tak si řikam, že by ta rodna šla ještě spojit s pohořím Caliman. Ale o tom jsem nic neslyšel... každopádně to tam asi bude hezký, když je to NP. Dokonce i mapa existuje - což je pro nás taky plus. A jak to tak vypadá i nějaký turistický značení by tam mohlo být. Myslíte že je to dobrá alternativa?

Jo jinak - cesta - zatím to vypadá, že pojedeme pouze vlakem až do Romuli, všecko rychlíky - takže kupovat u nás na City Star. No a zpět asi bude nejlepší si koupit na místě lístek do nějakýho města na trase, kde už nam zase platí Citystar. Je to dobrej plán?

Možná se ptám tak blbě, protože jedem do neanglicky/neněmecky mluvící země poprve /celá ta banda/, a tak mam trochu strach z domluvy. Předpokládám, že anglicky se nedomluvím. Co rusky? To asi taky ne... No frázovej slovník to jistí...

:D
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Příspěvekod Rujir » ned čer 22, 2008 15:21

Morty píše:Možná se ptám tak blbě, protože jedem do neanglicky/neněmecky mluvící země poprve /celá ta banda/, a tak mam trochu strach z domluvy. Předpokládám, že anglicky se nedomluvím. Co rusky? To asi taky ne... No frázovej slovník to jistí...
:D


S mladymi sa dohovoris po anglicky (teda obcas), so starsimi po francuzsky a v oblasti Rodny by si MOZNO mohol uspiet aj s tou rustinou, kedze dlhe desatrocia bol ich susedom ZSSR. Ale nespoliehal by som na to. Ten frazovy slovnik je istota. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod brhel » ned čer 22, 2008 16:42

Morty píše:No a zpět asi bude nejlepší si koupit na místě lístek do nějakýho města na trase, kde už nam zase platí Citystar. Je to dobrej plán?
Naprosto nejlepší. A k té city star si pak ještě na zpáteční cestě musíte koupit rezervaci na všechny rychlíky až do Budapešti. Na vnitrostátní rychlíky byla vloni rezervace do 2 Ronů, na mezinárodní 13 Ronů.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod pavel.ma » ned čer 22, 2008 22:46

Cao, my tam byli v roce 2004, spojili jsme to se Suhardem - Rodna do něho přechází za passem Rotunda a pak jsem přidali kláštery Bukoviny.....

http://rpv.ic.cz/20070817/rumunsko-2004 ... -bucovina/
Uživatelský avatar
pavel.ma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv dub 19, 2007 14:10
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod george1 » pon čer 23, 2008 7:28

brhel píše:
Morty píše:Na vnitrostátní rychlíky byla vloni rezervace do 2 Ronů, na mezinárodní 13 Ronů.


Tak to je pálka, to jsem nevěděl. Resp. ona to pálka není, jsou to 4 EURA jako u nás, ale stejně ten nepoměr. Já jel tam vždycky přes hranice osobákem (takže jsem, protože jsem nepřekračoval hranice, nemusel mít R ani na vlaky v HU) a zpátky pěšky, takže tohle jsem nezažil.

To ale když vezmeš, že tě za 9 RON doveze z Aradu bus až na čáru a po 250 metrech je nádraží MÁV a vedle hned zastávka VOLÁNU a jízdenka stojí 350 HUF do Szegedu a odtud 4 500 HUF do Komaromu, tak vůbec nemá cenu jezdit přes hranice by traffic means.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod Hanzik » úte čer 24, 2008 20:59

Jsem pred par mesici vykopal jeste jine mapy Maramurese. Ke stazeni tu.
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod george1 » úte čer 24, 2008 22:05

Hanzik píše:Jsem pred par mesici vykopal jeste jine mapy Maramurese. Ke stazeni tu.


Tak to je super. Bohužel už jsem tam byl, ale stejně si jí stáhnu na CD. Co kdyby někdy ještě jednou, že.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod Hanzik » úte čer 24, 2008 22:22

@Morty: Kdyz jsme jeli o Velikonocich, tak nas listek City star pro dva z Breclavi do Cluje vysel na 3709,-, do Romuli pak za kazdeho jeste 21,4 RON + mistenka 2,4 RON + to smae vicemne nazpet.

Jinak pro pouziti tech map je treba oprasit azbuku.:)
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Re: Rodna + ???

