díra a coolmax

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

díra a coolmax

Příspěvekod kompik » stř říj 31, 2007 22:44

Mám pro Vás jednu věc k vyřešení :mrgreen: ...

jak byste vyřešili tržnou ránu v coolmaxovém triku ? :twisted:

Jakékoli sešití jinými tkaninami v ruce je naprosto nemyslitelné, zrovnatak přešití nebo přelepení návšivkami.
Poslání na reklamaci velmi nepravděpodobné a do výroby jakbysmet ...
kompik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 212
Registrován: čtv led 4, 2007 16:52
Bydliště: královehradecko

Příspěvekod jedik » stř říj 31, 2007 22:47

Izolepa :mrgreen:

Jak velka je ta dira?
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: díra a coolmax

Příspěvekod Hafi » stř říj 31, 2007 22:54

kompik píše:Jakékoli sešití jinými tkaninami v ruce je naprosto nemyslitelné, ...

proč? mám normálně z domova sešitý triko moira tropiko (bez problému) a trenky z ultralightu (tam je to horsi, ale taky ta dira byla asi 10 cm dlouha...a tak je pouzivam tak nejak do zniceni).

nevim proč by coolmax nešel zašít...když pomineš že v dané oblasti přijdeš o fukčnost :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod pripluv » čtv lis 1, 2007 6:24

šil bych
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Aldo » čtv lis 1, 2007 9:28

Zašít nebo vyhodit.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Příspěvekod zbuddy » čtv lis 1, 2007 9:32

Aldo píše:Zašít nebo vyhodit.

nebo si nechat na záplaty jiného roztrhaného funkčního prádla. Kdyžtak mám zájem, na bruslích jsem si roztrhl coolmaxové Pro cool trenky Craft :twisted: :mrgreen:
Naposledy upravil zbuddy dne čtv lis 1, 2007 9:35, celkově upraveno 1
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod conny » čtv lis 1, 2007 9:33

zavisi ako je to tkane a aka velka je ta diera.

ak sa paraju okraje, tak odporucam zatavit a potom zasit. ak je to prilis velke, rovno to hod do kosa :mrgreen:
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod poldík » čtv lis 1, 2007 9:35

Taky bych zašil záleží kdy to je tá díra, kdyby to bylo na nejakým míste kdy by to zašitý místo tlačilo tak bych to vyhodil, ale jinak je zašití ideální řešení.
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod pripluv » čtv lis 1, 2007 9:50

zbuddy píše:...na bruslích jsem si roztrhl coolmaxové Pro cool trenky Craft :twisted: :mrgreen:


To brzdíš prdeló bo co? :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: díra a coolmax

Příspěvekod Petras » čtv lis 1, 2007 10:45

kompik píše:Mám pro Vás jednu věc k vyřešení :mrgreen: ...

jak byste vyřešili tržnou ránu v coolmaxovém triku ? :twisted:

Jakékoli sešití jinými tkaninami v ruce je naprosto nemyslitelné, zrovnatak přešití nebo přelepení návšivkami.
Poslání na reklamaci velmi nepravděpodobné a do výroby jakbysmet ...

Zařaď triko do kategorie -pod něco- :wink: tak jako já.
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Petras » čtv lis 1, 2007 10:48

zbuddy píše:
Aldo píše:Zašít nebo vyhodit.

nebo si nechat na záplaty jiného roztrhaného funkčního prádla. Kdyžtak mám zájem, na bruslích jsem si roztrhl coolmaxové Pro cool trenky Craft :twisted: :mrgreen:

Tak to bych :cry: takové škody,jsou(v tvém případě byly) super.
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: díra a coolmax

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv lis 1, 2007 22:23

kompik píše:Jakékoli sešití jinými tkaninami v ruce je naprosto nemyslitelné, zrovnatak přešití nebo přelepení návšivkami.
Poslání na reklamaci velmi nepravděpodobné a do výroby jakbysmet ...


