Maglič

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Maglič

Příspěvekod Boulderman » pát bře 25, 2011 16:06

Zdravíčko, byli jste někdo na hoře Maglič v Bosně? Potřebuji vědět, zda je výstup severozápadní stěnou zvládnutelný i s velkým batohem. Prý dosahuje II. st. UIAA, je to navíc lámavá skála, ale zkušenosti z hor už jakési máme a ušetří nám to den pochodu. Navíc to může být zážitek taková zajištěná stezka po bosensku. Zvažuju, že pro všechny případy s sebou vemu 15 m lano a několik vklíněnců kvůli vytahování báglů.

díky Boulderman
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Maglič

Příspěvekod Boulderman » pon dub 11, 2011 11:56

Nikdo nic?
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Maglič

Příspěvekod oodoow » pon dub 11, 2011 12:50

Jsem tam byl, ale jenom turisticky od toho jezera Trnovačko, co je pod ním. Byl to nekončící výstup suťoviskem furt nahoru a pak po hřebeni přes ten Černohorskej Maglič k tomu Bosenskýmu (nebo to je možná naopak :-k ). Takže s lezeckou cestou Ti moc neporadim. Jsem četl z nějakých zápisků, že tam docela padaj kameny. Přeju dobrý počasí, Maglič je prej od slova Magla, což znamená mlha a to se potvrdilo. Vidět bylo tak na deset metrů.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Maglič

Příspěvekod Boulderman » úte dub 19, 2011 8:18

Aha, tak děkuji. Nemáš fotky z Magliče směrem k sedlu Prevalac? Něco jsem našel na netu, ale pokud bude horší nebo nestabilní počasí, tak také vystoupíme od Trnovačského jezera
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Maglič

Příspěvekod Boulderman » úte kvě 3, 2011 11:50

Jo a ještě mě zajímá prales Peručica. Nebyl tam někdo?
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Maglič

Příspěvekod richard ott » čtv kvě 5, 2011 0:54

Je to s batohama zvladnutelne, ale zbytečné. My jsme šli bez baglu klasicky od jezera a pak tou severozapadni stěnou dolu do sedla prijevor a zpatky k jezeru. (Vylet na 3/4 dne) Ta stena byla trochu nebezpecna, ale spise hrozila padajici suť, kterou byste na sebe mohli shodit. Cestou byla nějaká ocelove lana ,kterych bych se nechytal. osobne myslim ze to je tak 2 UIAA. Neni to nic tezkeho, akorat je treba davat pozor, at vam to neujede. dole se z toho stava zlabik a plynule prechazi do sutoveho svahu. Jinak jsou to skaly, trava, suť, nicmoc. Je to značene klasicky červeně. Zezdola nevim jestli bych ty značky trefil.

Jinde píšeš, že chceš jít k Lebršniku. Využil bych možnosti spaní u jezera, mělo to fajn atmosféru (pokud tam nebudeš v termín českého zájezdu), kousek nad ním jsou salaše(sýr,chleba). Odtamtud vedou do hor 3 cesty- z toho 2 normálním terénem(na Maglič, na Vlasulu-Volujak) a ta třetí(mezi Bioč a Trnovački Durmitor) je náročná ale bezpečnější než sz výstup stěnou na maglič.

Peručica je super. Vycházeli jsme od prijevoru, šli po cestě dolů na vyhlídku na vodopád. docela nuda po štěrkové cestě, ale pak jsme si to střihli lesem k vodopádu a to byl velmi silný zážitek, koryta potoků, prudké svahy a ten vodopád... výstup zpět jinou cestou někudy pralesem taky stál zato.

