Maglič

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Maglič

Příspěvekod Ve1N » pát bře 28, 2014 9:33

Ahoj,

chtěl bych se zeptat jestli se v květnu nechá nahoru vylézt tou obtížnější trasou. My jsme tam byly minulý rok koncem června a to už tam byly jen zbytky sněhu asi tak v polovině cesty nahoru. Bohužel jsme měli málo času a tak jsme nevyšplhali až nahoru.

Letos to máme v plánu napravit :), problém ale možná je, že tam chceme jet už v 1/2 května, tak aby tam nebylo moc sněhu, přes který se nedá dostat. Nebo resp. na té těžší trase, aby to nebylo namrzlé, ptž i bez toho to občas uklouzne po kamínkách.
Ve1N
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 28, 2014 9:20

Re: Maglič

Příspěvekod JeyJey » pát bře 28, 2014 11:20

Silně nedoporučuji lézt nahoru obtížnější cestou v květnu.
Byli jsme tam kolem 23. května a nic horšího jsem na horách nezažil.
JeyJey
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob led 25, 2014 20:00
Bydliště: Brno

Re: Maglič

Příspěvekod jonas » pát bře 28, 2014 18:43

co tím myslíš "nic horšího jsem na horách nezažil"?předpokládám že asi hodně sněhu,v kombinaci s horkem:-)to je hodně nepříjemné.mně by zajímalo v jakém stavu je ta silnice z Tjetniště na sedlo Prijevor.Někde jsem četl že se tam dá vyjet za nějaký poplatek.Dáme to s fabkou?
jonas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: úte úno 20, 2007 22:34

Re: Maglič

Příspěvekod JeyJey » pát bře 28, 2014 19:41

Počasí jsme hodně podcenili - pršelo a v místech, kde se nechodilo, ale už lezlo, tak mrzlo.
Vzpomínám, že mi tak během výstupu 5x omrzly ruce (měl jsem cyklistické rukavice).

V takovém počasí bylo už potřeba opravdu jištění, které jsme neměli. V jednu chvíli v lezení (cca 300 m výškových pod vrcholem) jsem mírně odbočil ze "správné cesty" a měl jsem co dělat, abych pár metrů zpět dolů dal. Všechno klouzalo, ruce zmrzlé, síly docházely. Jsem rád, že jsem to přežil.
Vlastně pak s klesáním zase pršelo, celý den - o horku se nedá mluvit! :-)
Fotky

Za vše opravdu mohlo pouze počasí... květen nedoporučuji.

Už v tomto vláknu se dočteš, že to stojí pár kaček. Nepamatuji kolik přesně.
S fábkou to nejspíš dáte, ale my jsme na Prijevor s tranzitem nedojeli z důvodu sněhu a také spadlých stromů přes cestu.
JeyJey
nováček
nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob led 25, 2014 20:00
Bydliště: Brno

Re: Maglič

Příspěvekod Ve1N » pon bře 31, 2014 16:21

Tak to se budu modlit, aby bylo hezké počasí. Nakonec jsme se dohodli na prvním víkendu v červnu.
Ve1N
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 28, 2014 9:20

Předchozí

Zpět na Balkánské státy