Gumová obsázka na pohorách Lowa

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Gumová obsázka na pohorách Lowa

Příspěvekod Aranyafea » čtv zář 27, 2018 9:51

Ahoj,
mám jen rok a kousek staré boty Lowa Ranger GTX, a přestože si je jinak nemůžu vynachválit, začala se mi letos v létě odlepovat gumová obsázka. A to i přesto, že boty většinou neprošly žádnou velkou zátěží, kde by byla obsázka přehnaně namáhána. Zdá se mi to po roce od prodeje trochu divné, ale obávám se, že reklamaci asi nemá cenu ani zkoušet.
Jak se dá tohle opravit? Je v případě téhle značky lepší s tím zajít k prodejci, kontaktovat výrobce a nebo to dát prostě někam, kde spravují boty? Bojím se, že když to slepím doma na koleni, že se to bude odlepovat dál. Dík za rady!
Přílohy
IMG_20180927_100313.jpg
IMG_20180927_100313.jpg (224.97 KiB) Zobrazeno 5407 krát
IMG_20180927_100251.jpg
IMG_20180927_100251.jpg (254.63 KiB) Zobrazeno 5407 krát
IMG_20180927_100153.jpg
Aranyafea
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát čer 23, 2017 15:42

Re: Gumová obsázka na pohorách Lowa

Příspěvekod apuka » sob zář 29, 2018 8:44

Toto je ale na jasnou reklamaci. Docela dobre vim, o cem mluvis. Pred lety jsem mel taky Lowa Rangersy (jeste prvni verzi). Skvele boty, ale uz po prvnim zimnim tatranskem tydnu, kdy byl nejslozotejsi vylet na Terynu, stale pouzivane ve snehu se obsazka odlepila podobne jako Tobe. Presne si uz nepamatuji cisla, ale na jedne bote to bylo cca na sedmi mistech, na druhe na peti. Chtel jsem to nechat v reklamaci jen poradne prilepit, byl jsem s botama spokojeny. Bohuzel, prvnikrat se boty vratily tak, ze zalepili par mensich "der" a vetsinu, hlavne ty nejvetsi nechali tak (bylo to pri prebirani reklamace oznacene kridou, znacky byly jasne videt i po oprave). Tak jsem to tam nechal poslat znovu (dokonce i na doporuceni prodejce, ktery mi "opravenou" reklamaci vydaval). No, boty se uz nevratily ani za pet tydnu a dostal jsem zpet penize.
Mimochodem, jakiu mas velikost? ja jsem mel 47/12 a tam to vypadqlo, ze pri te velikosti obsazka drzet v ohebech ani nemohla, byla udelana uplne blbe. Prilis silna a malo ohebna guma - u Tvych to vypada podobne.

Jinak ale pokud tu obsazku dobre a kvalitne prilepi, bude drzet dlouho, takze oprava stoji za to. Zrovna takovou opravu by mel zvladnout dobre kazdy dobry sevc. Ale ja bych zkusil tu reklamaci, nevim, proc bys za to mel platit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Gumová obsázka na pohorách Lowa

Příspěvekod RUMcajs » sob zář 29, 2018 11:49

Po 10ti letech se mi odloupnula podrazka / obsazka u Meindlu Vakkum GTX.
Nechal jsem je znovu podrzit (nova podr. a obs.)

Konzultoval jsem moznost prilepeni stavajici a bylo mi receno, ze jakmile se sacne neco odlepovat,
tak se tam dostava spina a vlhkost a znova se to nekde odchlipne.

Pisu to kvuli tomu aby jsi spis trval na vymene kus za kus nez o oprave.

Okolo mesta by to mohlo stacit, ale na nekolikadenni vylet do "divociny" bych je nebral.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Gumová obsázka na pohorách Lowa

Příspěvekod Aranyafea » ned zář 30, 2018 8:46

Díky za rady, tak reklamaci zkusím. Kupoval jsem je v Rockpointu, nemám tam vždycky uplně nejlepší zkušenosti s reklamacema a vůbec s komunikací se zákazníky, ale snad s nimi bude řeč.

Velikost mám 42, obsázka mi při koupi připadala docela přesvědčivě bytelná, což se bohužel nepotvrdilo.

Dost pochybuju, že mi vymění kus za kus, ale je pravda, že co se lepí, to v důsledku bud drží komplet, a nebo vůbec.
Aranyafea
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát čer 23, 2017 15:42

Re: Gumová obsázka na pohorách Lowa

Příspěvekod RUMcajs » úte říj 2, 2018 9:59

Jeste me napadnulo ze je obsazka vemi nizka.
Podle me nema takovou plochu / silu drzet jako u jinych bot.

Napr. tyto: http://www.meindlboty.cz/detail_produktu.php?produkt=361
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Gumová obsázka na pohorách Lowa

Příspěvekod apuka » úte říj 2, 2018 12:37

Podle mych zjisteni, kdyz jsem to reklamoval je problemem spise prilisna sila a pevnost obsazky a jeji nesoulad s pevnosti/mekkosti boty/podrazky. Jinymi slovy, bota se ohyba v ohebech docela silne, ale tak silna guma obsazky se tomu nedokaze prizpusobit a ohnout stejne, takze se casem tim pnutim zacne odlepovat. TOmu u mych bot presne odpovidaly mista odlepovani - vzdy v ohebech boty, cim vetsi oheb v danem miste nastaval, tim vice se tam obsazka odlepovala.
Samozrejme, taky plati, cim vetsi cislo boty a cim tezsi clovek, tim tyto sily ucinkuji silneji.

Mozna by pomohlo, kdyby obsazka nezustala stejne silna v cele vysce ale zbrousila se horni strana do postupne suzujiciho se tvaru, jak je to napr. na Tibetech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Zpět na Jak co opravit