K trnovačku jsme přišli z černé hory od plužine přes stabanská jezera a vlasulu a zpět jsme se vrátili přes mratinje. Absolvovali jsme ještě výstup na Veliki vitao, nejvyšší horu pohoří. neměli jsme moc dobrou mapu, tak jsme u toho trochu pobloudili. Celkově tam je myslím složitější orientace a terén než třeba na durmitoru. U jezera jsme strávili asi 4-5 nocí. Jinak dobrá volba - z toho co jsme v montenegru navštívili se mi tady líbilo nejvíc.

https://picasaweb.google.com/1076657486 ... iocMaglic#
richard ott
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv kvě 5, 2011 0:16

Re: Maglič

Příspěvekod Boulderman » čtv kvě 5, 2011 8:14

Ahoj, konečně informace, které opravdu využiji. Vy jste šli do Peručice bez jakéhokoliv povolení? Chceme to jít jako okruh bez vracení k Trnovačskému jezeru. Jaká byla orientace v pralese? Psal jsem jednomu Bosňákovi, který mě před tím docela varuje (mám toho ale za sebou dost, myslím, že mám i super mapy - celou bosnu a černou horu v měřítku 1:25000, prošel jsem několik hlubokých pralesů v rumunsku, černé hoře apod.). Jsou v peručici vyšlapané stezky? K tomu vodopádu bych se rád dostal. V mapě je vyznačená pěšinka od sedla Dragoš kolem vodopádu až na hřeben, který se táhne ze sedla Prijevor. Na summitpost píšou, že to trvá asi 5 hodin, ale víc podrobností k tomu není.
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Maglič

Příspěvekod richard ott » čtv kvě 5, 2011 11:13

Ahoj. Ano do Peručici jsme šli jen tak bez povolení, prakticky jsem o tom předtím nic nevěděl.. ssebou jen mapu s popisky azbukou- lepší je ta kterou připojuju. Orientace není až tak těžká, mezi stromy vidíš protější svahy, a celý praleles je jedno údolí kdy směr nahoru znamená na nějakou cestu, chodník, která tě odtamtud vyvede.. Je tam jeden možná i značený chodník, který údolí traverzuje z Dragoše nad vodopádem, čili se z něj asi pod vodopád nedá dostat... my jsme na něj pak natrefili při výstupu od vodopádu a vyvedl nás odtamtud na hřeben a po něm na prijevor. Jinak terén v pralese směrem k vodopádu a od něj velmi prudký, obcházení pod skalami, kluzká tráva.. . Trochu jsme se báli že tam zatmíme protože jsme byli pod vodopádem ve 3 odpoledne (z dragoše vycházeli v 1).. ale v 6 už jsme byli na prijevoru. Jestli už jsi v nějakých lesích byl tak v pohodě (my s tím moc zkušeností neměli..)

http://www.ulozto.cz/8884674/trnovacko-jpg zhruba zakreslene kudy jsme šli (žlutooranžova čára)..
richard ott
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv kvě 5, 2011 0:16

Re: Maglič

Příspěvekod Boulderman » čtv kvě 5, 2011 12:41

Ahoj, tak ta mapa mi řekla vše. Moc ti děkuji, mám konečně ucelenou představu o celé trase. Plánuju přechod od Dragoše přes Skakavac na Prijevor a pak výstup na Maglič a po hřebeni k Bioči. Tam chceme přejít přes horu Vrsta na Zmajevu Gredu a dolů do doliny Bljuštur, poté výstup do doliny Smrekovac, po cestě na Veliki Vitao a zakmepit u Stabanského jezera. Tohle je tak na 4 dny. Potom chceme jít přes hřeben Lebršniku, prozkoumat nějaké jeskyně (v roce 1902 tam zkoumal Karel Absolon, chceme se podívat na místa, která poprvé zmapoval tento velký Čech) - hlavně Datla a Vilina Pečina, potom sestoupit k hoře Kuk a obejít Volujak po jižních svazích, vrátíme se na jeho hřeben u Černé vody a přes Trnovački Durmitor k Trnovačskému jezeru. To je taky tak na 4 dny.

Jinak ti velice chválím fotky z dalších míst, pohoří Ala v Turecku jsme také měli jednou v hledáčku, ale ještě k tomu nedošlo.

