čím lepit samonafukovačku?

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

čím lepit samonafukovačku?

Příspěvekod Hafi » ned čer 3, 2007 18:19

tak jsem zase pichnul(presnej receno zjistil ze sem stale asi nenasel vsechny diry z turecka) a lepim. zatim jsem furt se sazil pouzivat origoš lepido na karimatky. jenze:
    1) je drahe
    2) po otevreni strane vyycha a tuhne
    3) vysycha i zavreny ikdyz pomalejs
    4) a to dokonce i pri uchovavani v lednici

takze dotaz: nejaka levna nahrada, ktera drzi? samozrejme v nouzi vterinak, ale pak to chce stejne prelepit necim jinym, protoze vterinak stuhne a pak neni pruzny, tedy pri sbaleni karimatky krupne a oloupe se...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8407
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod uplne jinej martin » ned čer 3, 2007 18:35

Zkusil bych chemopren, nebo něco na bázi (poly)uretanu.


Nebo jestli máš náladu, stav se v Holanovi a za mírnej bakšiš ti to opraví(me)... Popř. se možná najde nějaká opravná sada na SFky.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Schnappi » ned čer 3, 2007 18:42

Co je to "SFky"? :D
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Yopo » ned čer 3, 2007 19:39

Ja som zatiaľ svoju samonafukovačku pichol iba raz a lepil som to sekundovým lepidlom. Konzultoval som to so známy, ktorý lepil diery po noži a dokonca už aj skracoval samonafukovačku kvôli vypuklinám, ktoré sa objavili po rokoch užívania. Odporúčal mi:

- drobné diery do cca 2-5mm lepiť sekundovým lepidlom,
- diery nad 5mm originál sadov, resp. Chemopren (na prekrytie stačí nejaká pogumovaná textília resp. textília so záterom).

Inak je pravda, že originál lepidlo je tak akurát na jedno použitie, pretože potom dosť rýchlo vytuhne. Možno by to mohli robiť v malých 2g tubách. Bolo by to lacnejšie a praktickejšie. :D
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod Hafi » ned čer 3, 2007 22:47

no konecne odbornik. to tim vterinakem delam kdyz to je nekde na treku a neni cas na schnuti a zatizeni, ale praska to, zvlast kdyz je to nekde v ohybu. Teda kdyz tam udelam jenom malinkopu tecku tak asi ne, ale to pak vetsinou utika nejak kolem a kdyz tam opatlam cely siroky okoly,tak to praska a loupe se. Navic to rozezeru tu strukturu karimatky ani doma to pak nejde sundat a nahradit beznym lepidlem.
Ale jinak diky, chemopren by moh byt ok, ja to furt patlal tim co stoji nejakych 150 kč mala tubicka, jenze jak jsem ho nechal 2-3 dny nepouzity, tak bylo k nicemu a minule jsem koupil nejaky vyhodny baleni po vice tubach a jednu sem nechal v lednici nenacatou a ted tak po pul roce, byl tak v pulce ztvrdly jakoby silikon.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8407
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Yopo » pon čer 4, 2007 0:15

A čo si to mal za dieru? Akej veľkosti to bolo? Ako si to pichol? Nožom? Trieskou? Kameňom? Ja som mal takú malú dierku, že som to musel hľadať vo vode10 minút a na zalepenie stačili 2 kvapky sekundového lepidla (bol som taký múdry, že som nocoval som na hranoloch na opravu mlyna v Kvačianskej doline). Pokiaľ je to malé, tak to nepraská, ale ak to máš na ploche 0,5 cm^2 a viac, tak sa to časom určite stane, pretože sekundové lepidlo nie je po vytuhnutí pružné. Inak je možné, že by tie chemikálie v tom lepidle mohli porušiť štruktúru tkaniny, ale zatiaľ sa to nikomu koho poznám a kto lepil sekundovým lepidlom nestalo. Tie originál balenia sú drahé a neoplatí sa to kupovať kvôli tomu lepu, lebo je akurát na jedno použitie a potom ho môžeš zahodiť. Skús to nafúknuť na maximum a ponor ju do vody. Ja som to urobil zo svojou, ale nič som neobjavil. Otvor kadiaľ to fučí som objavil až pri postupnom ohýbaní a stláčaní karimatky. Pri dierkach spôsobených trieskou ide o to, že dierka nie je v štruktúre tkaniny viditeľná, ale záter tkaniny je prepichnutý a tadiaľ to potom uniká a nie je to pomaly vidieť ani vo vode, pokiaľ dôkladne nepreskúmaš celú karimatku pod vodou. Inak to môže byť aj ventilom (skús skontrolovať ventyl).