Proč to nejde sešít? Já mam takhle sešitý trika. Jestli neumíš šít, aby to k něčemu bylo, popros doma matinku (já to tak taky dělám ) :mrgreen:
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod kompik » ned lis 4, 2007 20:46

Sešít to samozřejmně jde. Ale kromě toho, že to ztratí v danám místě funkčnost, tak to bude vypadat fakt hnusně a o to mijde především :mrgreen: . Jako spodní triko by to šlo, ale naneštěstí spodní triko nepotřebuji, má plnit funkci vrchní vsrtvi ...
kompik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 212
Registrován: čtv led 4, 2007 16:52
Bydliště: královehradecko

Příspěvekod pripluv » ned lis 4, 2007 20:58

tak nějakou slušivou nášivku (obdoba nažehlovaček) :wink: :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pavproch » ned lis 4, 2007 21:09

sekundový lep

(a pokud to nestíháš, tak trojsekundový.... :mrgreen: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod uplne jinej martin » ned lis 4, 2007 21:40

kompik píše:Sešít to samozřejmně jde. Ale kromě toho, že to ztratí v danám místě funkčnost, tak to bude vypadat fakt hnusně a o to mijde především :mrgreen: . Jako spodní triko by to šlo, ale naneštěstí spodní triko nepotřebuji, má plnit funkci vrchní vsrtvi ...


Žádnou funkčnost to neztratí.

A propos, myslel jsem, že funkční triko je od toho, aby fungovalo, ne od toho, aby vypadalo. Pochopil bych, kdybys tohle řešil např. u hednábný košile nebo u kvádra, ale co se "outdoorovejch výrobků" týče, vzhled je ažn a posledním místě. Pokud teda nejsi fri-kůl-in podobnej tomu, co jsem viděl nedávno na zličíně - 15 stupňů, ráno, jasno, já (docela zimomřivej) jsem měl triko a obyč mikinu a týpek byl navlešenej v Raptorce... :-)

Howgh
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod zbuddy » ned lis 4, 2007 21:42

uplne jinej martin píše: vzhled je ažn a posledním místě. Pokud teda nejsi fri-kůl-in podobnej tomu, co jsem viděl nedávno na zličíně - 15 stupňů, ráno, jasno, já (docela zimomřivej) jsem měl triko a obyč mikinu a týpek byl navlešenej v Raptorce... :-)

To já zase v minulém týdnu potkával lidi v Tilak Alapamayo a Lost Arrow :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod jedik » ned lis 4, 2007 21:44

uplne jinej martin píše: a týpek byl navlešenej v Raptorce... :-)

to byl urcite Tomik, ten se tim chvastal :mrgreen:
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod kompik » pon lis 5, 2007 13:30

uplne jinej martin píše:
Žádnou funkčnost to neztratí.

A propos, myslel jsem, že funkční triko je od toho, aby fungovalo, ne od toho, aby vypadalo. Pochopil bych, kdybys tohle řešil např. u hednábný košile nebo u kvádra, ale co se "outdoorovejch výrobků" týče, vzhled je ažn a posledním místě...


:smt006 Funkčnost to samozřejmně ztratí, ale to tu rozebít nebudeme.

Funkční triko je od toho aby fungovalo ... to je samozřejmně pravda a účel! Nesouhlasím už ale s tím, že by nemělo vypadat, je to hned druhý (možná už i srovnatelný s funkčností) účel! Máš ovšem svůj odlišný názor, neburu ti ho!
U hedbávné košile a kvádra bych to samozřejmně řešil taky, ale když si to vezmeš, je to naprosto to samé. Taky to nosíš mezi lidi, akorát při jiných příležitostech.
Vem si když máš například o dvě čísla větší triko, nevhodnou barvu, díru, nebo zjevné poškození. To je prostě to samé jako když si vezmeš sako s nášivkou - nemyslitelné a nepřijatelné. Pokud si chceš vytvořit nebo udržet nějaký statut, tak si to prostě nemůžeš dovolit.

Omlouvám se, ale jsem v tomto ohledu značně radikální a jsem za to rád, díky tomu se mi "přidělila samolepka," o kterou bych nerad přišel!

