ČH - doprava

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

ČH - doprava

Příspěvekod vasarsiu » pon črc 12, 2010 23:10

Ahojte,
jaké máte zkušenosti s dopravou v Č.Hoře krom vlaků? Jaké jsou ceny?
Konkrétně by mě zajímalo např. jak nejelegantněji z Mojkovace do Zabljaku a pak z Durmitoru na pobrezi (Kotor). Bus nebo snad taxi? Za kolik?
Diky moc!
F.
vasarsiu
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob čer 26, 2010 18:28

Re: ČH - doprava

Příspěvekod Zdéňa » úte črc 13, 2010 7:15

Ahoj, doporučuji autobusy..ceny cca jako u nás. Na pobřeží jich jezdí dost, ve vnitrozemí trošku méně, ale třeba z Žabljaku se do Kotoru dostaneš tak cca za 6 hodin s jedním až dvouma přesedáníma (asi Nikšič a Podgorica). Taxi cca ceny jako u nás, možná trošku nižší.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: ČH - doprava

Příspěvekod pripluv » úte črc 13, 2010 7:18

Taxi levnější než u nás, musíš smlouvat a pevnou cenu si domluvit před odjezdem (nasednutím).
Autobusy jsou tak za třetinu
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: ČH - doprava

Příspěvekod Pavel-tm » pát črc 16, 2010 10:41

Ahoj,
já osobně mám z vnitrozemí Č.H. jen ty nejlepší zkušenosti se stopem (pokud teda stopuješ na silnici, kde jezdí nějaká auta ;-). Čekali jsme ve dvou resp. i ve třech (samí v tu chvíli již smradlaví chlapi ;-) ) vždycky nejvýš 5 minut.
Na druhou stranu při přesunu ze Žabljaku pod pohoří Kapa Moračka (do vísky Dragoviča Polje) jsme ušli po asfaltu pěšo přes 10 km, protože tam prostě asi dvě hodiny skoro nic nejelo.

Pavel

Korekce 6.8.2010:

Tak letos už to bylo se stopem kapku horší - zřejmě se i Černá Hora blíží do Evropy :((
čas čekání ve dvou lidech (chlapi) s velkými bágly:
Plav - Andrijevica: 20 min.
Andrijevica - Trešnjevik: 25 min.
Bare Kraljske (pod Trešnjevikem) - Kolašin: 1. náklaďák (po 20 minutách)
Kolašin - Mojkovac: 15 min.
Mojkovac - Bijelo Polje: tady jsme toho po 1 hodině nechali a šli radši do hospody a na vlak - ale se jim na druhou stranu nedivím, že na nás prděli - stáli jsme přímo u autobusového nádraží :|

Pavel
Pavel-tm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát bře 12, 2010 7:03

Re: ČH - doprava

Příspěvekod Ozzy2 » pon čer 17, 2013 12:06

ahoj, o dopravě v Černé Hoře jsem se toho snažil najít co nejvíce. Avšak nikde se nepíše o spojení Majkovace a Zabljaku, četl jsem pár deníků lidí kteří tam byli, ale všichni tento úsek jeli taxíkem nebo stopem. Chtěl bych se zeptat, protože se za 3 týdny chystám do ČH, zda existuje mezi těmito městy autobusové spojení. Jedeme tam totiž ve dvou a taxík by byl pro dva velice nevýhodný.
Dík za odpovědi
Ozzy2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 20, 2013 16:39

Re: ČH - doprava

Příspěvekod Ozzy2 » úte črc 30, 2013 16:37

Zdravim, chtěl bych všem lidem říct, kteří se chystají jet z Mojkovače do Žabljaku, že zde žádné přímé autobusové spojení není. Všichni jezdí taxíkama, které se pohybují od 30 do 40 eur. Nicméně existuje tu jedna levnější možnost. Z Mojkovače jet autobusem k mostu přes řeku Taru(4eura) a tam počkat na autobus do Žabljaku za 3eura. Peněžní úspora je poměrně značná(když cestujete v málo lidech) a navíc máte čas si prohlédnout most a kaňon.
Ozzy2
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 20, 2013 16:39

Re: ČH - doprava

Příspěvekod hrasek » pát srp 9, 2013 15:29

Nám místní poradili jít na "magistrálu" u Mojkovače a stopnout si BUS, který okolo Mojkovače projíždí (asi Kolašin - Žabljak?), ale do Mojkovače nazajíždí. My to nakonec vyřešili tak, že jsme si pěšky došli k jezeru v parku Biogradska Gora, pak u něj na magistrálu a tam jsme si stopli kamion který jel shodou náhod až do Žabljaku :) Stop v této části země byl opravdu bezproblémový (u pobřeží to bylo už horší, ale pořád se dalo). Co se cen autobusů týče, zdály se mi docela vysoké (např. 3 eura za 15 km). Ceny taxi je dobré smlouvat, Mojkovač - Žabljak se dá i za 25 Euro.
Uživatelský avatar
hrasek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte lis 11, 2008 19:02


Zpět na Balkánské státy