výměna podrážek

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: výměna podrážek

Příspěvekod Dr4k3 » pát bře 30, 2012 10:25

v ruce jsem to nedržel, ale takhle z fotky bych řekl, že to má dole pevnější gumu se vzorkem a nad tím pružnou vrstvu pěnové gumy.

Tohle je úplně super na běžeckých botách od Salomonu, které poslední dobu pořád nosím. Většina objemu podrážky je z pružné pěny. Nejen že to perfektně tlumí došlap, ale hlavně v zimně to naprosto dokonale izoluje od sněhu. I v -20 je v tom větší teplo než v klasických zimních botách s podrážkou z pevné gumy a zimní izolační vložkou. Na chodníku se to nepozná, ale když člověk stojí pár minut ve vymrzlém sněhu, do klasických bot začne přes podrážku lézt zima, zatímco v těch letních Salomonkách je pořád příjemně. Příští pohory které budu kupovat tohle musí bezpodmínečně mít.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » pát bře 30, 2012 20:17

Je to tak, jen ta tlumici vrstva asi neni guma, ale polyuretan (co se po letech rozsype ;-)). O vydrz bych se nebal, rozhodne podstatne lepsi, nez Meindl Island. Posledni mam od podzimu a neprijde mi, ze by se proti minulosti v tomhle neco zmenilo, opotrebeni je zatim odpovidajici nachozenemu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážek

Příspěvekod fps » sob dub 28, 2012 8:56

můžete sem někdo dát fotky jak vypadá udělaná nová podešev (Vibram Fuora) a gumová obsázka od restday, předem díky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Hanwag Alaska - výměna podrážek

Příspěvekod Jary » úte čer 24, 2014 11:24

Po osmi sezonách jsem objevil mezeru mezi porážkou a gumovou obsázkou. Zatím se projevuje jen vizuálně, ale obávám se, aby mne to nevypeklo někde na vícetýdenním treku mimo civilizaci. Máte někdo obdobnou zkušenost u Alasek? Co bude následovat - nehrozí brzké odpadnutí celé podrážky. Co s tím - nechat být, zalepit doma nějakým purocelem, nechat vyměnit celou podrážku u restday? Bota je jinak relativně zachovalá.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: výměna podrážek

Příspěvekod Indy » úte čer 24, 2014 12:26

B je spravne. ale pokud by jsi sehnal nejake opravdu dobre lepidlo (tj ne vterinove za par kacaku) a dokazal to vycistit, muzes to zkusit.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Hanwag Alaska - výměna podrážek

Příspěvekod mike » úte čer 24, 2014 15:07

Jary píše:Co bude následovat - nehrozí brzké odpadnutí celé podrážky.

Hrozi. Po osmi letech jde nejspis o zacatek rozkladu polyuretanoveho tlumiciho bloku a tam se muze stat, ze se podrazka uplne rozpadne behem par hodin chuze. Treba takhle, to se stalo tatovi v Tatrach behem par hodin, pricemz na zacatku nebylo na botach nic videt. Proste je po zime vytahnul ze skrine, vzal je na prvni turu a byl rad, ze vubec dosel dolu.

Takze vymenit. U Alasek nedoporucuju Restday, ale rovnou vyrobce. Viz zde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážek

Příspěvekod Jary » úte čer 24, 2014 16:03

Bohužel sem neumím vložit fotku. Na ten rozpad bych to ale neviděl. To co je na fotce v Tvém odkazu, tak to postihlo mé předchozí meindly. Začaly se "vydrolovat" celé kusy podrážky. Možná věc typická pro Meindly. Tady je to spíš jakoby odlepení podrážky od zbytku boty - myslím že něco podobného popisuje uživatel Krtenek v druhém odkazu.
BTW - kam jsi posilal na opravu přímo do hanwagu - můžeš dát adresu?
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: výměna podrážek

Příspěvekod paldo » úte čer 24, 2014 16:09

@Jary: ten rozpad podrážky nie je iba záležitosť značky Meindl... ak máš 3 minútky, TU si môžeš o tom prečítať....
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » úte čer 24, 2014 16:15

@Jary: fotku vlozis pomoci Prilozit soubor pod editacnim vlaknem a soubor vyberes pomoci tlacitka Browse nad tim. Maximalni rozmer je tusim 1280x1024, chce to predem zmensit, jinak ji to nemusi vzit.

Neni to vec typicka pro Meindly, stava se i u jinych vyrobcu. Je typicka pro pozdrazky s polyuretanovym tlumicim blokem a to jsou Alasky taky. Ze se podrazka jen odlepuje je sice mozne, ale taky to muze byt zacatek rozpadu PU prave v tom miste. Kazdopadne po osmi letech uz na vymenu zrale jsou, i kdyby to ted nebylo ono, tak za par let bude.

