Zanesana hadicka hydrovaku

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zanesana hadicka hydrovaku

Příspěvekod jedik » úte srp 5, 2008 22:23

Ja to vedel :evil: Po celou dobu, co jsem ho mel, jsem ho tankoval budto cistou vodou nebo voda+citronka. Ale stacilo tam jednou nalit Tang a cela hadicka vcetne naustku se mi zanesla nejakym cernym svinstvem. Tedy ne ze bych byl citlivka, pokud to dolu nepude, tak to prdim, ale jak to dat pryc?

Moznosti:
a, Novy vak - Ehm, ne
b, Nova hadicka - stoji 250,-! Takze nic
c, Cistici stetecek - stoji pry jako cely vak :?
d, Zkusil jsem tam nalit na noc nalit cistou citronku, ze to treba vyzere. Nevyzrala :|
e, ???

Nejake napady? Jsem pristupny vicemene cemukoliv. Idealne nejake chemicke reseni, at nemusim sundavat naustek.

Mam tuten 2l Source vak.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Dena » úte srp 5, 2008 22:41

Tu štětičku na drátě ti zatím klíďo půjčím, Zdeněk ji někde zašantročil, tak ji půjčuji 8) - pokud stihneš dát info brzo- přinesu ji klíďo i zítra na srazík :) .
Bylo to součástí VAUDEho batohu Aquarius, dostala jsem ho darem na brusle .. :wink:
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod jedik » úte srp 5, 2008 22:46

Dena píše:Tu štětičku na drátě ti zatím klíďo půjčím, Zdeněk ji někde zašantročil, tak ji půjčuji 8) - pokud stihneš dát info brzo- přinesu ji klíďo i zítra na srazík :) .

Parada, tak to zitra provedeme nazivo. Dekuji :prayer:

Kazdopadne, kdyby mel nekdo nejaky ten napad, sem s nim.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod wdo » úte srp 5, 2008 22:56

Protáhnout hadičkou provázek s uzlíkem uprostřed a trochu s tím poonanovat :D Náústek bych protáhnul horkou vodou a nějakým saponátem a kartáčkem na zuby. Nevím nakolik to jde rozebrat
Dvě podmínky, jak v životě dosáhnout absolutního úspěchu:
1. Nikdy neříkej všechno, co víš
Uživatelský avatar
wdo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv črc 31, 2008 8:25
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Navros » úte srp 5, 2008 22:57

nemam odzkouseno, ale pry funguji cistici tablety na zubni protezu, koupis v lekarne nebo drogerii :)
Uživatelský avatar
Navros
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: čtv dub 12, 2007 14:17
Bydliště: Havířov

Příspěvekod Lipon » stř srp 6, 2008 7:44

Camelbak dělá čisticí tablety na hydrovaky (cenu nevim, dostal jsem čisticí sadu vč. tablet od Jéžiška); další varianta je čisticí dlouhý kartáček na hadičky (to co nabízela Dena), někdo to dělá i tak, že na úplně čisté kovové lanko naváže kus gázy a tím pak projede několikrát hadičku - předpokládam, že náústek jde normálně sundat

a nenechal si to dlouho zavřený, že ti tam vyrostla plíseň? mě se to za nějakých 7-8 let, co kejmly používam, stalo akorát jednou (ne s hadicí, ale s vakem), když jsem starýho Zéfala sušil tak, že sem dovnitř nastrkal utěrku, ale místo toho, abych po půl dni strčil druhou na dosušení, taxem ji tam zapoměl a našel po týdnu - černej vak i utěrka, obojí nešlo umejt ani Savem, tak šlo do koše; vozím v tom od počátku převážně ionťáky, čistou vodu tak v jednom z deseti případů

a současný Camelbak s velkým hrdlem jde dobře sušit, stačí jen dát něco dovnitř, aby se neslepily stěny, hadičku tak, aby směřovala nahoru, aby v tom aspoň trochu proudil vzduch, a pověsit třeba na kličku od okna
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod jedik » stř srp 6, 2008 8:44

wdo: ono rozebrat to pujde, akorat ta hadicka je na naustku i na vaku "jen" navlecena, a mam trosku strach, aby se sundavanim a nasazovanim nevytahala. Problem je hlavne naustek, takovy slozity od pohledu blbe cistitelny mechanizmecek.

Navros + Lipon: to je dobry tip ty tablety, dik :smt023
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Dena » stř srp 6, 2008 8:55

Ten kartáček dnes přinesu, jak jsem slíbila, čouhá mi to z kabelky :wink: .
Od té doby, co jsem ve vaku málem pozorovala nový život, rozuměj ty breberky slizovité :mrgreen: , leju do něj jen čistou vodu bez bublinek. I když ionty samo že používám, při lezení vždy a i na bicyklu. Po vymytí suším obvykle tak, že za úchytku zavěsím na šňůru na prádlo a zbylý přečuhující konec nasoukám dovnitř. Stěny nejsou tak slepené, schne to sice pomalu, ale přece líp.
Dají se pohledat i zkušenosti a tpy s vaky např. na bikefóru.
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod jonza » stř srp 6, 2008 9:23

jedik píše:wdo: ono rozebrat to pujde, akorat ta hadicka je na naustku i na vaku "jen" navlecena, a mam trosku strach, aby se sundavanim a nasazovanim nevytahala.


Tak proste ten vytahany kousek uriznes a ficis dale, bude to tak 2 cm, ne? to nepoznas.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod zbuddy » stř srp 6, 2008 10:11

jedik píše:wdo: ono rozebrat to pujde, akorat ta hadicka je na naustku i na vaku "jen" navlecena, a mam trosku strach, aby se sundavanim a nasazovanim nevytahala. Problem je hlavne naustek, takovy slozity od pohledu blbe cistitelny mechanizmecek.

Navros + Lipon: to je dobry tip ty tablety, dik :smt023


Nic hlavně neodřezávej, Dena to kdysi dělala a dle mne zbytečně. Já jsem pro nás tunil vaky Vaude/Markill a dokoupil nové uzavírací kolena a náústky Camelbak. V návodu je něco o tom, že při nasazování máš koleno očistit lihem a hadičku nahřát teplou vodou. Já bych ji nahřál i př sundavání a sundal ji jemně šroubovitými pohyby.
Sundej jen náústek a tahej to směrem do vaku a kolena, ten kartáček se opačným směrem protahuje obtížně, ať jí ho nezmrvíš :roll:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Kimit » stř srp 6, 2008 10:38

Měl jsem podobný problém, když jsem zapomněl při čištění vypustit potrubí. Takže se po čase tam objevila plíseň s tím černým sviňstvem. Sosák jsem stáhnul a jemnou masarykovskou prací ho vyčistil, potrubí jsem strčil do kastrólu a mírně ho vyvařil. Sice černý povlak nezmizel úplně, ale rozhodně jsem z toho žádné střevní potíže neměl.
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno


Zpět na Jak co opravit