Vnitřní pogumování batohu

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Vnitřní pogumování batohu

Příspěvekod Rico » čtv čer 10, 2021 5:53

Dobrý den, chtěl jsem se zaptat, jestli někdo nebudete mít nějaký tip čím by se dal opravit batoh, u kterého se loupe pogumování z vnitřní strany. Batoh je z nylonu cordury. Napadlo mě dát si práci, vše očistit a nějakým lepidlem nahradit pogumování a batoh naimpregnovat. Třeba budete mít někdo zkušenosti s něčím podobným. Jestli nějaký chemopren, polyuretan nebo úplně nějaký jiný způsob?
Rico
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 10, 2021 5:22

Re: Vnitřní pogumování batohu

Příspěvekod Etheric » čtv čer 10, 2021 6:15

Normálně ti odešel PU, na všech batozích se to stane. Novej zátěr na starým batohu těžko uděláš. Na pevnost to vliv nemá a na déšť používám pláštěnku na batoh nebo liner.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vnitřní pogumování batohu

Příspěvekod Rico » čtv čer 10, 2021 6:19

Tuhle variantu jsem taky zvažoval. Nastříkat ho impregnací a navrch dát plášťenku.
Rico
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 10, 2021 5:22

Re: Vnitřní pogumování batohu

Příspěvekod Etheric » čtv čer 10, 2021 6:47

Napřed ho pořádně vyper, jestli ho chceš impregnovat. Dle mého jsou to vyhozený peníze, padne na to snad celá lahvička Cherry Blossom a efekt bude velmi krátkodobý
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vnitřní pogumování batohu

Příspěvekod apuka » čtv čer 10, 2021 8:15

Pokud jej chces impregnovat, tak na to nepouzivej Cheryy Blossom, ale nejakou lepsi silikonovou impregnaci, vyrabi to vsechny zname firmy, Grangers, Atsko, Tarrago, .... Lepe se navaze na material (tudiz se tak rychle nesedre) a vydrzi delsi dobu. Idealni by bylo, kdybys sehnal neco, co se nestrika, ale nanasi (ze spreje jde zbytecne moc "vedle") a taky doporucuji si dobre prikryt misto, kde s tim budes pracovat, spatne se to cisti a stira z podlahy ( ](*,)). A taky asi bude pekne smrdet, takze je treba to potom nechat poradne vyvetrat.
Ale ani tak nepocitej s tim, ze bude batoh nepromokavy, sezen si k tomu i plastenku (ktera ale taky neni vselekem, v prutrzi s menicim se silnym vetrem Ti dokaze i pod nej zatect a zada batohu Ti neochrani).

Na obnoveni PU vrstvy radeji zapomen - stalo by Te to spoustu usili s nevalnym vysledkem. Kdybys prece jen se do toho chtel pustit, existuji pripravky, napr. toto, ale netusim, jak dlouho to vydrzi a hlavne jak to bude drzet na zbytcich stareho zateru. Kdyby ses na to dal, tak bych doporucil toto delat zevnitr batohu a vyse popsanou silikonovou impregnaci zvenci. Otazkou je, jestli pri vlozene namaze (pri dukladne praci) a prostredcich se Ti neoplati radeji koupit novy batoh :evil:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vnitřní pogumování batohu

Příspěvekod Etheric » čtv čer 10, 2021 8:32

Nevidím důvod, proč kupovat nový batoh, když jediná vada na současném je loupání PU zátěru. Stačí pláštěnka, nebo pončo, pokud chceš mít fakt jistotu, zmíněný liner
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vnitřní pogumování batohu

Příspěvekod apuka » čtv čer 10, 2021 9:18

@etheric: souhlasim, ja jsem psal, ze kdyby se dal na obnoveni zateru i impregnaci - a zapocita do toho i hodnotu sveho casu -, tak vyjde jednoduseji (a mozna i levneji) ten novy batoh. (Jo, zapomel jsem spomenout jeste odloupeni stareho zateru, jak to jen jde, proste vycisteni batohu od nej, jinak se da nova vrstva na starou a s velkou pravdepodobnosti bude odlupovani stare vrstvy pod novou pokracovat a vysledek bude - mirne receno - hodne neurcity :-).)

Nevim, jak a v jakych podminkach pouziva Rico svuj batoh, jen predpokladam, ze to nebyl deklarovane!!! nepromokavy batoh, ale bezny s PU zaterem vevnitr, tj. zadna deklarovana - a po kratkem case v delsim desti ani skutecna - nepromokavost. A tam rozdil velky se zaterem a bez zateru nebude. Proti desti to potrebuje plastenku (nebo ponco/plastenku s hrbem) tak ci onak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vnitřní pogumování batohu

Příspěvekod Rico » čtv čer 10, 2021 9:53

Tak ono je fakt, že na moje používání by mi stačila ta pláštěnka. Jen jsem si říkal, že třeba bude nějaká vychytávka za pár korun co funguje. Jinak jasný kdybych opravoval ten zátěr, tak to chce pečlivě oloupat... jinak by to asi smysl moc nemělo.

Jinak do batohu mi neteklo, ale úplně slejvák nikdy neschytal, takže tak.

No a novej batoh zatím ne... To až jestli bych začal chodit i mimo léto, což bych postupně asi rád zkoušel.
Rico
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 10, 2021 5:22

Re: Vnitřní pogumování batohu

Příspěvekod apuka » čtv čer 10, 2021 10:44

Tak si fakt kup plastenku - jen si dobre vybirej, aby sedela na Tvuj batoh a neplandala jeji velka cast volne. Ty plastenky jsou ruznych strihu a jina sedi na nizsi a siroky batoh nez na uzky a vysoky, i kdyz oba batohy maji stejny objem. A jeste doporucuji, aby byla bud vice jdouci i do zad (i z boku) s poradnou gumickou nebo (jeste lepsi) s paskem na suchy zip nekde u zad - teda pokud Ti to nebude vadit. Bo jsou takove kombinace batohu a plastenek, ze moc nedrzi, proti desti sice OK, zato kdyz trochu zafouka, tak Ti uleti :lol: - i proto jsem spominal ten tvar. Bohuzel, ze nesedi dobre a precniva velky kus se stava nekdy i s original plastenkou dodanou k batohu ](*,).

Nemusis nutne kupovat super znackove za mega penize, napr. nam dobrou sluzbu delaji i obycejne z Decathlonu. Ty ale bohuzel ted zmenili, maji jinou "litraz" a na nase batohu jsou prakticky nepouzitelne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Zpět na Jak co opravit