B
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Maglič

Příspěvekod richard ott » čtv kvě 5, 2011 18:11

Děkuju. To zní velice zajímavě, dost promyšlená expedice :-) supr napad.O Karlu Absolonovi jsem vůbec nevěděl že tam byl (ani zrovna netušil kdo to je)... . Jen s těma batohama ty exponovanější a prudší úseky budou náročné. To pohoří mi přišlo dost orientačně těžké,i terén hodně drolivý kámen každý kopec vypadá stejně.... ale podíváte se do koutů(hlavně v Bioči) kam už tuplem nikdo nechodí, závidím. Turisti tam byli jen u jezera a na magliči, jinak skoro nikdo. Taky si v Bioči hlídejte vodu, skoro žádná tam nebyla, jen ze sněhu. Letos asi půjdem na Šar planinu a Korab.
PS v Turecku hned vedle Ala dag je Bolkar , ktery by měl byt pustější a rozlehlejší kdybys někdy jel. U Trnovačka bych se rád podíval na Zelengoru která je naproti přes Sutjesku- podobné možná Bjelasici v CG, jezírka, už ten název...

Tak ať se zadaří.
richard ott
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv kvě 5, 2011 0:16

Re: Maglič

Příspěvekod Boulderman » čtv kvě 5, 2011 18:57

Děkuju, na Balkán jezdím už dlouho a organizju expedice pro kamarády. Na Šar planině jsme byli loni tři dny z kosovské strany.Dejte si pozor na psy, nikdy jsem nezažil takové psí psycha jako tam (kam se hrabou fagarašská štěňata). Orientaci mám snad už trochu natrénovanou, navíc jsem prošel desítky fotoalb na netu a mám výborné mapy. Taky jsem zkoumal google maps, myslím, že pokud bude dobré počasí, tak se snad neztratíme. Psal jsem i dost mailů, i do Bosny a Černé hory, takže pátrám všude. Rád bych to měl tip top :)

Hodně doporučuju kosovské Prokletije a hory v jižní části Černé hory - hlavně masiv Zeletin a Visitor jsou super.
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Maglič

Příspěvekod Pavel-tm » pon úno 20, 2012 13:53

Ahoj,
tak možná v létě přeci jen vyrazíme na Balkán a Maglič a okolí se mi docela začaly líbit. Měl bych pár dotazů:
1) Vlak z Budapešti přijíždí do Sarajeva teoreticky 21:16 a počítám, že bude mít velkou sekeru. Dál tedy buď sehnat v noci nějaké spaní v Sarajevu (nějaký tip?) nebo ještě pokračovat na noc k NP Sutjeska. Pochybuju, že takhle v noci pojede bus (navíc by asi jel z toho srbského autobusáku, že?), což znamená si vzít na těch cca 100 km taxíka. Co tak může stát?
2) Ze sedla Dragoš se asi dolů k vodopádu oficiálně nesmí, ale zkusíme to zhruba podle té mapky, co je tady ve vlákně. Nebo ještě nějaký tip?
3) Viděl jsem fotku Trnovačka jezera s asi 15 stany na břehu - docela mě to vyděsilo. To tam opravdu bývá takhle narváno?
4) Voda: v Bioči jsem pochopil, že není vůbec. Jak to tam může být se sněhem (jedem zkraje srpna)? Co pramen v Carev do - údajně by na něj mělo být spolehnutí?
5) Miny: Povětšinou jsem četl, že by v této oblasti být miny neměly, ale četl jsem i jeden deník, kde před nimi varují. Autor i ukazoval fotku z terénu s výstrahou. Tak nevím.
Díky za info.
Pavel-tm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát bře 12, 2010 7:03

Re: Maglič

Příspěvekod oodoow » pon úno 20, 2012 14:11

3) My tam byli až přelom srpen - září a stejně tam byli lidi, takže asi je tam narváno pořád. (ikdyž 15 stanů tam nebylo, spíš tak 5)
5) Miny nám taky říkali, že by tam být neměly, výstražné cedule jsme potkali až v pohoří Prenj. Když se budete držet cest, tak by se nemělo nic stát. Hlavně prostě nechodit ve volném terénu. Třeba před procházkou krajinou kolem Mostaru, jsme byli výslovně varováni.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Maglič

Příspěvekod Boulderman » pon úno 20, 2012 14:27

Ahoj, tvůj mail jsem četl, ale akorát jsem se vrátil ze Slov. ráje a zítra jedu na běžky do Orliček. Pokud se k tomu dostanu, tak ti sáhodlouze odpovím :) Prozatím se omlouvám, ale nevím, co dřív Ahoj Boulderman
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Maglič

