Příliš malá oka u bivakovací plachy

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příliš malá oka u bivakovací plachy

Příspěvekod Nazgul » stř bře 22, 2017 12:29

Koupil jsem si plachtu Jurek Tarp UL, s tím, že konstrukci bivaku ponesou trekové hole.

Výrobek vypadá jako přesně to, co potřebuji, až na jeden detail. Oka na plachtě jsou dost úzká a nelze jimi prostrčit špičky trekových holí. Moje stará bivakovací plachta (maskáčová autoplachta) měla mnohem větší oka, tam to bylo v pohodě.

Nevíte někdo o firmě, která by dokázala oka vypárat a vložit místo nich větší - a udělat to kvalitně? Jurek mi bohužel příliš nepomohl. Nebo nějaké jiné řešení, přemýšlel jsem nad nějakými nástavci na špičky trekových holí, ale nevím, jak to udělat.
Nazgul
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte říj 6, 2015 14:00

Re: Příliš malá oka u bivakovací plachy

Příspěvekod slezacekm » stř bře 22, 2017 12:51

Nestačilo by tam navázat nějaký krátký provázek a udělat z něj očka? Chápu, že vrchol krásy to nebude, ale funkci to splní. Jinak třeba GEMMA servis v Brně?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Příliš malá oka u bivakovací plachy

Příspěvekod dudy » stř bře 22, 2017 13:16

Já teda dávám hůlky obráceně, vlastně právě ne obráceně, ale normálně, hrotem dolů. a plachtu přes ně mám jen volně položenou.
Očka používám toliko na origo tyčky.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Příliš malá oka u bivakovací plachy

Příspěvekod Nazgul » stř bře 22, 2017 16:41

slezacekm píše:Nestačilo by tam navázat nějaký krátký provázek a udělat z něj očka? Chápu, že vrchol krásy to nebude, ale funkci to splní. Jinak třeba GEMMA servis v Brně?


No, Brno mám trochu z ruky.

Očko bohužel nemohu použít. Ta plachta není obyčejný čtverec, a oko není někde na straně, ale asi půl metru směrem dovnitř.

Vygooglil jsem thread lidí s podobnými problémy: http://www.nwhikers.net/forums/viewtopic.php?t=8005624, napsal jsem dovozci, jestli by šlo navrtat do madla něco takového.

Nouzové řešení by asi bylo vyrobit tenčí hroty tak, že bych koupil dvě gumové patky na trekové hole, probil je hřebíkem a před stavbou nasadil na hole.
Nazgul
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte říj 6, 2015 14:00

Re: Příliš malá oka u bivakovací plachy

Příspěvekod dudy » stř bře 22, 2017 18:44

Tak ještě jednou.
Otoč hůlky.
V druhém solo tarpu co mám (Golite ShangriLa1) např žádný očka vůbec nejsou a tak to ani stavět jinak, než na hole madlem nahoru (nebo s botkou na hrotu který fakt nevozím) nejde.
Já v tom absolutně žádnej problém nevidím.
Spíš naopak. U země, kde můžu do hůlky kopnout a ta, když stojí na madle, lehce podjede, je takhle tyč stabilnější.
Dyk tim očkem nemusí nutně nic procházet.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Příliš malá oka u bivakovací plachy

Příspěvekod petery » stř kvě 3, 2017 12:22

Ahoj, chci se zeptat. Rozhodují se pro tarp jurek tarp 2 nebo jurek tarp 2 ul.
Víc by se mi líbila ta odlehčená verze,ale mám strach o odolnost. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Díky.
petery
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: sob lis 28, 2015 18:19

Příliš malá oka u bivakovací plachy

Příspěvekod ondracek » stř kvě 3, 2017 13:12

Mam UL verzi nad hamaku, predpokladam, ze je to stejnej material. Je fakt tenka, mel jsem ji dvakrat povesenou a ani ve velkym vetru kdy byla fakt v tahu na ni neni zadna znamka vady. Takze tomu docela verim.
ondracek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř bře 9, 2016 15:54


Zpět na Jak co opravit