Rekonstrukce stanu, generálka, příprava....

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Rekonstrukce stanu, generálka, příprava....

Příspěvekod kracvo » pát led 29, 2010 13:50

Ahoj,
Snad nebude toto téma zbytečné, snad by se mohlo hodit i někomu jinému a snad sem ho sem umístil dobře, protože ve Stanech se pojednává spíše o typech stanů atd. i když pár věcí jsem také pochytil.
Mám celkem fajn stan od Loopu, vyhovuje mi konstrukčně. Má 4 tyče čili je to ten s více křížením ale jinak klasika, celta a protihmyz. Jenže ten stan už nějakej pátek ( 3 roky? ) pracuje a tak noo klidně měsíc a víc ročně v zimě v létě. Ale už je nějakej celkově "zasiflenej" špinavej, pokroucené tyčky od silného větru, celta je taková pomačkaná, čas od času maličká dírka atd. Nevíte někdo, jestli celtu nějak umejt a naipregnovat? Stejně tak podlážka ( mastné věci, mrtví šněci všude kolem, :axe: ptačí hovénka, zapomentutá paštika prostě kekel :toimonster: celkově. Jsou v podstatě dva tábory, jeden tvrdí, že se stany už neimpregnujou a jeden že jo. Myslítě že bych to moch umejt třeba hadicí a košťátkem, nechat postavené na půdě vyschnout a naipregnovat? Předem díky za pomoc při absorbci biohmoty ze stanu. V.
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Rekonstrukce stanu, generálka, příprava....

Příspěvekod pavproch » pát led 29, 2010 14:07

bysem celku i vnitřní stan normálně narval do pračky )bez tyček, samozřejmě.... :mrgreen: ) a vypral na 40 se sportwošem, vyndal, obrátil naruby a vypral znova (zase na 40/sportwoš), nechal uschnouzt a pak naimpregnoval.

Durky v celtě bysem zalepil GTX záplatama
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Rekonstrukce stanu, generálka, příprava....

Příspěvekod uplne jinej martin » pát led 29, 2010 15:11

Já bych se na sportwash vykašlal, vypral bych to bez prášku a díry bych zalepil silikonem a kusem podobný tkaniny (silikon třeba malá tubička Lukoprenu, mají to v železáčství a stojí asi tři pětky)
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Rekonstrukce stanu, generálka, příprava....

Příspěvekod kracvo » pát led 29, 2010 16:51

Do pračky jo! Waou tak to je hustý, to by mě nenapadlo, příde mi to drsný dost, už jste to dělali s vašima stanama? neruší ot impregnaci a vůbec impregnovt teda ymslíte jo nebo ne? Staré stany se impregnoali ale to byla normální látka tohle má ten zátěr a podobně.... Ale každopádně díky moc za radu!
Spi v leže!
Uživatelský avatar
kracvo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: pon kvě 4, 2009 20:05

Re: Rekonstrukce stanu, generálka, příprava....

Příspěvekod pavproch » pát led 29, 2010 16:56

stan sem ešče nepral (a ani nebudu - mi to neva, že není nejčistší...)

ale normálně takle peru fšecky outdoor hadry (membrána nebo zátěr i bez) a následně obnovuju DWR.... a fšecko OK... tak proč by to neměla vydržet stanová hadra, že....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Rekonstrukce stanu, generálka, příprava....

Příspěvekod uplne jinej martin » pát led 29, 2010 17:01

No samo že to tam nedáš na devadesát a prodloužený praní s předpírkou... Prostě něco jako "jemný program" na třicet a je to... A to že se to půl hodiny vrtí v bedně je podle mě menší namáhání, než když se po tom tři roky válíš... Pokud je to teda kvalitní stan..
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Rekonstrukce stanu, generálka, příprava....

Příspěvekod air2 » pát led 29, 2010 17:11

Teoreticky by to melo jit v pracce na mirny program bez zdimani a se sportwashem.
Ale jak si pamatuju, tak pri prani se mi osoupal kolikrat zater - treba na cyklobatohu Loop, z jehoz latky se pak stala sitovina (ale nevim jak to bylo prany...) Pokud vim, tak se stany prat nedoporucuje (a to ani kvalitni Jurky - primo Jurek to tusim sam pise na strankach). Ale pokud je to fakt hodne zasrany a nejde to vycistit hadrou s vodou, tak by ten vyse uvedeny postup mel byt asi nejsetrnejsi reseni.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice


Zpět na Jak co opravit