PS: Park za kulturákom v Liberci je na stanovanie ako stvorený :supz:
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod tina » pon čer 4, 2007 8:06

my sme samonafukovacku z Lidla zalepili silikonom :D tuhne 24h., ale je potom pruzny a drzi - uz rok. ale neviem ci by som si to trufla riskovat aj s nejakou co stala viac nez 300Sk ;)
tina
účastník
účastník
 
Příspěvky: 220
Registrován: úte bře 6, 2007 13:38
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod sobb » pon čer 4, 2007 8:49

lepidlo a zapalaty ze sady na opravu kol to jisti :wink:

btw. posledne jsme to lepidlo jako nouzove reseni natlacili do rozbitych pohor - asi tu opravnou sadu zacnu s sebou vozit i na pesi vejlety :((
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Hafi » pon čer 4, 2007 9:54

no pichnul jsem to lehnutím do bodláčí (neptej se proč jsem to dělal,a le byl jsem střízlivý), takže zespod mám řádově tak 50-100 děr od miniaturních které hledám ve vodě po velká tak 3*15mm. ty velké už jsou dávno zalepený, desítky menších taky. jde o to že tím, že už to nemůže unikat těma velkýma, tak si to najde ty menší :twisted: no teď dpatlám zbytek lepidla ze vcerejska na další čtyři minidírky co jsem našel a pak už snad...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8407
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Schnappi » pon čer 4, 2007 9:58

Šikulka :D Stejně by mě zajímal ten důvod... :P Každopádně si dovedu představit, co je to za piplačku - to asi člověk chvilkami uvažuje o nové nafukovačce, což?
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Hafi » pon čer 4, 2007 10:01

Schnappi píše:Šikulka :D Stejně by mě zajímal ten důvod... :P Každopádně si dovedu představit, co je to za piplačku - to asi člověk chvilkami uvažuje o nové nafukovačce, což?

jj, duvod zjednodusene mi bylo velmi spatne, byl sem velmi ospaly, a bylo mi fakt uplne jedno kam si leham.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8407
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod sobb » pon čer 4, 2007 10:06

kdyz uz ti to bylo jedno, tak jsi mohl usetrit nafukovacku a lehnout si rovnou na zem :lol:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod pripluv » pon čer 4, 2007 10:12

Sis v centru Liberce lehl do bodláčí? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Hafi » pon čer 4, 2007 10:34

Přípluv píše:Sis v centru Liberce lehl do bodláčí? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
neee v liberci, tam jsem spal na nadhernym erstve posekanym travnicku a navic ve stanu. Loni v turecku se mi to povedlo. a na zem sem si sice lehnout moh ale v danou chvili mi to nejak nenapadlo (a asi bych mel jeste vic trnu ve spacaku nez jsem mel takto).
Jen jsem to tenkrat zalepil a zdanlive to neutikalo, pak jsem někam jel, zjistil že tam furt někde unika vzduh, nesel zalepil, atd az do ted. v lbc jsem usnul na plny, probudil se na prazdny, tak jsem zacal znova lepit. nejak se mi totiz nechce testovat to doma na koberci kdyzmuzu spat v posteli. A to ze to bude unikat, s tim jsem se smiril, ale snazim se aby to unikalo tak pomalu, ze jeste rano to nebude vyfoukly, coz hodne zavisi na zatezi.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8407
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod conny » pon čer 4, 2007 10:37

Hafi píše: coz hodne zavisi na zatezi.


takze chudnes?

no prave som zvazovala samonafukovacku a vidim, ze zostanem pri klasickej karimatke. neviem ako by som to ponarala do vane niekde na hrebeni.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Spasitel » pon čer 4, 2007 10:40

