Renovace péřového spacáku

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Renovace péřového spacáku

Příspěvekod malejjarda » sob srp 17, 2019 23:06

Něco podobného se podařilo mladému. Zavřel si spacák do zipu u stanu.
Moje máti to opravila tak, že na to přilepšila záplatu nějakým lepidlem na textil. Už to drží víc než rok. Takže dobrý.
Co je to konkrétně nevím, ale mohl bych zjistit.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Doplnění peří do spacáku

Příspěvekod Ladbernard » stř led 22, 2020 23:00

Ahoj, mel bych dotaz, nenechaval si tady nekdo nekde doplnovat peri do spacaku a nebo nezkousel to nekdo samodomo? Mam perovy spacak Husky Dinis -10 a potreboval bych do oblasti trupu pridat par gramu husiho peri,spacak je celkem rozmerny cca 220cm x 90cm v ramenou a ma vypln 280g peri a celkove je spacak takovy "poloprazdny" ikdyz je da se rici jeste novy, spano asi 20 noci a doma je povesenej aby mohl dychat. Tak me prave napadlo nechat ho trochu doplnit, ale nikde nemuzu najit nejake zkusenosti nebo jestli to nekdo dela.. videl jsem ze firma warmpeace to dela ale jen pro svoje vyrobky.
Dekuji za rady
Ladbernard
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 22, 2020 22:55

Re: Renovace péřového spacáku

Příspěvekod sobb » stř led 22, 2020 23:32

Sloučeno.

Normálně bych jak první pomoc doporučila vyprání, ale to je po dvaceti nocích brzo. To byl takto zplihlý už když jsi jej kupoval?
Možná bych zkusila poslat i lehce rozhořčený dopis do Husky, jak se k tomu postaví ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Renovace péřového spacáku

Příspěvekod mike » čtv led 23, 2020 1:24

Ja bych pro zmenu doporucil prostudovat si toho jiz historicke (a trochu hystericke ;-)) vlakno, spacaku se zbavit a pak si mnohokrat opakovat: Nejsem tak bohaty, abych si mohl kupovat levne veci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Renovace péřového spacáku

Příspěvekod Aldo » čtv led 23, 2020 8:53

Spacáky nechávám renovovat u výrobce ale není to levná záležitost. Průměrně 2 - 3 tisíce podle množství peří a záludnosti střihu. Doplnění vysocekvalitním husím peřím 750 cuin. Na přání i 850 cuin.
U HUSKY to vidím na číňana a tam to bude zapeklité.
Cenu není možné předem přesně odhadnout.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Renovace péřového spacáku

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv led 23, 2020 13:31

@Mike, To je vtipne vlakno :D

Ten test mluvi celkem za vse.

Schvalne jsem se po letech podival na Husky stranky a "recenze" od "uzivatelu", ktere tam maji v blogu, a je to porad uplne to same - extremni teplota je uvadena primo v nazvu spacaku a siroce vychvalovana a vysvetlivky, ze to je opravdu extrem na preziti jsou schovane az po rozkliknuti. Mimochodem, nemaji tam ani informaci, podle ceho jsou udavane teploty testovany. Na celych strankach ani jedna zminka o evropske norme EN 13537 ani CSN (ani v google site search). Sice predpokladam, ze na etikete bude uvedena (tak snad je to norma, ze), ale i ta nezminka na webu je varujici.

V jednom starsim podrobnem testu(jineho husky spacaku, nez o kterem pise ladbernard) hovori taky celkem jasne:
Měření u spacího pytle Husky Husky -10 oC prokázalo, že jeho teplotní komfort uvedený od výrobce neodpovídá reálným hodnotám. V obou případech měření docházelo k neustálému kolísání teploty a následnému buzení testující osoby. Spánek v tomto spacím pytli nemůžeme označit jako komfortní.
Spací pytel není možné podle výsledků měření zařadit mezi 3-sezónní, protože jakékoliv teploty pod 10 oC můžou být pro jeho uživatele velmi nepohodlné.
V případě první noci dokonce došlo i k utržení stahovacího jezdce na šňůrce kapuce a museli jsme staženou kapuci zajistit uzlem na oné stahovací šňůrce. To zároveň i trochu vypovídá o kvalitě výrobků, v našem případě spacích pytlů, značky Husky.
Naposledy upravil FrantaKrajta dne čtv led 23, 2020 18:49, celkově upraveno 1
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Renovace péřového spacáku

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv led 23, 2020 13:42

@Ladbernard, poloprazdny bude nejspis vzdycky proti produktovym fotkam ze stranek - ty vypadaji spis na 3D rendery nebo nafouknute teplym vzduchem :D

Jinak protrepat a protrepat, kdo vi, jake tam je peri, treba ti nekdy predtim zvlhlo a zcuckovatelo a slepilo se.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Renovace péřového spacáku

Příspěvekod mike » čtv led 23, 2020 16:56

FrantaKrajta píše:Na celych strankach ani jedna zminka o evropske norme EN 13537 ani CSN (ani v google site search). Sice predpokladam, ze na etikete bude uvedena (tak snad je to norma, ze), ale i ta nezminka na webu je varujici.

