uprava obuvi

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

uprava obuvi

Příspěvekod lidatr » ned čer 24, 2007 20:27

Muže mi někdo poradit, kdo dokáže upravit bot tak, aby byl navýšen o 2 cm? Syn má po úrazu kratší jednu nohu. Díky.
lidatr
lidatr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv čer 14, 2007 17:51
Bydliště: Hustopeče

Příspěvekod zonn » ned čer 24, 2007 22:11

každý protetik, stačí najít toho nejblíže tvému bydlišti :((
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Příspěvekod lidatr » pon čer 25, 2007 6:58

Bohužel, každá protetika to neudělá. Dokáží podrazit např. komisnáky a boty s podobnou podrážkou, ale botky s modernějším spodkem udajně ne. S protetikou už mám své zkušenosti. Bohužel. Klukovi je 13 let a byl by rád, aby byl co nejméně nápadný. Kluk se chce líbit, ale v komisnákách nebo dědečkovských botách mezi svými vrstevníky moc parády nenaděká. Slyšela jsem. že jsou mezi obuvníky i šikulky, které dokáží navýšit podrážku na první pohled skoro k nepoznání od původní. U nás takový strýc žil. Ani ho nenapadlo, že dělá něco navíc. Dnes uslyšíte, že je to práce navíc a nebo, že je to zdržování.Ahojky!
lidatr
lidatr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv čer 14, 2007 17:51
Bydliště: Hustopeče

Příspěvekod pripluv » pon čer 25, 2007 7:20

Počkej na Brňáky, ti se tady kdysi předháněli v adresách dobrejch ševců...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod lidatr » úte čer 26, 2007 7:49

Tak počkám na ty Brnáky.
lidatr
lidatr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv čer 14, 2007 17:51
Bydliště: Hustopeče

Příspěvekod Schnappi » úte čer 26, 2007 16:16

Přeptám se ti na ševce v Břeclavě, jestli chceš... Z brněnských se tu řešil tuším ševc na Merhautově, ale už si nepamatuju, jak to dopadlo.
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Vilík » stř čer 27, 2007 14:53

Schnappi píše:Přeptám se ti na ševce v Břeclavě, jestli chceš... Z brněnských se tu řešil tuším ševc na Merhautově, ale už si nepamatuju, jak to dopadlo.


Toho sem jen zminoval, pac kolem nej jezdim do skoly... A nekdo tu mozna psal i nejakej nazor, ale byli tu lide, kteri dokonce psali sve oblibene sevce....
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod lidatr » stř čer 27, 2007 17:16

Top víte, že chci. Budu čekat.
lidatr
lidatr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv čer 14, 2007 17:51
Bydliště: Hustopeče

Příspěvekod maykl » úte říj 2, 2007 10:20

jestli jsi jeste nikoho nenasla, tak pritelkyne ma v Brne nejakeho sikovneho sevce. zkus ji napsat na Jana.Valentova@siemens.com-na netu je neustale nebo na maykland@seznam.cz
maykl
zbytecnym rozcilovanim ztracis mnoho energie a nepomuze ti ani les
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

Příspěvekod defenger » úte říj 2, 2007 10:57

tak já mám v Břeclavi, taky oblíbené ševce. Bývalý spolužák, má firmu na Manesové ul.... Já ale, spíš než boty, si nechávám šit různé specialitky: pouzdra, poutka, popruhy.. apod
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

uprava obuvi

Příspěvekod lidatr » úte říj 2, 2007 11:45

Díky Ti. Až pojedu do Břeclavi, tak se tam poptám.Ahoj
lidatr
lidatr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv čer 14, 2007 17:51
Bydliště: Hustopeče

zborcení svršku boty

Příspěvekod dvora » čtv lis 1, 2007 15:37

Ahoj. Mám boty Meind Colorado. Po navoskování a usušení na slunku došlo ke zborcení svršku (smrštění a v některých místech totálnímu vytvrdnutí) v oblasti špic. Mimo jiné je i deformovaná vnitřní klenba v oblasti prstů, tak, že mě tlačí tvrdý výčnělek do palců. Způsobeno pravděpodobně horkým sluncem (35°C), proto i neuznana reklamace. Zkoušel jsem to namočit i zahřat, ale tvrdost výčnělku nepolevila. Jsou nějaké návrhy, kromě vyhazovu (boty úplně nové).
Uživatelský avatar
dvora
nováček
nováček
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř črc 18, 2007 8:30
Bydliště: Brno

Re: zborcení svršku boty

Příspěvekod conny » čtv lis 1, 2007 16:37

dvora píše:Ahoj. Mám boty Meind Colorado. Po navoskování a usušení na slunku došlo ke zborcení svršku (smrštění a v některých místech totálnímu vytvrdnutí) v oblasti špic. Mimo jiné je i deformovaná vnitřní klenba v oblasti prstů, tak, že mě tlačí tvrdý výčnělek do palců. Způsobeno pravděpodobně horkým sluncem (35°C), proto i neuznana reklamace. Zkoušel jsem to namočit i zahřat, ale tvrdost výčnělku nepolevila. Jsou nějaké návrhy, kromě vyhazovu (boty úplně nové).


zaniest k obuvnikovi a nechat vypnut na kopyto. je mozne, ze si ich odrovnal uplne, ale tento pokus by som este dala.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: zborcení svršku boty

Příspěvekod dvora » čtv lis 1, 2007 16:49

zaniest k obuvnikovi a nechat vypnut na kopyto. je mozne, ze si ich odrovnal uplne, ale tento pokus by som este dala.