Třeba přiklad (už poslední :D ): Přijdeš do obchodu a nemají co si chtěl, ale mají něco hooodně podobného, ale od jiné značky. Vzal by si to?
Trička (UAX, Rejoice, Respiro) - vybereš si potisk, který chceš. Přijdeš do obchodu a oni ho nemají, mají jich ale háfo jiných a dost podobných. Vzal by si si nějaké ? Jsi schopen v obchodě strávit třeba 40min vybíráním jednoho bavlněného trika a kalhot ? Jsi si schopen vybrat jeden určitý výrobek, který skoro nikde nemají a budeš ho shánět, tak dlouho, dokud ho nebudeš mít ? ANO, řadím vzhled dosti vysoko na žebříčku hodnot (nejsem magor, ale společnost si to žádá sama ...) ASI TAK K TOMUTO :mrgreen:


Ještě dodatek: jedná se o coolmaxové sensorové scampolo. Předsavte si, že jdete v lété právě v tomto triku, brýle, čepice, kraťasy, sandále. Přijdete někam mezi lidi a co si myslíte, že je první čeho si všimnou ... nášivky nebo sešití na triku. To bych se musel asi propadnout. Maximálně to triko můžu povýšit a hospodské, ale pochybuji, že budu mít někdy potřebu jít do hospody ve scampolu.
kompik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 212
Registrován: čtv led 4, 2007 16:52
Bydliště: královehradecko

Příspěvekod Ryba » pon lis 5, 2007 13:56

JEŽIŠ, TAKHLE JSEM SE NEZASMÁL UŽ LETA! :smt082
40 minut vybíráním oblečení jsem nestrávil úhrně za celý život. Posledních 10 let ani minutu, a to díky mé ženě, která mi všechno donese ze sekáče. Většinu oblečení používám tak dlouho, dokud nepřestane být "funkční" tj. je tak děravé, že je v něm zima. A podotýkám, že jsem celkem otužilý.
:lol:
díky tomu se mi "přidělila samolepka," o kterou bych nerad přišel!

Tak s tím souhlasím, já se snažím svou "nedbalou elegancí" vzbuzovat pokud možno dojem:"Tomu bude lepší dát pokoj, moh bych dostat po tlamě." A celkem úspěšně, například při vymáhání firemních dluhů je tato image doslova "k nezaplacení."

No a abych neby OT, takto jsem po průletu šípkovým keřem opravil své oblíbené tričko já:
Obrázek
Nakonec díra má všeho všudy jen asi 30 cm a na funkci (rostlináře) nemá vliv. A je třeba být trošku ekologický! :D
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod bobo » pon lis 5, 2007 14:08

no takze ty cakas, ze ti niekto poradi neviditelnu zaplatu? alebo tajny steh na neviditelny svik? alebo zasivaci laserovy paprsok? :(( :roll: ked si tak potrpis na vzhlade, tak kup nove :P
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Příspěvekod kvik » pon lis 5, 2007 15:50

ked mas na vzhlad tricka takyto pohlad, tak si si ho definitivne znicil v momente roztrhnutia, a nema pre teba zmysel uvazovat nad opravou. to by som skor uvazovala nad tym, ci mi stoji za to nosit dost drahe tricka ku aktivitam kde hrozi roztrhnutie, ked si ich potom nebudem ochotna dat viac na seba. inac by som to kludne zasila, pripadne na to nasila nejaku vtipnu zaplatu, a spravila si z toho "novy imidz" :wink: minimalne kym si sam v horach a neblizis sa k civilizacii by si to potom este mohol vyuzit. navyse sa blizi zima, zide sa ti aj spodna vrstva :wink:
ked ho budes chciet vyhodit tak daj vediet, ja by som ho brala :lol: manzel stale trpi nedostatkom tielok, a nejaka zaplata navyse mu urcite nebude vadit :wink: aspon poriesim vianocny darcek :twisted:
kvik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 71
Registrován: stř zář 12, 2007 9:33

