Černá Hora

Rumunsko, Bulharsko, Albánie a státy bývalé Jugoslávie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Černá Hora

Příspěvekod nomadm » pát kvě 18, 2018 11:00

Zdravím,

první prázdninový týden poletíme rodinka (2dospělí + 2 děti 9 a 7 let) poprvé k moři a volba padla na Černou Horu. Vzhledem k tomu, že budeme bez cestovky (letenky přes kiwi, ubytko samostatně), tak sháním info. Chceme být ubytování na jednom místě a vyjíždět na výlety (zejména pobřeží, příp. velké jezero u hranic s Albánií a nějaké hory kousek od pobřeží - ideálně muzoleum Jezerski vrh, atd.).
Ubytování zatím vybrané nemáme, proto bych uvítal nějaké tipy (apartmány, chatky, penzion) na ubytko na pobřeží, v rozumné vzdálenosti od moře - budeme bez auta a za přijatelnou cenu. Co jsem se díval na booking.com, tak se dá sehnat za podobné ceny jako u nás, cca 5-10 tis. Kč (7x noc celá rodina), víc do toho dávat nechceme.
Nebo se dá najít něco dobrého i přímo na místě, co na bookingu nevidím? Dá se na to spoléhat i první prázdninový týden? Nebude všechno obsazené?
Obáváme se i přeplněných pláží, máte tipa, kde nebývá moc lidí?
A co veřejná doprava v Černé Hoře, našel jsem si stránky železničního dopravce, vlakem bychom jeli z Podgorici do Baru, to jsem si našel, ale pak bychom cestovali autobusem a to jsem na netu zatím nenašel...máte zkušenosti s autobusy po Černé Hoře, odkazy na JŘ?

Děkuji za rady, tipy, zkušenosti...

Martin
nomadm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: úte pro 5, 2006 15:12

Re: Černá Hora

Příspěvekod oliviaivy337 » ned čer 23, 2019 13:17

Nemyslím si na vozidlo, protože jsem tam stejně nebyl, co jsem viděl v Žabljaku, takže tam bylo hodně vzdálených automobilů dlouho ve městě, ale myslím, že to byli lidé z hotelů, a tak vpřed ale dostanu to, že to není podstatně větší riziko než na Slovensku nebo na Slovensku.xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Naposledy upravil pavproch dne ned čer 23, 2019 17:14, celkově upraveno 1
Důvod: edit by -pp-: Aleno, tak! Ešče raz pokus o reklamu a BANán.
oliviaivy337
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned dub 28, 2019 12:08

Předchozí

Zpět na Balkánské státy