Tak tuto diskusiu odporucam do pozornosti vsetkym ktori uvazuju o nakupe samonafukovacej karimatky :wink: Vzdy som tento kus outdooroveho vystroja podozrieval z prilisnej haklivosti na podmienky a zavrhol ho v prospech beznej 2vrstvovej penovej karimatky za cca 150 korun... a dobre som urobil! 8)
Spasitel
 

Příspěvekod zbuddy » pon čer 4, 2007 10:41

conny píše:
Hafi píše: coz hodne zavisi na zatezi.

takze chudnes?
:smt023 :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Hafi » pon čer 4, 2007 10:46

conny píše:
Hafi píše: coz hodne zavisi na zatezi.


takze chudnes?

měl bych
conny píše:no prave som zvazovala samonafukovacku a vidim, ze zostanem pri klasickej karimatke. neviem ako by som to ponarala do vane niekde na hrebeni.

zas tak se toho neboj, tady ta byla nějaká levná, myslím že třeba termarestka co má ten spodek z toho tvrdyho matroše by to přežila lip. A jinak sem ji pichnul v podstate dvakrat. jednou malinka dirka kdyz jsem ji vyndaval ze skrine a pak toto bodlaci, coz byla moje volovina. Spal jsem na štěrku, v lese, všude možně a nepich sem. A kamos pich myslim jednou kdyz lezel u ohne a vylit uhlik a propalil to, a jiny tam ma diru taky jenom jednu když si tak jednou pro zabavu hazel s macetou a nechytil ji. a ostatni co znam tak nepichly nejak nikdy.
podle me to vydrzi i vic nez treba evazotka, nebo i klasicka tenka penova. protoze tam si lehnes do cerstve posekany travy, ono se to do ni naboda. Sice to nejak nevadi, ale casem je karimatka na padrť
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8407
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod sobb » pon čer 4, 2007 10:49

conny píše:... neviem ako by som to ponarala do vane niekde na hrebeni.

jedine zkusit nejake pekne horske pleso :(( :wink:


Ale ona ta nafukovacka ma i svoje vyhody ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Schnappi » pon čer 4, 2007 11:04

Nafukovačka je super, hlavně ji nemusím tahat na batohu zvenku :) A když člověk dává trochu pozor, tak propíchnutí nehrozí. Už bych za pěnovku neměnil.
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Spasitel » pon čer 4, 2007 11:21

Clovek by neveril, comu vsetkemu je taka karimatka vystavena za dobu svojho pobytu na tejto modrej planete :smt119 :mrgreen:
Ked som si kupil tu 2vrstvovu penovu, este bola aj zlacnena ze ma z vyroby nejaku zanedbatelnu dierku, bez vplyvu na funkcnost (to je nieco pre mna!)

Takze som sa vybral na taky vikendovy kurz, ze tu tam pokrstim prvym noclahom, no a den zacal ako mal, bolo pekne, instruktori vysvetlovali a my sme precvicovali, batohy pohodene opodial. A tak po par hodinach pridem ku svojej milej novucickej karimatke pripnutej na batohu, ze na nej spociniem svojim vlahym okom kym sa na nej vecer prvykrat vyspim, a pritom sa trochu najem a napijem. A co nevidim! Nejake stena volakeho toho tahacieho polarneho plemena, co tam odlozil ktorysi kruty ucastnik kurzu bez vody a zradla od tej horucavy zbesnelo a ohryzalo jeden roh mojej novucickej!!! karimatky! :smt018 :axe: :smt021
:smt022 :smt077

Teda neviem co s traviacim aparatom toho psiska porobila ta pena, co by si zasluzil jeho majitel mi bolo hned jasne :smt071 :smt070 ALE HLAVNE vtedy som bol strasne rad ze mam len karimatku ktorej takyto incident nic na funkcnosti neubral :wink:
Odvtedy som na nej odspal takych 40 noci, no neverim ze niektory vyrobca konstruuje svoje karimatky s ohladom na taketo podmienky vyuzitia :P
Spasitel
 

Příspěvekod Hafi » pon čer 4, 2007 11:24

Spasitel píše:ALE HLAVNE vtedy som bol strasne rad ze mam len karimatku ktorej takyto incident nic na funkcnosti neubral :wink:
to by se ti s samonafukovackou nestalo, bo bys ji v pohoe slozil a vesla by se ti do batohu. Jedina mnou uznavana vyhoda penovek, popripade alumatek je hmotnost.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8407
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Schnappi » pon čer 4, 2007 11:36

