Banát-doprava

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Banát-doprava

Příspěvekod george1 » čtv čer 23, 2011 13:10

Neví někdo náhodou, jestli jezdí busy mezi Moldovou Noua a Orsovou. Myslím podél Dunaje. Autogari.ro ukazuje 2 páry, ale trasuje to přes Aninu a Caransebes. Spadneme k Dunaji ve Svinici a potřebujeme se dostat do večera do Lugoje na přímý vlak do Vatra Dornei a nechci spoléhat jen na stop. Poslední vesnice, kde je nějaký značený bus je Berzasca a ten to valí na Temešvár.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Banát-doprava

Příspěvekod Shane001 » čtv čer 30, 2011 4:06

Ahoj, asi před čtrnácti dny jsem se vrátil z této oblasti... Na trase Moldova Noua a Orsovou jezdí pravidelná linka. Jak přesně ti nepovím, jelikož jsme ji stopli za Berzaskou, takže jsem jízdní řád neviděl... Ale co říkali místní, tak něco kolem sedmé ráno vyjíždí z Orsove a zpět jede kolem druhé :-) Jinak tuto trasu moc nedoporučuji odstopovat. Buď jsme měli pekelnou smůlu, nebo tam toho moc nejezdí...
Shane001
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 30, 2011 3:52

Re: Banát-doprava

Příspěvekod george1 » čtv črc 21, 2011 12:13

Díky. Je to tak jak si napsal. V 7 z Orsovy a v 10:00 v Moldově a ve 13:00 z Moldovy a v 15:30 v Orsově. Jezdí toho tam málo, protože opravují silnici ve velkém už třetím rokem, takže náklaďáky to objíždějí horem a osobáky jsou full rekreantů.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Banát-doprava

Příspěvekod rudan » čtv srp 4, 2011 23:04

Můžu se zeptat odkud jezdí ten bus z Orsovy? Dík :)
rudan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned led 23, 2011 21:06

Re: Banát-doprava

Příspěvekod george1 » čtv srp 11, 2011 12:29

Nejezdí z nového autobusáku, ale z bývalého autobusového nádraží. Staré autobusové nádraží najdeš na hlavní ulici, která vlastně nevede městem, ale z jedné strany už je lemována polemi a teprve z druhé strany panelovým sídlištěm. Vlastně, když půjdeš po hlavní, jako kdyby si chtěl jet na západ (tedy proti proudu Dunaje), tak půjdeš a půjdeš, až uvidíš po levé straně paneláky, pak začnou banky (vlevo) - Reifeissen je téměř na proti autobusáku - vpravo bude obchoďák se sanitou a stavebním materiálem a za ním to už je. Když dojdeš k Lídlu, tak si to přešel o 150 metrů. Lídl je taky vpravo. Autobusák je taky vpravp. Poznáš ho podle 2 nástupišť se stříškou. Prostě platí, že všechno jezdí z nového, jenom tenhle do Orsovy ze starého.

Jsem magor, popsal jsem autobusák v Moldove Noua. Tak to tam nechám. Z té Orsovi moc nevím. Fakt je, že minibus zastavil přímo v centru. Tedy asi 3-4 km od nádraží a tam vystoupili téměř všichni. Bylo tam i dost jinejch minibusů. Ale vypozoroval jsem, že nějaká holka řekla gara, tak jsme zůstali sedět a on za pár lei (2) jel až na železniční nádraží. Ale pravidelně odtud nejezdí určitě. Tam staví jenom dálkové a ty zase nejedou do města. Ale z nádraží do centra jezdí městská, ale jak často :((

A přehodil jsem to odjinud kam to nepatřilo:

Jak fungovalo spojení do Banátu:
1) Student agency Praha - Budapešť 6:30 - 14:30 (450 Kč),
2) Vlak Budapešť - Arad 23:30 - 05:10 (20 EUR - zvýhodnění tarif),
3) Vlak Arad - Timisoara 06:10 - 07:30 (7 RON),
4) Vlak Timisoara - Oravita 08:04 - 11:55 (13 RON), je to soukromá společnost, takže jízdenky se kupují i jiného, označeného, okénka v hlavní hale nádraží. Pokud to ujede, tak autobusák v Timisoaře se najde tak, že od nádraží se jde pořád rovně, až se dojde k řece, most se přejde a jde se doprava asi 1 km podél řeky.
5) Bus Oravita - Sasca Montana (nástup na soutěsku Cheile Nera) 17:00 - 18:00 (13 RON).

Nera je na den a půl do Sopotu Nou, pokud se to jde ze Sasca Romany (Sasca Romana je 2 km přes kopec od Sasca Montany)a nejde se ke kaskádám Beausnitca. Jinak je to tak na dvě spaní. Z Aniny je to na na dva a půl dne, právě podél potoka Beausnitca a pak podíl Nery. Podél Nery jsou čtyři prameny, ale je třeba hlídat cedulku Izvor. U Lacul Dracului se přebrodí řeka na levý břeh a červená tam pokračuje. V Sopotu Noua jsou 3 krámy, nejlepší, s posezením na dvorku, je za mostem lehce do kopečka ve vsi.

Odjezdy busů z Moldovy Noua:

Timisoara 04:30 (každý den), 06:00 (po - so, jede z Berzascy),
Resica 04:50 (po - pá, jede z Berzascy),
Resica 05:30 (po - so)
Berzasca 14:00, 15:00, 18:30 (vždy pouze po-pá),
Zlatice 14:30 (po-pá),
Orsova (podél Dunaje) 13:00 (jede denně z bývalého autobusového nádraží). Jede do centra Orsovy, za 2 RON hodí na nádraží vlakové (cca 5 km),
Gernik 14:00 (po-pá).
Spoje z Timisoary jsou dobře na http://www.autogari.ro.
Oravita - Sasca Montana - Carbunari 05:00, 17:00 (po-pá). Jedou z Resice a jsou narvané. Nutno být na autobusáku o cca 1/2 hodiny dříve.