Příspěvekod michail » pon čer 20, 2011 15:42

Vedeli by ste poradiť miesto nástupu a zostupu na hrebeň Rodny? - pre tak 5-6 dňový prechod pohoria. Budeme mať pravdepodobne aj auto a možný odvoz na miesto priamo od niekoho z Rumunska, ideme tam s priateľkou ktorá býva v Baia Mare. Zatiaľ ešte nemám papierovú mapu a z toho čo je na nete sa toho nedá veľa vyčítať.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Rodna + ???

Příspěvekod Ado » pon čer 20, 2011 16:39

My jsme Rodnu začínali v Borse. Celkem jednoduše se odtud dostaneš na Pietrosul Rodnei (i po tmě, kdesi za nemocnicí zatočit), nejvyšší horu Rodny a odtud už po hřebeni. Z hřebene jsme scházeli do Gura Lalei, což je malá cikánská osada. Není to ideální místo k sestupu, neboť tam byl celkem velký polom a navíc je to místo odkud toho zřejmě mnoho nejede, leda stopem. Lepší by možná bylo sedlo Rotunda, kde je jakási stejnojmenná chata, ale to ať zde raději zodpoví povolanější.

5 - 6 dnů je podle mě na přechod Rodny až příliš mnoho času.

Ináč takovou špatnou mapu jsem seskládal tady (byla ofocena přímo na hřebeni :), tak tomu odpovídá i kvalita), třeba pro začátek poslouží. Tady je můj cestopis na tohle téma, už jsem ho tu zmiňoval, třeba se bude hodit.
Naposledy upravil mike dne pon čer 20, 2011 20:46, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Uživatelský avatar
Ado
nováček
nováček
 
Příspěvky: 152
Registrován: stř kvě 2, 2007 17:23
Bydliště: Hradec Králové

Re: Rodna + ???

Příspěvekod jannis » stř čer 22, 2011 5:35

Loni jsme sli Rodnu pres Prislop s Maramuresem, trochu jsme zabloudili az k Ukrajine. Jeli jsme s CK Jendou do Oradey a pak vlakem, je to zazitek.
Jen pozor, ten drevorubecky vlacek /i pro turisty/ co konci ve Viseu de Sus kvuli povodnim jezdi az od ekologicke stanice Faina, dale je to neprujezdne, usetrilo by nam to hodne km po kolejich
jannis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: čtv dub 28, 2011 21:16

Re: Rodna + ???

Příspěvekod george1 » pát čer 24, 2011 11:17

Ani nevím jestli jsem loni popsal cestu ze Sighetu M. do Čech. Tak kdyby někdo chtěl "jednoduše" a levně z Rodny, tak takhle. Ve 14:42 jede z Borsy bus do Sighetu, je tam v 16:57. V Sighetu je Cobwobs Hostel, je novej, vede ho Amík a chce jen 10 E. Je to v zahradě, nová dřevostavba, balzám na duši. Přes most do Solotviny je to kousek, lze pěšky. Slané koupáky v Solotvině už zase mají vodu. Odpoledne, tedy v 15:00 (kyjevského času), jede skoryj poezd do Čopu, tam je asi v deset večer. Lístek stál cca 50 hřiven. V Čopu jsou dvě nádraží. Vnitrostátní a mezistátní, vlak zastaví na vnitru a je dobrý si jít koupit hned lístek do Čierne do mezistátního (100 m) (je za hubičku včetně výstupního poplatku) a pak se vrátit na vnitro (super čekárna, super čistá, super hlídaná, plachta na zemi no problem, prázdný bar s tekutinami k dispozici). Ráno v asi v 5 jede osobák do SR. Být tam hodinu před, projít a sednout do vagónu. Super zážitek na hranicích - Slováci ho rozeberou a zase složí. Lihoviny je nazajímají, jenom cigarety. No a z Černé jede za 40 minut rychlík do Žiliny a pak je to jasný.

Jinak na ten čas bacha. V Solotvině v hospodě mi upravili hodinky podle lvovského, já zapomněl, že v dopravě platí kyjevskej a na vlak jsme se dívali, jak jede, když jsme byli asi 500 m od nádraží. Ještě jsme mávali, protože jsme mysleli, že teprve přijíždí. No, zlaté široké koleje, dojeli jsme ho busem v Chustu. V Sighetu se ráno dá stihnou návštěva Sapanty a pak ještě koupačka v dolech v Solotvině. Jo a v Sighetu doporučuju muzeum komunismu v bývalém kriminále. Dost hustý - vzalo mě to na půl dne.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Rodna + ???