Kopyta jsem zvažoval. Rval jsem tam ale šroubovák(druhou stranu) a ani se to nehlo, tak nevim.
Uživatelský avatar
dvora
nováček
nováček
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř črc 18, 2007 8:30
Bydliště: Brno

Re: zborcení svršku boty

Příspěvekod conny » čtv lis 1, 2007 16:55

dvora píše:
zaniest k obuvnikovi a nechat vypnut na kopyto. je mozne, ze si ich odrovnal uplne, ale tento pokus by som este dala.


Kopyta jsem zvažoval. Rval jsem tam ale šroubovák(druhou stranu) a ani se to nehlo, tak nevim.


obuvnik to niecim najprv namoci a potom vypne. poviem ti to tak: u normalnych starsich topanok by som sa tym vobec nezaoberala - lebo ta koza uz aj tak nikdy nebude, co byvalo. ale kedze ide o drahe nove pohory, tak to skus.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Petras » čtv lis 1, 2007 19:46

Nebo zkus HEVER :mrgreen:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Vilík » čtv lis 1, 2007 23:37

Nechapu, proc to tu botu znicilo... Noha sama o sobe ma 37° a nehlede na to, ze s botou obcas des na slunku nebo dokonce na rozpalenym asfaltu, skale...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Petras » pát lis 2, 2007 3:18

Vilík píše:Nechapu, proc to tu botu znicilo... Noha sama o sobe ma 37° a nehlede na to, ze s botou obcas des na slunku nebo dokonce na rozpalenym asfaltu, skale...

No asi to sušil za oknem, v autě :roll:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod conny » pát lis 2, 2007 12:43

Vilík píše:Nechapu, proc to tu botu znicilo... Noha sama o sobe ma 37° a nehlede na to, ze s botou obcas des na slunku nebo dokonce na rozpalenym asfaltu, skale...


ked to nechas na slnku, teplota koze presiahne teplotu prostredia - este si sa nikdy nepopalil napr. na zabrazli?. jasne, ze to kozu znici - ked ides v topankach po slnku - tak v nich chodis a sucasne sa ochladzuju - nie je to to iste.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod dvora » pát lis 2, 2007 12:59

Petras píše:
Vilík píše:Nechapu, proc to tu botu znicilo... Noha sama o sobe ma 37° a nehlede na to, ze s botou obcas des na slunku nebo dokonce na rozpalenym asfaltu, skale...

No asi to sušil za oknem, v autě :roll:


Sušil jsem to na balkoně, ale tenkrat byly ty vedra. Hever jsem taky zvažoval, pak ještě někoho s umělou nohou na rozšlápnutí, nebo Messnerovi, ten nemá prsty, tak by mu to nevadilo.
Uživatelský avatar
dvora
nováček
nováček
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř črc 18, 2007 8:30
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vilík » sob lis 3, 2007 17:25

conny píše:
Vilík píše:Nechapu, proc to tu botu znicilo... Noha sama o sobe ma 37° a nehlede na to, ze s botou obcas des na slunku nebo dokonce na rozpalenym asfaltu, skale...


ked to nechas na slnku, teplota koze presiahne teplotu prostredia - este si sa nikdy nepopalil napr. na zabrazli?. jasne, ze to kozu znici - ked ides v topankach po slnku - tak v nich chodis a sucasne sa ochladzuju - nie je to to iste.


Dobre... Sem myslel, ze chuze v horkych botach je to same... A zabradli sme se uz parkrat spalil... Nebo o volant...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod jonza » ned lis 4, 2007 23:31

A coy takhle navoskovat poradne az to zmekne a pak obout a chidit v tom, aby se to vytvarovalo? Nebo vodu nalit dovnitr a botu ponorit, takhle to musi zmeknout, treba to tak nechat i prez noc?
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod zbuddy » pon lis 5, 2007 7:21

starý recept - nalít do boty líh nebo raději francovku a pak napínák.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod dvora » pon lis 5, 2007 9:46

jonza píše:A coy takhle navoskovat poradne az to zmekne a pak obout a chidit v tom, aby se to vytvarovalo? Nebo vodu nalit dovnitr a botu ponorit, takhle to musi zmeknout, treba to tak nechat i prez noc?


Nechal jsem to přes noc potopený ve vodě a stejně se to ani nehlo. Navoskovat nevim, ono ta kůže se propadla trochu, ale vevnitř se tam něco srolovalo a vytvrdlo, nevim co, už je tam podle mě jen GTX a latka, tak něco pod látkou.
Uživatelský avatar
dvora
nováček
nováček
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř črc 18, 2007 8:30
Bydliště: Brno


Zpět na Jak co opravit