Úprava DAC tyček 8,9 mm.

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Úprava DAC tyček 8,9 mm.

Příspěvekod george1 » úte úno 26, 2008 14:22

Zjistil jsem, že by bylo vhodné zkrátit tyčky cca o 3 - 4 cm, protože stan je opravdu, ale opravdu velmi přepjatý. Je sice v záruce, ale je to zlevněný tip, který již není na trhu, tudíž ho nechci vracet s tím, že tyčky jsou jsou chybou výroby nevhodné. Zkoušel jsem to s pruty, po zkrácení O.K.

Neví někdo, kde v Praze je nějaké opravna - úpravna, kde by mi to provedli? Jsem hrozně manuálně nezručný a tudíž se obávám, že bych to zkazil.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Re: Úprava DAC tyček 8,9 mm.

Příspěvekod uplne jinej martin » úte úno 26, 2008 20:06

george píše:Zjistil jsem, že by bylo vhodné zkrátit tyčky cca o 3 - 4 cm, protože stan je opravdu, ale opravdu velmi přepjatý. Je sice v záruce, ale je to zlevněný tip, který již není na trhu, tudíž ho nechci vracet s tím, že tyčky jsou jsou chybou výroby nevhodné. Zkoušel jsem to s pruty, po zkrácení O.K.

Neví někdo, kde v Praze je nějaké opravna - úpravna, kde by mi to provedli? Jsem hrozně manuálně nezručný a tudíž se obávám, že bych to zkazil.

v létě jsem to dělal u holana, teď nevím, jestli je tam někdo manuálně zručný :-)
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod george1 » pon bře 10, 2008 16:35

Problém je vyřešen. Samozřejmě s drobnou ostudou. Vyrazil jsem k Holanovi, ale nedalo mi to a tak jsem stan postavil v Hloubětíně na hřišti na trávě. Poprvé mimo byt, ve větším prostoru. Pochopitelně, seděl jako ulitej, žádný problém. Poučení: netestovat stan v paneláku za přítomnosti ženy, která neustále komentuje snažení slovy: vidíš, já říkala ať to nekupuješ v Německu.

Jen mě The North Face naštval, že sice má dobrý kolíky, ale jen základní počet a na super ukotvení si musím ještě 4 přikoupit.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod uplne jinej martin » pon bře 10, 2008 17:34

george píše:Problém je vyřešen. Samozřejmě s drobnou ostudou. Vyrazil jsem k Holanovi, ale nedalo mi to a tak jsem stan postavil v Hloubětíně na hřišti na trávě. Poprvé mimo byt, ve větším prostoru. Pochopitelně, seděl jako ulitej, žádný problém. Poučení: netestovat stan v paneláku za přítomnosti ženy, která neustále komentuje snažení slovy: vidíš, já říkala ať to nekupuješ v Německu.

Jen mě The North Face naštval, že sice má dobrý kolíky, ale jen základní počet a na super ukotvení si musím ještě 4 přikoupit.


vidíš, každopádně na tom zkrácení není nic složitýho. Zvládne to každej manuálně zručnější člověk.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod george1 » pon čer 9, 2008 9:15

K úpravě nakonec stejně dojde. Nakonec ve Sky a cyklo Koněvova. Na narovnání totiž zaměstnám vzhledem k naražený ruce raději profíka.

Z pátku na sobotu na hřebenu Rychlebských hor ve čtyři hodiny ráno jsem "pomočil" srnu. Tak se lekla (já taky), že prolítla okolo mě, zakopla o kolík (1,50 EUR v háji), padla, padla ale na stan. Tyčky jí odhodily, ale poněkud se z rovných staly obloukovité.

A jen pro zpestření, druhý den mi jezevec ukradl a sežral polootevřenou konzervu Bigose. 2 x jsem ho zahnal, ale pak jsem usnul.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod george1 » pát čer 13, 2008 14:37

george píše:K úpravě nakonec stejně dojde. Nakonec ve Sky a cyklo Koněvova.


Pochvala a doporučení. Narovnali vzorně, bez hrubšího viditelného poškození. V případě, že už narovnat nejde, mají dural T6 i T9 k dispozici.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod Hafi » pát čer 13, 2008 14:40

george píše:
george píše:K úpravě nakonec stejně dojde. Nakonec ve Sky a cyklo Koněvova.


Pochvala a doporučení. Narovnali vzorně, bez hrubšího viditelného poškození. V případě, že už narovnat nejde, mají dural T6 i T9 k dispozici.

Diky za tip...zajdu tam se vsymi...ja to ve sveraku nezvlad

jaka je dodaci doba?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod george1 » sob čer 14, 2008 13:30

Hafi píše:
george píše:
george píše:K úpravě nakonec stejně dojde. Nakonec ve Sky a cyklo Koněvova.


Pochvala a doporučení. Narovnali vzorně, bez hrubšího viditelného poškození. V případě, že už narovnat nejde, mají dural T6 i T9 k dispozici.

Diky za tip...zajdu tam se vsymi...ja to ve sveraku nezvlad

jaka je dodaci doba?


Byl jsem tam v pondělí asi v 17:00 a zeptal se mě, jestli to stačí ve středu. Takže 2-3 dni. On jsou tam hlavně na SKI, takže teď asi mají dost času.
"Své nohy natáhneš pouze tolik, kolik ti dovolí délka tvé matrace".
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Příspěvekod Hafi » sob čer 14, 2008 14:02

dík - nemám ted moc cas a nejdriv musim zajet pro stan...tak jak s tim mam spechat
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(


Zpět na Jak co opravit