Příspěvekod george1 » stř čer 29, 2011 14:22

Tak protože v neděli už jedeme do Rumunska (do Banátu a na Calimani), tak jsem zjišťoval cestu zpátky. Takže expresní varianta z z Cimpulung Moldovescenc:

1) Cimpulung Moldovescens 11:00 - Borsa 13:36 (jede přes sedlo Rotunda, tam je 12:00 a Pasul Prislop, tam je ve 13:00)
2) Borsa 14:42 - Sighet Marmatiei 16:57
3) přechod pěšky do Solotviny na nádraží (cca 25 minut)
4) Solotvina-1 17:25 - Čop 22:47
5) Čop 04:10 - Čierna n.T 05:16
6) Čierna n.T. 06:10 (do Žiliny)

Teda přiznám se, že teoreticky bych si to troufl, prakticky se bojím těch hranic. My jsme to sice loni dali i s pivem za půl hoďky, ale ... Stejně nám ten vlak ujel, protože jsem se sekl o hodinu. Je to cca 2,5 km.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Rodna + ???

Příspěvekod michail » pon črc 4, 2011 17:34

Díky za rady ohľadne prechodu, zatiaľ sú v pláne dve varianty a uvidí sa podľa toho koľko dní na to bude:
1. Romuli - Rotunda
2. Borsa - Rotunda

Ako je to na hrebeni s vodou? Na mape je jazero (pleso) na každom rohu, dá sa voda použiť? Alebo treba hľadať priamo pramene, je ich tam dosť?
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Rodna + ???

Příspěvekod michail » úte črc 19, 2011 11:42

michail píše:Ako je to na hrebeni s vodou? Na mape je jazero (pleso) na každom rohu, dá sa voda použiť? Alebo treba hľadať priamo pramene, je ich tam dosť?


Nikto nič?
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Rodna + ???

Příspěvekod oodoow » úte črc 19, 2011 14:25

My pili při přechodu Rodny vodu z pramínků, muselo se ale vědět, kde jsou, protože sám bych je určo nenašel. Jezírka jsem viděl pod Pietrosulem a asi bych z toho pil až v nejvyšší nouzi, i když to vypadalo čistě a je zakázáno se v tom koupat.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Rodna + ???

Příspěvekod michail » úte črc 19, 2011 15:49

A našli ste ich podľa čoho? Stačí mapa, alebo sú aj priebežne nejakým spôsobom značené miesta kde je dostupný prameň. - odbočka zo značky, alebo nejaké smerovky?
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Rodna + ???

Příspěvekod oodoow » úte črc 19, 2011 18:25

Já je nehledal, jeden kluk prostě už věděl kde jsou a tak jsme vždycky tábořili poblíž. Myslim, že budou asi vyznačeny na mapách. Jinak nějaký odbočky ze značky směr pramen nečekej, v Rodné je značkování dost takové nahodilé, třeba kilák nic anebo se značka rozdvojuje na dvě stejný značky a každá vede jinam..doporučuju si vzít gps.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Rodna + ???

Příspěvekod Ado » úte črc 19, 2011 20:56

V sprnu nebyl s vodou v Rodně absolutně žádný problém (je ale zvláštní jak se s oodoow rozcházíme v názoru...). Pramenů je tu dostatek a to i přímo na hřebeni (kde je v mapě vyznačeno místo pro stany, tam je obvykle i pramen).
GPS dle mého názoru není nutně potřeba, turistická mapa stačí.
Uživatelský avatar
Ado
nováček
nováček
 
Příspěvky: 152
Registrován: stř kvě 2, 2007 17:23
Bydliště: Hradec Králové

Re: Rodna + ???

Příspěvekod michail » úte črc 19, 2011 21:00

Mapu mám, GPS tiež ale zatiaľ bez náplne. A ani sa mi zatiaľ nepodarilo nájsť nejaký tracklog alebo waypointy. Ak by ste niekto niečo mali, aspoň zopár bodov ako pramene, miesta pre nocovanie a apod. tak by som to využil.
Mám Garmin GPSmap 62st, mapa EU je tam 1:100000
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Další

Zpět na Balkánské státy