Nakonec jsem to proste donesl do prodejny, kde jsem boty koupil (Namche) a posilali to oni. Meli by to umet v libovolnem Hudy a RockPointu, pripadne v prodejne Fjallraven v Praze. Tak mi to bylo receno distributorem, primo to poslat do Hanwagu nejde. V Hudy se ovsem letos rozhodili, ze si prirazi petistovku, takze je to u nich drazsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážek

Příspěvekod Jary » stř čer 25, 2014 8:39

Dík za nápovědu s fotkou. V ofiko nápovědě outdoorfora jsou ještě odkazy na imageshock atd a to mi nefuguje.

Přikládám tedy fotku, i když zredukovat na velikost která projde není taky jednoduchá písemka. Není to moc zřetelné, ale zatím je to jen o prasklině v tomto místě, ovšem na obou botách.
DSCN7648_web.jpg


Ad posílání do hanwagu dík za info, právě že jsem četl, že Hudy + 500,-kč, tak jsem myslel , že jsi posílal napřímo.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: výměna podrážek

Příspěvekod Jary » stř čer 25, 2014 8:42

lepší fotky
DSCN7648.JPG
DSCN7647.JPG
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: výměna podrážek

Příspěvekod Indy » stř čer 25, 2014 10:22

tak tohle sam neslepis.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

výměna podrážek

Příspěvekod mvaldo » stř čer 25, 2014 11:37

co stoji taka vymena podrazky a kolko vydrzi? ;)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: výměna podrážek

Příspěvekod Jary » stř čer 25, 2014 12:23

To mvaldo: když pohledáš, tak bud Restday ve zlíně cca 1500 nebo u výrobce. Vydrž předpokládám jako u nové boty, ale typoval bych to, že mezitím odejde svršek boty (pokud teda někdo evidentně nebrousí jen podržáku někde na betoně).

To paldo: dík za odkaz, takže hydrolýza. Prvé náznaky se objevili po totálním promočeni tento víkend na hochschwabu, tak to bude asi ono.

No Alasky načali devátou sezonu, tak mají nárok. Asi půjdu do nových, nebot měsíc se bez bot ted v letni sezone neobejdu. Jen nevím, zda podrážet ty staré. Myslel jsem používat souběžně nové (s funkčním GTX) na expedice, staré podražené, (GTX v haj__u, kůže popraskaná) na víkendovky s dobrou předpovědi. Otázka je, zda to má cenu, když prognoza je, že ty šetřené jedničky se za pár let opět rozpadnou.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: výměna podrážek

Příspěvekod Indy » stř čer 25, 2014 12:42

hydrolyza v tomto pripade nema nic spolecnyho s tim ze tim prosla voda..
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » stř čer 25, 2014 14:52

mvaldo píše:co stoji taka vymena podrazky a kolko vydrzi? ;)

Kdybych o kus vys nedaval odkaz na vlakno, kde je to vsechno napsane #-o ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » stř čer 25, 2014 15:12

Jary píše:Dík za nápovědu s fotkou. V ofiko nápovědě outdoorfora jsou ještě odkazy na imageshock atd a to mi nefuguje.

Manual je asi 10 let stary a veci se vyvijeji. Tehdejsi verze phpBB myslim obrazky neumela. Imageshit uz dneska nepouzivame, jelikoz nic horsiho asi neni. Je pravda, ze by se ten manual mohl obcas updatovat.

Jary píše:Přikládám tedy fotku, i když zredukovat na velikost která projde není taky jednoduchá písemka.

Stahni si IrfanView a v nem je to uplne jednoduche. Image | Resize nebo Ctrl-R.

Jary píše:Ad posílání do hanwagu dík za info, právě že jsem četl, že Hudy + 500,-kč, tak jsem myslel , že jsi posílal napřímo.

Na to jsem se ptal, ale nejde. Slusny prodejce ti to tam ovsem posle za naklady a postovne zpet je v cene Hanwagu. Takze bys stejne nic neusetril.

Jary píše:Není to moc zřetelné, ale zatím je to jen o prasklině v tomto místě, ovšem na obou botách.

Rekl bych, ze to je ono; zacatek rozpadu PU bloku. Navic je podrazka sjeta a obsazka taky nevypada nic moc. Takze na vymenu podrazky i obsazky to urcite je. Spravna otazka ovsem je:
Jary píše:Otázka je, zda to má cenu, když prognoza je, že ty šetřené jedničky se za pár let opět rozpadnou.