Příspěvekod Boulderman » pon úno 27, 2012 21:08

Ahoj, tady je slíbená odpověď na dotazy:
1) O ceně taxálu nemám zdání, ale v Bosně jsem zažil ceny asi o čtvrtinu nižší než u nás. Záleží na koho narazíte, v Sarajevu jsou ceny ale srovnatelné s našimi. Kupříkladu ale v Podriní jsme sehnali taxikáře, který nás do sousedního města zavezl za cenu autobusu se slovy, že je taky turista, že ho sere celá politika, že válka všechno zničila a ať doma vyřídíme, že mají i ostatní jet do Bosny, jinak, že se z těch sraček nikdy nevyhrabou :) Náš nocleh v Sarajevu byl ale jiný: Hned po příjezdu jsme chtěli jít po bývalé železniční trati Sarajevo - Pale (na doporučení z tohoto článku http://www.treking.cz/cestovani/sarajevo-belehrad.htm), rozhodli jsme se, že přespíme právě někde v tunelu, ale luxusní místo asi pro 4 stany je asi 1500 metrů od Baščaršije přímo na trati asi 100 metrů nad soutěskou Miljacky. Stačí dojít po cyklostezce ke Kozímu mostku, za ním se vypravit doprava prudce do svahu (po cestě budete míjet velmi prudký násep bývalé trati) a brzy dojdete k prvnímu tunelu (je zazděný). Dáte se doleva po tělese trati a po chvíli narazíte na plošinu s lavičkou, kde lze postavit stany. Je to v naprosté divočině, v dosahu centra města. Přímo na trati spaní nedoporučuji, jezdí po ní auta!
2) K vodopádu jsme nakonec nešli
3) My jsme tam spali sami, na druhém konci jezera byl jeden stan místních rybářů.
4) V Bioči voda opravdu není vůbec, na Carev dolu je slabý pramen, ale možná by šlo sejít níž a mohl být vydatnější. Je to spíš takové rozsáhlejší prameniště z více zdrojů (všechny slabé). Nedokážu odhadnout, jestli to za delších veder nevyschne.
5) Oblast jsme prošmejdili křížem krážem a na miny jsme nenarazili ani jednou. Mám i minové mapy Bosny a jediná zmínka o minách je ve vypálené vesnici Suha, kam lze sejít od Trnovačského jezera. Trosky domů jsou však zarostlé, cesta je asfaltová a na druhé straně cesty se dokonce místní koupali v řece (my jsme na sestup z asfaltu neměli odvahu). Minové značky jsme však skutečně neviděli nikde! podle mne je to zcela bezpečná oblast, pokud chcete bloudit po minových polích, zajeďte si na prenj :)

tak snad vše B
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Maglič

Příspěvekod Jaro Flídr » úte čer 5, 2012 14:40

Ahoj, nevie niekto, či sa dá dostať z Papin dolu, (od Jagodina jezera) v Lebršniku, na Trnovačko jezero ináč, ľahšie, ako cez Stabansko jezero?
Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest.(J.A.Komenský)
Jaro Flídr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv bře 27, 2008 0:21
Bydliště: Kalná nad Hronom

Re: Maglič

Příspěvekod Boulderman » úte čer 5, 2012 17:56

Ahoj, asi nejlepší trasa je následující: Vydáš se po levé straně hory Kuk do sedla ljubuta a tady doleva stoupákem pod horu Volujak. Můžeš vyběhnout nahoru, ale další trasa povede dolů do sedla Bojanska vrata, které odděluje Volujak od Trnovačského Durmitoru (určitě zajdi na durmitor, je z něj fantastický výhled na jezero). V sedle se dáš doleva a kolem Rudinských kolib klesneš až k trnovačku. trasa je od bojanských vrat značená. šel jsem z toho jen část, ale myslím, že to potrvá tak jeden den. Brzy budu publikovat na trekingu další článek z té oblasti, nejspíš samotný volujak. tam se o tom určitě zmíním. Boulderman
Boulderman
účastník
účastník
 
Příspěvky: 265
Registrován: stř črc 1, 2009 13:27

Re: Maglič

Příspěvekod Jaro Flídr » úte čer 5, 2012 18:09

Boulderman, vrelá vďaka =D> .
Všeliké kvaltování toliko pro hovado dobré jest.(J.A.Komenský)
Jaro Flídr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv bře 27, 2008 0:21
Bydliště: Kalná nad Hronom

Re: Maglič

Příspěvekod JeyJey » ned led 26, 2014 14:06

Boulderman píše:Nikdo nic?