Norma to sice je, ale nepovinna. Tipuju, ze tam nebude, to uz by byl jasny podvod, jelikoz ty hodnoty jsou tak mimo, ze je nemohli namerit ani prima zpusobem. Takhle je to jen uvadeni v omyl, pouzijou podobne nazvoslovi, ale bez odkazu na EN jsou to jen jejich z prstu vycucana hausnumera.

Otazka je, jestli by se na tomhle nedala postavit reklamace. Kdyby ji neuznali, tak k soudu, vyzadat si znalecky posudek s merenim podle EN, vyslo by, ze jejich cisla jsou uplne mimo realitu, takze by museli vratit penize a jeste zaplatit to mereni a navic by meli verejnou ostudu. V pravnim state, u nas si netroufam vysledek odhadnout ;-)

Test píše:Spací pytel není možné podle výsledků měření zařadit mezi 3-sezónní, protože jakékoliv teploty pod 10 oC můžou být pro jeho uživatele velmi nepohodlné.

Ono uz na prvni pohled je jasne, ze spacak s 290 g 700 cuin peri nemuze mit uvadene hodnoty. Staci se kouknout na SJ Koteku 290, ktera ma 290 g 800 cuin peri tj. o 14 % vetsi objem a ma komfort/limit +5.5/+0.5. K tomu uzky strih, diky kteremu je vrstva peri silnejsi. U Husky podvodu bych tipoval komfort/limit tak 15/10 a v tom testu tomu davaji 16/12. Proste letni spacak.

Dosypani peri by ho sice asi vylepsilo, zvlast jestli je v komorach volne misto, ale proc se snazit vylepsovat sunt, kde se stejne za chvili ukaze jiny problem, kdyz si muzu rovnou koupit slusny spacak?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Renovace péřového spacáku

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv led 23, 2020 18:43

Ale kdyz ho beres jako levny lehky letni perak spacak, tak to neni tak hrozne, jen bych smazal ten minus pred cislem v nazvu a teploty pak krasne vychazi :twisted:
(teda pokud "zplihlost" neni tim, ze OP z nej vypelichala spatnou latkou pulka peri - muze ho zvazit, jestli ma porad stejne g :) )

EDIT: citujes mne, kde ja cituji priklad z testu, ktery se ale zabyva uplne jinym husky spacakem, nez o kterem psal OP (i kdyz "urceni" dle vyrobce je podobne, taky do minus deseti ;) ). Tak to nepletme dohromady - napsal jsem to predtim mozna trochu nesrozumitelne, radsi jsem to upravil.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Renovace péřového spacáku

Příspěvekod mike » čtv led 23, 2020 18:51

Sorry, opraveno. Myslel jsem, ze jde o stejny spacak, ale to je fuk, na vysledku to myslim nic nezmeni.

FrantaKrajta píše:muze ho zvazit, jestli ma porad stejne g

To by ho musel mit zvazeny jako novy. Nebo snad Husky veris vahu? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Renovace péřového spacáku

Příspěvekod Ladbernard » čtv led 23, 2020 19:11

Na Husky jsem psal, jestli by nebyla moznost doplneni a jejich odpoved byla takova ze se vse sije v Cine a ze v CR nemaji domluveneho zadneho partnera na opravy, upravy a byl mi poslan na firmu Kwak at se zkusim obratit na ne..
Neposuzuji poloprazdnost spacaku podle fotek na netu, to je mi jasny ze tam ty fotky maji upravene aby vse vypadalo hezky.. ale kdyz se treba podivam proti svetlu tak je videt ze jsou komory poloprazdne, kvuli vetsimu strihu spacaku na tak malou vypln.
Vim ze to neni zadna top kvalita s tim jsem spacak ani nekupoval.
Spacak jinak drzi, zatim jsem snim zadny problem nemel a na to moje obcasny nocovani ccs 30x za rok si myslim ze je to dobrej pomer cena/kvalita akorat bych tam chtel o tech par gramu navic no :D
Ladbernard
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 22, 2020 22:55

Re: Renovace péřového spacáku

Příspěvekod sobb » čtv led 23, 2020 19:36

Na firmu Kwak je tu hodně pozitivních ohlasů, tak to zkus. A dej pak vědět, jak to dopadlo :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Renovace péřového spacáku

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv led 23, 2020 19:44

@Mike, jsem to prehledl, dokonce tu certifikaci pry i maji (zmineno malickatym 20pixelovym obrazkem) ;) Akorat nikde nepisi, jestli jimi inzerovane teploty (pouzivaji uplne jine nazvy nez vsichni ostatni) te norme odpovidaji :D

Ale inzerovat a pojmenovat spacaky pro pouziti dle extremni teploty Text je marketingova zhovadilost, kterou uz nedelaji snad ani Cinani na Alibabe...