Zalezi na stavu kuze. GTX neres, ale jestli jsou v kuzi hluboke praskliny nebo dokonce skrz, tak to asi cenu nema. A jestli ti jedna podrazka vydrzi 8 let, tak je asi zbytecne udrzovat stare boty jen abys setril nove. Protoze ty udelaji casem to same. Ja menim, protoze podrazku ochodim za dva roky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážek

Příspěvekod nebulus » úte srp 26, 2014 7:03

Takže pridávam sa do klubu rozpadnutých tlmičov v podrážke, bota ASOLO, nachodených cca 600km, vek 6 rokov ( ale ktovie koľko bola v obchode, bol to výpredaj a ani krabicu nemala ) zachovalá a zrazu toto:
Obrázek
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » úte srp 26, 2014 16:18

Nadhera, vitej v klubu ;-) Jj, je to presne ono, ukazkovy priklad, ze to vubec nezalezi na tom, jak moc se v botach chodi. 6 let je spodni hranice, ale jak pises, nejspis lezely nekde na prodejne.

Kdo by rekl, ze boty se skladovanim kazi, co?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážek

Příspěvekod paldo » úte srp 26, 2014 16:35

Keď tak premýšlam... moje HW Forrest už majú 6-7 rokov... to aby som si začal odkladať peniaze na servis
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » úte srp 26, 2014 17:06

Hlavne bys je mel pred kazdou vicedenni akci poradne zkontrolovat a pri prvnim naznaku rozpadu vyradit az do vymeny. Rozpad nekdy jde velmi rychle, podrazka muze upadnout i po par hodinach chuze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážek

Příspěvekod sobb » úte zář 23, 2014 10:23

Kdyby hodinách. Sice se to netýká pohorek, ale Laďa byl donucen kvůli jedné společenské události nazout slušňácký boty, který neměl na nohách pěknou řádku let ... a zhruba po dvaceti krocích byl bez podrážky (a gumovej lepkavej bordel všude za ním) :mrgreen:
tak šel nakonec ve svých zeleňoučkých Scarpách, bo nic decentnějšího po ruce nebylo :lol:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » úte zář 23, 2014 15:30

:D mel slusnacky boty od Meindlu? ;-)

Myslis, ze to bylo to same? Nevim, co si predstavujes pod pojmem slusnacke boty, ale u polobotek bych PU podrazku necekal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážek

Příspěvekod sobb » stř zář 24, 2014 8:44

značku nevím, ale bacha na ty Tvoje Meindly, ať nenecháš podrážku někdy v metru :wink:

Jestli to bylo to samé, netuším, možná ne. Jen se to velmi nápadně podobalo a ten bordel, co z toho zbyl, měl taky podobnou strukturu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: výměna podrážek

Příspěvekod mike » stř zář 24, 2014 19:37

Neboj, ty mi obvykle vydrzi jen rok a pak je musim reklamovat ;-) A kdyz mi je nevymeni, tak podrazku ochodim do tri let, to by snad vydrzet melo i kdyz u Meindlu jeden nikdy nevi ;-)

Hod sem fotku. Stejne je ale sila, ze boty se skladovanim kazi, kdo by to rekl...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výměna podrážek

Příspěvekod apuka » stř zář 24, 2014 20:09

mike píše:Stejne je ale sila, ze boty se skladovanim kazi, kdo by to rekl...
Ja. Kdybys videl moje Gerlachovky, ktere jsem vytahl ze skrine po asi patnacti letech skladovani v nevetrane koupelne... Plesnive nebyly, zato kuze tvrda jako drevo, gumova (neVibram) podrazka takove hodne divne konzistence a tvrdosti, vsechny svy uvolnene, kazdy steh tak o 1mm, sesite kozene futro oddelene a ponekud rozpadle.... A to je za tu dobu nikdo nepouzil :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: výměna podrážek

Příspěvekod JohnyFK » stř lis 5, 2014 12:13

mike píše:Hlavne bys je mel pred kazdou vicedenni akci poradne zkontrolovat a pri prvnim naznaku rozpadu vyradit az do vymeny. Rozpad nekdy jde velmi rychle, podrazka muze upadnout i po par hodinach chuze.


Myslel jsem že vstřikovaná podešev je neopravitelná. Nebo to jde? :shock:
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: výměna podrážek

Příspěvekod sobb » stř lis 5, 2014 12:20

neopravitelná, ale vyměnitelná
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: výměna podrážek

Příspěvekod JohnyFK » stř lis 5, 2014 12:28

Špatně jsem to formuloval. Jasně že PU je neopravitelná, ale myslel jsem že je i "nevyměnitelná". Měl jsem vždy dojem že vyměnit podrážku lze jen u lepených bot...
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: výměna podrážek

Příspěvekod sobb » stř lis 5, 2014 12:39

já žádný opravovat nenechávala, ale Restday tvrdí, že to umí
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

PředchozíDalší

Zpět na Jak co opravit