Letošní zážitek z Banátu:
1) 21 zmijí růžkatých na silnici v bývalém magnesitovém dole a továrně na zpracování nedaleko Moldovy Noua, kam jsme došli omylem cestou z Gerniku do Sv.Heleny (zacházka asi 19 km při 40 stupních na slunci s báglem a v závěru bez vody),
2) čeští idiotii na endurech likvidující vesničanům cesty na pastviny v národním parku u Dunaje. Ale už je naháněj a pokuta je 5000 RON,
3) ubytování ve Svaté Heleně, kam jsme přijeli pozdě večer u paní, která jako jediná nechodila do kostela, s nikým se nebavila a vychvalovala Čaučeska. Dělala v té magnezitce totiž zástupkyni ředitele (tehdy),
4) čeští idioti ve Volvu po příjezdu do Rovenska, vystoupivší se zvoláním: "mámo, hele, tady ještě mají krávy, vyfoť mě v Orientu",
5) SMS od mé bývalé ženy: "řekni jí, že ten můj baťoh má integrovanou pláštěnku a přivez med",
6) český pár, který před Bígrem zjistil, že to není Gernik.
Naposledy upravil george1 dne úte pro 20, 2011 13:01, celkově upraveno 1
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Banát-doprava

Příspěvekod george1 » čtv lis 3, 2011 12:39

Až po půl roce jsem si vzpomněl na jedno info:

- od dubna je otevřený trajekt mezi Moldovou Noua a srbským Golubacem. Takže se to nemusí objíždět přes Kaluderovo a Belou Crkvu, kde je to 14 km pěšky nebo 10 EUR podvodníkům.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Banát-doprava

Příspěvekod rudan89 » ned lis 6, 2011 16:30

No já byl letos v Banátu a do Oršavy jsem dorazil vlakem ve 2 ráno. Byl jsem sotva 10 minut venku z vlaku a hned ke mě přijela policie. Ukázal jsem občanku a beze slova mi jeden příslušník sundal bágl, hodil ho do kufru (sotva se do té dacie vešel) a hodili mě k jejich stanici - pár metrů nad Penny - vysvětlili mi kde se mohu bezpečne pohybovat a kde ne. Co jsem pochopil, tak pohybovat se sám v noci v Oršavě není moc bezpečné, takže jsem nasedl na taxi a jel jsem do Eibenthalu. Cenu za tágo jsem usmlouval na 50 Lei a cestou jsme se stavili v jednom bufáči na jídlo a ještě mi zastavil u pramene, abych si nabral vodu :)

Nejezdí z nového autobusáku, ale z bývalého autobusového nádraží. Staré autobusové nádraží najdeš na hlavní ulici, která vlastně nevede městem, ale z jedné strany už je lemována polemi a teprve z druhé strany panelovým sídlištěm. Vlastně, když půjdeš po hlavní, jako kdyby si chtěl jet na západ, tak půjdeš a půjdeš, až uvidíš po levé straně paneláky, pak začnou banky (vlevo) - Reifeissen je téměř na proti autobusáku - vpravo bude obchoďák se sanitou a stavebním materiálem a za ním to už je. Když dojdeš k Lídlu, tak si to přešel o 150 metrů. Lídl je taky vlevo. Autobusák je taky vlevo. Poznáš ho podle 2 nástupišť se stříškou. Prostě platí, že všechno jezdí z nového, jenom tenhle do Orsovy ze starého.

Jsem magor, popsal jsem autobusák v Moldově. Tak to tam nechám. Z té Orsovi moc nevím. Fakt je, že zastavil přímo v centru. Tedy asi 3-4 km od nádraží a tam vystoupili téměř všichni. Bylo tam i dost jinejch minibusů. Ale vypozoroval jsem, že nějaká holka řekla gara, tak jsme zůstali sedět a on za pár lei jel až na železniční nádraží. Ale pravidelně odtud nejezdí určitě. Tam staví jenom dálkové a ty zase nejedou do města. Ale z nádraží do centra jezdí městská, ale jak často


Příští rok to plánuju jít z druhé strany, takže se mi hodí to tvoje posání Moldovy, díky :)

Jinak co sě těch endur a čtyřkolek týče, tak ve vesnicích jich bylo zaparkováno více než aut. Je to děs... naštěstí jsem po cestě žádné nepotkal
rudan89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned lis 6, 2011 16:19

Re: Banát-doprava

Příspěvekod george1 » čtv led 19, 2012 15:09

Kamarád přijel ze zimního Banátu a vyštrachal 2 nové spoje, resp. 3:

Orsova centrum 07:30
Moldova Noua (nové autobusové nádraží) 11:24
Po-So, cca 09:00 pod Ejbentálem, cca 11:10 pod Svatou Helenou)
Orsova centrum 17:15
Moldova Noua (nové autobusové nádraží) 21:09
Po-Ne, cca 18:45 pod Ejbentálem, cca 20:50 pod Svatou Helenou)
Moldova Noua (nové autobusové nádraží) 14:20
Orsova centrum 18:14
Po-Ne, cca 14:35 pod Svatou Helenou, cca 15:40 pod Ejbentálem)

Společnost Paulian Impex
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík


Zpět na Balkánské státy