výměna gumové šňůry stanové tyče

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

výměna gumové šňůry stanové tyče

Příspěvekod prezi » pon črc 25, 2011 14:23

Poraďte prosím jak vyměnit gumovou šňůru spolující jednotlivé segmenty stanové tyče.

Díky.
prezi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon črc 25, 2011 14:00
Bydliště: Nový Jičín

Re: výměna gumové šňůry stanové tyče

Příspěvekod martan » pon črc 25, 2011 18:30

z logiky věci tam kratší neprotáhneš, tak protáhni delší a až budeš mít oba konce, tak zauzlovat a zkrátit :-k
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: výměna gumové šňůry stanové tyče

Příspěvekod forrest » úte črc 26, 2011 8:29

Provlikacka na rybarsky vlasec (vpodstate dratek s ockem), kloboucnicka guma z galanterie, investice cca 20,- Kc a prace na sedum minut. Peter
Uživatelský avatar
forrest
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř čer 13, 2007 14:56
Bydliště: ostrava

Re: výměna gumové šňůry stanové tyče

Příspěvekod sobb » stř črc 28, 2021 14:38

Kde kupujete náhradní pruženky do stanových tyček? Galanterie, Řempo, nebo speciálky? Z outdoorových obchodů mi po zběžném hledání vyplivlo zatím Hilleberg 3mm/15 m skoro za tisícovku a Decathlon 2,5 mm/6 m za stovku a ještě pár dalších značek co neznám.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: výměna gumové šňůry stanové tyče

Příspěvekod apuka » stř črc 28, 2021 16:50

Kdyz jeste byla firemni prodejna Lanexu v OV, tak tam to taky prodavali na metry v ruzne tloustce za levny peniz. Ale naposled kdyz jsem hledal, tak na jejich eshopu jsem to nenasel. Ale muzes jim zkusit napsat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: výměna gumové šňůry stanové tyče

Příspěvekod sobb » stř črc 28, 2021 18:06

Dík. Lanex mě nenapadl :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: výměna gumové šňůry stanové tyče

Příspěvekod sobb » čtv črc 29, 2021 13:24

Taky jsem to na jejich e-shopu nemohla včera najít, ale z Lanexu mi poslali link - gumolano. Tys to měl v ruce - je to ta guma, která se používá do stanových tyček? Přijde mi, že je to ono. Ale pán, se kterým jsem si psala, nevěděl, zda je to pro tohle použití vhodné.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: výměna gumové šňůry stanové tyče

Příspěvekod apuka » čtv črc 29, 2021 16:11

S tim Ti moc neposlouzim, ja jsem si tam koupil asi metr nebo dva toho nejtenciho, nejjednodussiho pruzneho lana, co na prodejne meli, puvodne na uchyceni neceho na ruksak. (Nakonec jsem to stejne nevyuzil). Ty tlustejsi jsem v rukou nemel. Ale zase urcite bych tomu veril vice, nez necemu, co koupis v galanterce. Lanex ma alespon poradny oplet a predpokladam, ze i vnitrek nebude uplne nejhorsi. Vsak je to jeden z nejvetsich a nejkvalitnejsich vyrobcu lan na svete. No a kdyz koupis par metru, ta cena je takova, ze Te to nebude bolet, az zjistis po case, ze to potrebuje neco jineho. Rozhodne min jako u toho Hilebergu za tisicovku. A ani bych se nedivil, kdyby nakonec vysvytlo, ze jak pro Hilleberg, tak i pro Decathlon to vyrabi prave Lanex :-).

Jo, nejsem ani ten nejvhodnejsi na posouzeni, svoje tycky k 30 let staremu Jurkovi jsem uz davno nesestavoval a novejsi tyce jsem v rukou ani nemel. Dokonce ani nemam hulky se snurkou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: výměna gumové šňůry stanové tyče

Příspěvekod sobb » sob črc 31, 2021 0:00

O kvalitě výrobků Lanexu pochyby určitě nemám, spíš mi šlo o to, zda je tahle konkrétní věc na dané použití vhodná. Koupím to a uvidím, přinejhorším použiju na něco jiného :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: výměna gumové šňůry stanové tyče

Příspěvekod terkad » úte srp 3, 2021 12:46

sobb píše:Kde kupujete náhradní pruženky do stanových tyček? Galanterie, Řempo, nebo speciálky? Z outdoorových obchodů mi po zběžném hledání vyplivlo zatím Hilleberg 3mm/15 m skoro za tisícovku a Decathlon 2,5 mm/6 m za stovku a ještě pár dalších značek co neznám.

Mrkni na decathlon, mají na opravu vše možné: https://www.decathlon.cz/guma-do-stanov ... 63607.html
A nebo vlez do nejbližší galanterie a kup pruženku, co ti bude nejmilejší :)
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: výměna gumové šňůry stanové tyče

Příspěvekod sobb » stř srp 4, 2021 22:43

Helemese, kdo se tu objevil :shock: :D

Díky, ten Decathlon zmiňuju v úvodním dotazu. Krom toho, že nevím, jaká je kvalita, tak mají jen 2,5 mm. Na náš stan je potřeba pruženka 4 - 5 mm.
S pruženkou z galanterie nemám úplně nejlepší zkušenost. Na batoh pro uchycení různých drobností je dobrá, ale trochu mám pochybnosti o vhodnosti do tyček stanu.

Nicméně už mám díky apukovi snad vyřešeno, objednáme ta "gumolana" z Lanexu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28


Zpět na Jak co opravit