Ahoj, škoda, že to čtu až teď. Určitě bych poradil :-)
Byl jsi tam nakonec?
JeyJey
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob led 25, 2014 20:00
Bydliště: Brno

Re: Maglič

Příspěvekod mara0102 » pát bře 7, 2014 14:25

Zdravím. Prosím o radu. Letos máme s přítelkyní v plánu na přelomu srpna/září vyšlápnout na nejvyšší bosenský vrchol Maglič. Pročítal sem několik článků (i v angličtině) a našel nějaká fora. Chystáme se autem vyjet do sedla Prijevor a odsud se vydat na Maglič. Většinou jsem našel trasu přímo z Prijevoru na Maglič (cca 2 km/3 hod). Z toho, co jsem zatím našel a pročetl, většinou popisují výstup jako dosti náročný, který je dobré uskutečnit za pomoci základního horolezeckého vybavení (info např. přímo z oficiálních stránek NP Sutjeska).
Chci se zeptat, zda máte někdo zkušenost s tímto výšlapem, jaká je jeho náročnost, bezpečnost apod? Popřípadě ocením jakékoli informace o trasách, jak se z Prijevoru na Maglič dostat. Ještě doplním, že plánujeme prozatím pouze jednodenní túru. Moc díky a pěkný den. Lukáš
mara0102
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát bře 7, 2014 14:09

Re: Maglič

Příspěvekod karaya1 » pát bře 7, 2014 17:26

Záleží na zkušenostech a na tom, jestli jdete nalehko/natěžko. Úplně upřímně: přímou cestu z Prijevoru nahoru jsme nešli, byli jsme natěžko a bez vybavení (a ten den bylo hnusně), takže jsme to vzali přes Trnovačko (ostatně výstup od Trnovačka nahoru na hřeben taky stojí za to). Nicméně při přibližování se Trnovačku jsme potkali českou rodinku, která to šla: Prijevor -> Maglič -> Trnovačko -> Prijevor. Mlha a lehký déšť, hnusně jako prase a dali to, v klidu za jeden den. Přičemž děti měly 7, 4 a jeden rok (poslední capart se nesl v nosítku, zbytek ťapal po svých). Z toho bych soudil, že by to nemělo být tak složité, ale osobní zkušenost nemám.

Pokud vím, tak jiné trasy z Prijevoru než přímo nebo přes Trnovačko nevedou. U Trnovačka vás za přespání Černohorci zkásnou; hezká louka je i mezi sedlem a jezerem, ale tam je údajně medvěd (v noci u Trnovačka jsme slyšeli, jak psi na něco štěkají, pak výstřel a byl klid - evidentně občas zabrousí i nahoru).

Ještě by se tam dalo vyšlápnout jakoby "zezadu", od Piva, ale to je ČH, to asi nechcete.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Maglič

Příspěvekod mara0102 » pát bře 7, 2014 19:59

O cestě z Prijevoru přes Trnovačko jsem dost uvažoval, co jsem četl, nemělo by to být tak náročné na výstup a hlavně asi bezpečnější, ale asi opravdu záleží na zkušenostech..chtěli bychom spíše na lehko, jednodenní výstup..nevíš jak dlouhá ta trasa přes Trnovačko jezero a zpět může být? a zda se to dá zvládnout za jeden den? Popřípadě by asi nebyl problém přibalit stan a spacáky a rozdělit to na dva dny. Myslím, že by byla škoda to prolítnout a neužít si to plně, pokud vyjde počasí..z fotek co jsem viděl to vypadá naprosto úžasně. Nevíš náhodou o nějakých použitelných mapách? Díky moc za tvůj čas a info
mara0102
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát bře 7, 2014 14:09