Příspěvekod zbuddy » pon lis 5, 2007 15:59

Já bych to shrnul, sešívané a zaplátované triko bych nosil jako spodní vrstvu, při lezení apod. nebezpečných aktivitách bych taková drahá trika nenosil, abych je nepoškodil. Když třeba jezdím v cizině na inlinech, tak výhradně v různých merino trikách a tílkách (+ evt. tenká softshellka), a to bych si nemohl dovolit jezdit v něčem potrhaném ap., jedině, že by se mi stala nehoda zrovna na trase :twisted: Prostě nejde přijít v Německu, Švýcarsku nebo Rakousku do hospody orvaný jak samice :D Ani na Slovensku (Blava, hrádza).. :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod kompik » pon lis 5, 2007 16:19

Ryba píše:JEŽIŠ, TAKHLE JSEM SE NEZASMÁL UŽ LETA! :smt082


To jsem celkem potěšen, že se to povedlo zrovna mě tě takto rozesmát.

bobo píše:no takze ty cakas, ze ti niekto poradi neviditelnu zaplatu? alebo tajny steh na neviditelny svik? alebo zasivaci laserovy paprsok? :(( :roll: ked si tak potrpis na vzhlade, tak kup nove :P


Jo, přesně tak, nic jinho jsem si ani nepředstavoval. Nečekal jsem nic, neřešitelnost problému jsem si určil sám už dávno.
Spíše mě zajímaly a zajímají práve Vaše různorodé reakce.


No nevadí, snad jsem od Vás ani nemohl čekat, že mě pochopíte :wink: ...
Neberte to v žádném případě jako pomluvu či nařknutí, ale jste v tomto směru strasně omezeni a to je strašná škoda. Pokud to nevyžaduje společnost ve Vašem okolí a nemáte tu potřebu ani Vy sami, proč ne, nikumu nic neberu a to samé bych si vyprošoval od Vás.l
kompik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 212
Registrován: čtv led 4, 2007 16:52
Bydliště: královehradecko

Příspěvekod bobo » pon lis 5, 2007 16:54

kompik píše:Neberte to v žádném případě jako pomluvu či nařknutí, ale jste v tomto směru strasně omezeni a to je strašná škoda. Pokud to nevyžaduje společnost ve Vašem okolí a nemáte tu potřebu ani Vy sami, proč ne, nikumu nic neberu a to samé bych si vyprošoval od Vás.l


ak tvoje okolie a spolocnost vyzaduje aby si sa vsade pohyboval v bezchybnom funkcnom a drahom obleceni, tak ta pravdupovediac uprimne lutujem :P v starsom zaplatanom pradle napr. od domaceho Jitexu alebo Slovenky by si bol pre kamosov "out" a menejcenny? ...ci ako tomu mam rozumiet? :(( ......a neber to v ziadnom pripade ako "pomluvu či nařknutí" :wink: 8)
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Příspěvekod kompik » pon lis 5, 2007 17:24

bobo píše:ak tvoje okolie a spolocnost vyzaduje aby si sa vsade pohyboval v bezchybnom funkcnom a drahom obleceni, tak ta pravdupovediac uprimne lutujem :P v starsom zaplatanom pradle napr. od domaceho Jitexu alebo Slovenky by si bol pre kamosov "out" a menejcenny? ...ci ako tomu mam rozumiet? :(( ......a neber to v ziadnom pripade ako "pomluvu či nařknutí" :wink: 8)


To v žádném případě ne. Nikdo tu nemluví o kvalitní a drahém prádle. Nýbrž o vkusném a třeba bezchybném jak si řekl.
To, že to někdo vyžaduje neznamená, že ti někdo řekne, vypadáš hrozně, už jsem nechoď, ta společnost tě prostě bere takého jaký jsi, ale prostě se mezi nimi budeš cítit lépe. Je to o tom, že se rozhlídneš kole sebe!
K té méněcenosti, jak si psal, to je přesně ono, oni tě budou brát jako super kámoše, všechno v pohodě, ale je to o tvém pocitu, ty (já) by si si mezi nimi připadal méněcenný !!

