Jak roztáhnout boty

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jak roztáhnout boty

Příspěvekod Anni » čtv led 12, 2017 15:23

Zdravím a prosím o radu, mám boty Salomon NORWOOD Mid GTX W, když jsem je zkoušela na prodejně nebyl problém, ale při prvním výletě mě po cca 5km začaly nesnesitelně bolet kotníky (a to i když jsem šla s rozvázanými tkaničkami)... to jsem později vyřešila sportovními vložkami do bot, ale vzhledem k výšce vložky, mě začala tlačit špička boty - moc úzká. Boty jsem dávala k ševci na roztažení, ale to bohužel nepomohlo. Už jsem v nich nachodila celkem dost km a žádná změna. Spíš mi teď přijde, že mě tlačí i bez té sportovní vložky. Máte nějaké tipy, jak roztáhnout špičku boty do šířky? (boty nejsou kožené) Případně nějaké názory, čím může být způsobená ta bolest kotníků? Mimo jiné normálně nosím úplně stejné boty, ale nižší - Salomon NORWOOD GTW W a žádný problém s nimi nemám.

Předem díky za odpovědi.
Anni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 12, 2017 14:53

Re: Jak roztáhnout boty

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 12, 2017 16:09

to bych taky potrebovala vedet. da se koupit roztahovak do bot, namocit a v tlustejch fuskach v tom chodit, aby to trochu povolilo... neda se pripadne ta vlozka zuzit ve spicce?

ja to u bot s obsazkou resim ufiknutim obsazky, ta byva tuzsi a brani povoleni boty taky, pokud by je clovek stejne nenosil tak je to lepsi nez boty vyhodit
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak roztáhnout boty

Příspěvekod mitau » čtv led 12, 2017 18:09

Problém může být v utažení tkaniček. Pokud ti ten stejný model v nízké verzi a s běžnou vložkou vyhovuje, zkusil bych do těch vyšších vrátit běžnou vložku a zkusit je zavázat tak, aby to bylo co nejpodobnější těm nízkým. Všimni si, kde ti u nízkých bot tkaničky nejvíc drží botu a toho samého dosáhni i u těch vyšších. Tj. asi utáhneš trochu víc tkaničky kousek pod kotníkem a naokpak poslední jedno nebo dvě očka budou trošku volnější.
Můžeš také vyzkoušet různé alternativní způsoby, jak tkaničky vedou (napč. vynecháním křížení ve špičce by mohly působit širším dojmem) - zkus googlit. Mě třeba vázání pomocí heel-locku zachránilo jedny boty, o kterých jsem si myslel, že mi jsou moc malé.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jak roztáhnout boty

Příspěvekod mike » čtv led 12, 2017 19:05

Anni píše:Případně nějaké názory, čím může být způsobená ta bolest kotníků?

Tohle je spis otazka na doktora. Nezvykla poloha nohy, utlaceny nerv nekde... asi by to chtelo zaexperimentovat a pokusit se zjistit pricinu tj. co vlastne noze vadi. Zacal bych tema tkanickama, jak pise mitau, dokazou udelat fakt hodne. Mne treba staci jen o trochu vic utahnout spodni cast pohorky a po nejake dobe ztracim cit v nekolika prstech. Pricemz to vetsi utazeni ani necitim, utlaceny je nerv, ktery probiha stredem nohy.

Taky by to mohl byt nejaky hrb, ohyb nebo tuzsi misto v bote, ktere tlaci na nohu ve spatnem miste a projevi se to takhle. Vyssi vlozka posune nohu kousek vys, tlaci to jinde a uz to nevadi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak roztáhnout boty

Příspěvekod apuka » čtv led 12, 2017 19:46

Jeste bych taky vyzkousel tlustou, i v kotnicich dobre "tlumici" ponozku. Ta muze taky pomoci. Ale asi s puvodni vlozkou.
Samozrejme, jeden pokus druhy nevylucuje, spise naopak svadi ke kombinacim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak roztáhnout boty

Příspěvekod Anni » pát led 13, 2017 13:49

Všem děkuji za odpovědi. Experimentování s tkaničkami jsem zkoušela a asi v tom budu pokračovat. O heel-locku jsem neslyšela, bohužel jsem zjistila, že na ty moje boty to moc aplikovat nejde, ale zkusím ty tkaničky nějak úplně přendat. Co se týče kotníku tak si taky myslím, že to je asi nějaký citlivý nerv - čili tlustší vložka to řeší, ale neznám nikoho, kdo by měl podobný problém, tak mě zajímalo jestli se někdo najde tady na fóru :D.
Anni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 12, 2017 14:53


Zpět na Jak co opravit