Re: Maglič

Příspěvekod Pavel-tm » pát bře 7, 2014 22:40

Tak jestli se můžu připojit s doporučením - na Prijevor bych přijel autem někdy odpoledne, se stanem a spacáky to dal za necelé 3 hodinky k Trnovačku, tam si hezky zaplaval, ohníček, romantika, ráno na Maglič a zpět, koupel, ohníček, ... ;-) Druhý den nalehko okruh na Trnovački Durmitor a třeba ještě Vlasulju, přespat u Trnovačka do třetice a ráno valit k autu ... Odkazy na mapy jsou myslím někde i v tomhle vlákně - před 2 lety jsme to podle nich šli, no a pak samože http://mapy.mk.cvut.cz/ (Černá Hora sever).
Nevím, jaký máte plán dál a kolik máte času, ale to Trnovačko jezero je fakt hezký (i z různých úhlů seshora) a dát do toho 1,5 až 2,5 dne myslím stojí za to, nehledě na to, že bych já osobně 100x radši spal u Trnovačka než někde dole v Sutjesce.
Pavel-tm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát bře 12, 2010 7:03

Re: Maglič

Příspěvekod JeyJey » sob bře 8, 2014 11:05

Říkáte přelom srpen/září, tzn. že určitě budete mít lepší podmínky než my (konec května 2012). Kvůli sněhu jsme se autem nedostali k Prijevoru, museli jsme po svých.

Doporučuji jít tou "těžší" cestou na Maglič. Má to tu výhodu, že se nebudete vracet stejnou cestou! :-) nebojte se, horolezecké vybavení nepotřebujete. Z vrcholu pak budete pokračovat hřebenovkou k Trnovačku jezeru, které je opravdu nádherné.

- je potřeba si dát pozor na padající kameny, které pouští parťák nad Vámi
- nespoléhat se na ocelová lana (jsou taková uvolněná a taky tenká; mě osobně se velmi špatně drželi v rukou)

Zvládli jsme to v rámci jednoho dne. Km netuším, možná 20, možná víc... Stačí 20l batoh s jídlem, pitím a další drobnosti na osobu, když víte, že se vrátíte zpět ten den.

Kempovali jsme autem na hezké louce (asi pár kilometrů před Prijevorem), kde je pergola. Nesmí se tam rozdělávat oheň, ale to jsme nerespektovali a nic se nestalo.
Nějaký poplatek jsme také platili, nic závratného.


P.S. Nevíte, jak mám vložit v rámci slova www odkaz? Nechci tu spamovat odkazy na fotky dlouhými www...
JeyJey
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob led 25, 2014 20:00
Bydliště: Brno

Re: Maglič

Příspěvekod mike » sob bře 8, 2014 20:09

Jak vyrabet rozumne odkazy jsem nedavno popisoval tady. Diky za snahu o rozumny pristup :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Maglič

Příspěvekod JeyJey » ned bře 9, 2014 10:00

Zde je ta pergola.

A pěkná fotka znázorňující tu "těšší" trasu.

Hlavně tam nejezděte v květnu nebo dopadnete jak my :-)
Měli jsme fakt pech, protože následující den byl krásný.
JeyJey
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob led 25, 2014 20:00
Bydliště: Brno

Re: Maglič

Příspěvekod mara0102 » ned bře 9, 2014 19:59

Díky moc za info..pokud máte ještě někdo nějakou zkušenost, určitě ocením jakoukoli informaci, příspěvek, odkaz..
mara0102
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát bře 7, 2014 14:09

Re: Maglič

Příspěvekod mara0102 » ned bře 9, 2014 20:09

Ještě by mě zajímalo, zda je to se značením trasy v případě "těžší" cesty ok? díky
mara0102
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát bře 7, 2014 14:09

Re: Maglič

Příspěvekod mED » ned bře 9, 2014 21:38

Doporučuji variantu Prijevor - Trnovačko - Maglič - Prijevor s přespáním u jezera. Je to tam fakt nádherný, potkáš minimum lidí, platí se 1€ za os/noc. Správce je schopen ti sehnat i sýry z místní salaše (cca 5€/kg)
next!
mED
nováček
nováček
 
Příspěvky: 101
Registrován: sob čer 29, 2013 13:31

Re: Maglič

Příspěvekod JeyJey » ned bře 9, 2014 22:15

Nemějte obavy, značení stezky červeným kolečkem s bílým středem je na dobré úrovni! :-)
JeyJey
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob led 25, 2014 20:00
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Balkánské státy