citace z Textilního zkušebního ústavu:
Extrémní teplota (T ext) - spodní, extrémní teplota, kde je nebezpečí poškození zdraví podchlazením, vztahuje se na normální ženu a na normální podmínky. Tato teplota vyjadřuje bod nebezpečí vedoucí až k smrti.
podobná citace z blogu Hanibalu:
Spodní teplotní hranice, při které zkušená uživatelka spacáku, která přizpůsobí své oblečení a polohu ve spacáku okolní teplotě a umí využít všech možností svého spacáku musí očekávat silný pocit chladu. Nastává riziko poškození zdraví prochladnutím, které může vést ke smrti. Touto teplotu zásadně nedoporučujeme brát v potaz!!
citace z webu Pinguinu (!):
Extrémní teplota – spodní extrémní teplota kde je nebezpečí poškození zdraví podchlazením (vztahuje se na normální ženu a na normální podmínky použití). Jde o teplotu, ke které není radno se přibližovat a v normě je zahrnuta spíše jako ohraničení tabulky. Už ne jednou jsme se setkali s tím, že byla použita jako prodejní argument. Zvláště je třeba poznamenat, že extrémní teplota je velmi teoretická hranice, a proto musí být považována jako bod nebezpečí, ke kterému není žádoucí se přibližovat - pokud nemá uživatel spacího pytle značné osobní zkušenosti.
srovnejte co pisi na webu Husky:
Tato hodnota vyjadřuje maximální, spodní, teplotní hranici, při níž je ve spacím pytli, především u velmi nízkých teplot, zaručeno přežití. Jedná se o extrém, kdy již musíte počítat s pocitem silného chladu a nelze tedy očekávat dostatečný komfort pro spánek.

Obrazek at si kazdy udela sam :D
Naposledy upravil FrantaKrajta dne čtv led 23, 2020 19:48, celkově upraveno 1
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Renovace péřového spacáku

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv led 23, 2020 19:46

@Ladbernard, jasne, nikdo tu nekritizuje tvou volbu, jako 800g letni spacak vlastne nevypada nejak spatne a neni drahy, jen se smejeme a laterime nad Husky marketingem, kde z toho delaji skoro zimni spacak (a pokud by si takovy nekdo neznaly vybral do opravdove zimy, bude to o zdravi) ;)
Jestli jsou takhle poloprazdne, skoro si rikam, zda nedelaji v Cine proste jeden strih spacaku na vsechny modely, ktere pak jen naplni ruznym mnozstvim peri podle pozadavku zakaznika. Jejich odpoved o siti v Cine a zadne smlouve na opravy v Cesku je o to vtipnejsi, jak se vsude chlubi, jaky jsou cesky vyrobce a ze maji vlastni servis...

Kwak tady vicekrat zminovalo vice lidi, tak je zkus. Otazka je samozrejme, zda se ti to vubec vyplati, jestli nebudes mit lepsi si ho nechat na leto, festivaly a podobne a koupit kvalitni opravdu cesky ci polsky trisezonni ve sleve nebo levny perak Simond z Decathlonu.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Renovace péřového spacáku

Příspěvekod aksam » čtv led 23, 2020 19:54

Kwak je paní z Liberce, sama šije péřové spacáky, možná se s ní domluvíš na doplnění, ochotná je velmi, ale příště je lepší si u ní nechat spacák ušít podle svých představ, dražší než Husky nebude a kvalitou bude úplně někde jinde než Husky.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Renovace péřového spacáku

Příspěvekod Ladbernard » čtv led 23, 2020 20:37

Zkusim rozhodit site o neco bliz nez je Liberec, co jsem koukal na ty stranky, tak pani sije pekne veci, ale rozhodne by to levneji nez tento spacak nevyslo co jsem videl tak spacak na mou postavu cca 9k coz je 3x tolik co jsem dal za toho Huskyho, to uz bych asi spis zvazoval uplne jinou variantu za tyto penize.
Ve spacaku jsem spal pri cca -2 a v termopradle pohoda(ale vazim taky 125kg takze dost hreju).
Jinak to neberu tak ze by se mi tady nekdo vysmival za volbu spacaku, chtel jsem lehkej malej spacak max do 4k aby mi ho nebylo moc lito a to se mi povedlo.. halvne je to.muj prvni perak a nechtel jsem za to hned vyhodit 6az 8k abych zjistil ze mi peri vlastne nevyhovuje, ale to se nastesti nestalo takze vim ze nekdy v budoucnu az tenhle odejde klidne do peraku investuji vic penez, hodne se mi libi Comulusy delaji super lehky a maly spacaky, ktery clovek v batohu ani necit, ze neco nese..
Taky si myslim ze sijou jednu variantu a jen tam hodi tolik peri kolik si zakaznik rekne, myslim ze byt to spacak o delce 185cm a sirce 80cm tak je toto mnozstvy peri uplne ideal..
Na moji postavu je rozmer tohoto spacaku uplne super, ale meli tam nechat dat rovnou o tech 100g vic a treba o.litr ho napalit a myslim ze by byl na nase klima hodne v pohode *
Ladbernard
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 22, 2020 22:55

Re: Renovace péřového spacáku

Příspěvekod booze » čtv led 23, 2020 21:42

Pani Hrstkova mi uz jeden spacak plnila a opravovala. :prayer: Jen s casem je na tom spatne a parani zabere moc casu. Domluv se s ni na novem, vyjde ti urcite vstric.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Předchozí

Zpět na Jak co opravit