A cena.
Starou pěnovku mi taky ochutnal kůň - huculáci na Muráňské se na nás sesypali a já byl zákeřně oddělen od zbytku výpravy; po chvíli škrabkání pod bradou, na lopatkách a na kohoutku (já ty koně, ne naopak :)) jsem trošku ztratil vládu nad situací (mých pětasedmdesát proti nějakým dvěma tunám...) a ucítil poměrně rasantní škubnutí zezadu - naštěstí si ten darebák uždíbl jen kousek, tak mu to snad nic neprovedlo. A naštěstí se nám po nějaké chvíli odpoutat od těch koní a odejít z dosahu jejich zájmu...
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod pripluv » pon čer 4, 2007 11:43

Já nosím pěnovku v batohu :ú ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Spasitel » pon čer 4, 2007 11:45

hafi: dost casto spim na kamenoch, nic pre samonafukovacku... Som rad ked neprepichnu mna, nie to este karimatku :mrgreen:
Len jeden moj znamy mal za podobnych podmienok samonafukovacku, jasne ze bol nespokojny a chcel sa jej zbavit.
Ale komfort to asi bude vacsi (teda ked nefuci).
Spasitel
 

Příspěvekod zbuddy » pon čer 4, 2007 11:49

Přípluv píše:Já nosím pěnovku v batohu :ú ...

"Jak si pan Vorel nakouřil pěnovku" edit :oops:
Naposledy upravil zbuddy dne pon čer 4, 2007 12:11, celkově upraveno 1
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod sobb » pon čer 4, 2007 11:49

Přípluv píše:Já nosím pěnovku v batohu :ú ...


ta musi vypadat :twisted:

to jsme zkusili jednou - pri ceste letadlem bo jsme o ni nechteli prijit a moc se to neosvedcilo ... :?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod tina » pon čer 4, 2007 11:55

Zaujimave co vsetko karimatky zaziju - u nas v partii bola dievcina, ktora mala karimatku ktora najprv 2 roky sluzila ako izolacia na komin niekde na povale, kde ju dokladne obhryzli mysi. Vyzerala fakt zaujimavo :) niede opalene flaky, a okraj komplet obhryzeny, taka spravne imidzova karimatka. Navyse bola zelena, a raz ju nechala niekde pohodenu na luke cez ktoru isli kravy, tie ju dorazili - prehryzli ju na 3 kusy :mrgreen:
tina
účastník
účastník
 
Příspěvky: 220
Registrován: úte bře 6, 2007 13:38
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Yopo » pon čer 4, 2007 12:09

Možnosť prepichnutia samonafukovacej karimatky nie je dôvod prečo ju nekupovať. Ja vlastním tu svoju Therm-a-Rest (ku) štyri roky a pichol som iba raz a aj to iba z vlastnej blbosti, pretože som si to rozložil na drevených hranoloch pri Kvačianskom mlyne, s ktorých trčali triesky. Jedinú nevýhodu vidím v cene. Dnes je to už lepšie, pretože sa dajú kúpiť samonafukovačky do 1000 Kč. Osobne však preferujem dlhoročne osvedčenú kvalitu Therm-a-Rest (síce drahá, ale spoľahlivá).

Inak musím povedať, že mne sa spalo dosť dobre aj na vyfúknutej karimatke. Akurát v zime to trochu vadí, pretože to neizoluje tak dobre ako nafúknutá.

Penovku som po rokoch používania tiež nosil v batohu, pretože držala správny štýlový tvar batohu, ale to už bola skôr špongia ako karimatka. Teraz ju mam potiahnutú zo spodnej strany PVC fóliou a robím na nej skupinový zjazd pokorených hôr, viď foto.
Naposledy upravil Yopo dne pon čer 4, 2007 12:50, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod Spasitel » pon čer 4, 2007 12:11

tina: to bol fakt teda multifunkcny kus! (aj ta baba asi :mrgreen: )
To by nafukovacia nemala sancu - ani v jednom ani v druhom pripade :P
:wink:
Spasitel
 

Další

Zpět na Jak co opravit