Nerad bych byl nepochopen, bylo to myšleno obrazně. Vše záleží na Tvém pocitu, na nikom ani ničem jiném! V podstatě jsem Vám popsal sebe, nikomu to nevnucuji a chápu, že pánskou sekci asi na oblečení nedostanu :mrgreen: ...[/b]
kompik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 212
Registrován: čtv led 4, 2007 16:52
Bydliště: královehradecko

Příspěvekod zbuddy » pon lis 5, 2007 17:28

kompik píše:chápu, že pánskou sekci asi na oblečení nedostanu :mrgreen: ...[/b]

Mne teda určitě nedostaneš :wink: :mrgreen: :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod kompik » pon lis 5, 2007 17:33

Podstata celé věci je to, že vetšina zástupců mužského pohlaví příliš neřeší oblečení a to je právě ta škoda. Dovolí si říci, že většina žen se ráda líbí (beme to teď z hlediska oblečení), proč nemají muži tu samou potřebu ?! Muž si taky radši většinou vyberem, upravenou a krásně oblečenou ženu (!pomineme inteligenci a moralní kvality!), ovšem, vzhledem k tomu, že se většina mužů neřeší, pak si tedy nemá žena "z čeho" vybírat ...
:wink: * Když může mít muž po boku krásnou, nalíčenou, upravenou a pěkně oblečenou ženu, proč nemůže mít žena vedle sebe krásného, upraveného a pěkně oblečeného může ?! Opět zde pomineme hodně okolností ...
kompik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 212
Registrován: čtv led 4, 2007 16:52
Bydliště: královehradecko

Příspěvekod conny » pon lis 5, 2007 17:48

kompik píše:Když může mít muž po boku krásnou, nalíčenou, upravenou a pěkně oblečenou ženu, proč nemůže mít žena vedle sebe krásného, upraveného a pěkně oblečeného může ?! Opět zde pomineme hodně okolností ...


no ked mam hovorit uplne za seba - mna to na chlapoch skor odradza. a poznam vo svojom okoli dost muzov, co dost dobre nevedia co si pocat s takym vymalovanym stvorenim s gelovymi nechtami.
ale zasa si myslim, ze mas sanci, ze z toho este vyrasties, ne ze ne :twisted:
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Tomík » pon lis 5, 2007 17:49

Ajéje... Tohle vlákno by snad pod titulkem metrosexuálové a zádveří stálo za přesun do pokecu, ne?

Je to úžasně prosté... Všechny tyhle krámy a hadříky jsou (původním určením) vymyšlené pro zátěž, drsné podmínky a člověk musí počítat s tím, že je zničí (to se prostě v terénu stává). Pokud ovšem opravdu ty věci člověk používá v terénu :-)

Takže kupuju hadříky bez ohledu na vzhled, ale trvám na funkčnosti, pokud je někde trhnu, tak to přelepím (obvykle kobercovkou) a když to dosluhuje, tak to vyhodím. Ale nevidím důvod to vyhazovat, když to slouží... Výsledkem je třeba můj (uznávám až extrémní) přístup, kdy třeba na výlet do Nepálu beru nejstarší hadry, a počítám s tím, že se budu vracet v něčem jiném. Prostě ty hadry, které jsem měl na sobě na kopci, smotám do uzlíku a vyhodím, a jdu si koupit něco čistého, slušivého a obvykle i (vzhledem k destinaci) poměrně levného. Navíc nemusím řešit váhu zavazadla do letadla, a v letadle nesmrdím :-)

Když už jsi došel k tomu, že i chlap má (a může) vypadat dobře, pak ten Nepál vřele doporučuju, protože seženeš kvalitní látky a místní krejčí jsou velmi šikovní, kvalitní a levní. Většina mých obleků je šitá na míru. Obvykle v KTM. Dokonce i několik košilí na míru mi ještě zbývá. Ale mám obavu, že kdybych si kupoval tyhle zádveřní hadříky k tomu, abych vypadal "slušně", přišel bych si spíš jako blb - prostě na večeři s dámou nechodím v ekvivalentu tepláků.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Další

Zpět na Jak co opravit