Oprava kapsy na bederáku

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Oprava kapsy na bederáku

Příspěvekod nephirus » pon čer 8, 2015 16:59

Kazdodenni pouzivani se na mem Talonu podepsalo tak, ze v kapsach na bederaku se mi prosoupaly diry (viz obrazek dole). Pouhe zasiti diry asi nepomuze, protoze se udela nova hned vedle. Chtel bych proto zevnitr prisit jakousi vlozku z nejakeho strecoveho a odolneho materialu.

Mate nekdo tip, kde sehnat vzorky neceho takoveho? Nepotrebuju toho metr, stacil by mi kousek cca 20 x 20 cm.

kapsa.jpg
nephirus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát srp 16, 2013 21:43

Re: Oprava kapsy na bederáku

Příspěvekod JohnyFK » pon čer 8, 2015 17:33

Já vzal roztrženou pruženku na Kestrelu vlascem. Nic se dál netrhá a drží to.
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 262
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Oprava kapsy na bederáku

Příspěvekod mike » pon čer 8, 2015 21:49

Jakou to ma presne vyhodu? Muzes sem kdyz tak hodit nejake fotky? Mam podobne prodrene bocni kapsy na batohu, taky pruzne a taky by asi chtely nejak opravit. Minimalne aby se to netrhalo dal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Oprava kapsy na bederáku

Příspěvekod JohnyFK » pon čer 8, 2015 22:25

Výhodu oproti čemu? Niti? Vlasec mi přišel jako lepší varianta - je částečně průtažný, více oděruvzdorný než nějaká niť, a řekl bych že je potřeba větší síla na přetržení. To spíš prdne ta pruženka než vlasec...

Já mám díru na hlavní kapse od kamarádovejch maček, byl to docela velkej šlic tak jsem to opravoval hned v zimě provizorně, a od té doby to stále drží, tak zatim pořádný přešití stále odkládám :)
Přílohy
osprey.jpg
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 262
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Oprava kapsy na bederáku

Příspěvekod mike » úte čer 9, 2015 1:25

Jo, proti niti. Jak silny vlasec jsi pouzil? A jak ko zakoncis? Mam pocit, ze se neda zavazat tak, aby se casem nerozvazal...

U mne to bohuzel neni roztrzene, ale spis plosne prodrene, takhle to asi nepujde... ale diky za fotku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Oprava kapsy na bederáku

Příspěvekod nephirus » úte čer 9, 2015 13:19

Jenze kdyz jsem to na druhy strane zasil, tak se za chvili prosoupala nova dira hned vedle. Proto tam chci prisit zevnitr neco odolnyho. :roll:
nephirus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát srp 16, 2013 21:43

Re: Oprava kapsy na bederáku

Příspěvekod JohnyFK » pon čer 15, 2015 17:51

mike píše:Jo, proti niti. Jak silny vlasec jsi pouzil? A jak ko zakoncis? Mam pocit, ze se neda zavazat tak, aby se casem nerozvazal...


Použil jsem nějaký obyčejný, asi okolo 0,20. Asi by šlo si s tim pohrát, a koupit nějaký lepší, s větší pevností a průtažností, ale zas takový význam tomu nedávám...
Možná po zimě jestli si kámoš nekoupí obal na mačky :roll:

Uzly nejsou problém, jen se ten vlasec musí v uzlu protáhnout víckrát aby se zvětšilo tření.
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 262
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá


Zpět na Jak co opravit