Vrzající batoh - Gregory Baltoro

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Vrzající batoh - Gregory Baltoro

Příspěvekod cortez » čtv črc 31, 2014 12:46

Ahoj,
doufám, že nezakládám duplicitní téma, v opačným případě prosím o sloučení s něčím vhodným.. chvíli jsem hledal, ale vrzaly běžky, boty, Pinguin batoh.. ale Baltoro sem nenašel.

Máme Gregory Baltoro 65 a Gregory Deva 60, oba mají teď rok. Batoh je to super, má jen jednu nepříjemnou nevýhodu - vrže jim zádový systém. Záleží, jak je rozložená váha, ale v podstatě vržou ramenní popruhy přímo u zad - dotýká se tam "trochu pogumovaná" látka zadní strany popruhů, a stejná látka, kterou je potažena plocha zad.. aspoň myslím, že to musí být tam. Zkusil jsem tam stříknout trochu silikonového oleje (měl sem zato, že to bude fuk, a že tohle aspoň neuškodí). No, a ono to vrže asi ještě o trochu víc :-) Osobně mi ten zvuk trochu vadí, hlavně ale vadí všem okolo, když jdeme ve skupině. Radši než řešení - choď sám - bych se toho rád zbavil, aniž bych přišel o záruku. Nezkoušeli jste to někdo řešit? Třeba tam nalepit kobercovku, aby o sebe netřely dvě hodně třecí plochy?

Díky za případnou radu.
cortez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 105
Registrován: čtv led 17, 2013 13:36
Bydliště: Brno

Re: Vrzající batoh - Gregory Baltoro

Příspěvekod lojzmen » čtv črc 31, 2014 19:41

Mám špatnou zkušenost odjinud, že silikonový olej a vazelína leptala nějaké měkčené plasty.
Zkus pudr.

Na mém prapra rudém batohu Gemma jsem vrzání bederáku o tělo batohu vyřešil dvouvrstvou z kousku tašky, či sáčku z nevímjakého méně obvyklého plastu, kterýžto je tužší než obvykle a sám šustivý, ale klouže tak bezvadně, že vlastně nešustil.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Vrzající batoh - Gregory Baltoro

Příspěvekod cortez » čtv črc 31, 2014 21:06

Díky za tip. Ten pudr se asi prvním deštěm vyplaví, ale zkusím vymyslet to vypodložení. Možná by stačila fakt ta textilní kobercovka.. pokud bude na tom povrchu držet, toho silkalu sice nebylo moc, ale trochu mastný to ještě bude.

Zkusím pak dát vědět, jak to dopadlo..
cortez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 105
Registrován: čtv led 17, 2013 13:36
Bydliště: Brno

Re: Vrzající batoh - Gregory Baltoro

Příspěvekod waleed432 » pát lis 14, 2014 8:20

Ahoj ma nove topanky a tlaci ma pata co s tym mam spravit. Su nejake fintyF na to ci..... :shock: :cry: prosim prosim pomozte my lebo v sobotu Tatry budu bolestive
waleed432
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 14, 2014 8:08

Re: Vrzající batoh - Gregory Baltoro

Příspěvekod apuka » pát lis 14, 2014 11:31

Co s tym mas spravit? No, najlepsie by bolo to dat do spraveho vlakna a nie do vlakna o vrzgajucom batohu :lol:.

Inak dvoje ponoziek, aspon jedny vrchne velmi hrube VLNENE, pod ne nejake, co dobre prpustaju vlhkost von, rozhodne nie bavlnene a patu natriet poriadne kalciovym kremom pred aj po ture (pripadne aj uprostred); mozno aj poriadne zalepit. Naucit sa topanky zavazovat. A potom sa modlit a dufat.
No a hlavne sa naucit topanky pri kupe poriadne skusat :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vrzající batoh - Gregory Baltoro

Příspěvekod Smashdash » stř led 21, 2015 13:46

Zdravim... jen se chci přidat k nespokojeným uživatelům Gregoryho...mě taky vrže...jinak je fakt super, ale to vrzání je otrvavný:( Tak jestli už si přišel na nějakej dobrej způsob, tak se kdyžtak prosim poděl o zkušenosti:)... ja jsem to zatím neřešil, protože s ním zase tak moc nechodim momentálně.
Smashdash
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon kvě 20, 2013 20:00

Re: Vrzající batoh - Gregory Baltoro

Příspěvekod Dromedaro » pon lis 13, 2023 6:51

Koukám, že je to asi "standardní chování" batohů Gregory. Můj batoh Gregory Optic také začal vrzat a leze mi to na nervy, když mi to celý den vrže za uchem. Už někdo zjistil, jestli s tím lze něco dělat? Vybavuje se mi rada Marka Chlibka, kterou si pamatuji z jednoho jeho videa, kde říkal, že, lze lékařskou vazelínu použít k promaštěni vrzajícich popruhů na batohu. Vyzkoušel jsem to na starém batohu, který už nepoužívám a který také vrzal v místé, kde je popruh uchycený k zádům. Vrzání přestalo. Ale nevím, mám obavy to dávat na ten Gregory batoh, protože bych ho nerad degradoval bo už se neprodává a je to dobrý batoh. Napadá mě třeba, že by to pak mohlo mastit oblečení a konkrétně třeba u membránovky mám z toho obavy. Na tu zkoušku jsem použil trochu té vazelíny a promazával jen malou část a z horni strany popruhu, ale i tak.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Vrzající batoh - Gregory Baltoro

Příspěvekod apuka » úte lis 14, 2023 15:03

Sezen si PTFE spray (tady mas prvni, co mi vypadlo). To mastit nebude - navic si udelas z batohu vodeodolny :wink:. Jen nebudes moc ekologicky - zato pravdepodobne funkcni. Je to jedno z nejlepsich (a taky drahych) mazadel.

Jen netusim, co to udela s materialem batohu. Nemelo by teoreticky nic, ale radeji by bylo dobre najit neco, co je rimo na textilie. A vyzkousel bych to nejdrive na tom starem batohu - ani ne tak kvuli vrzani ale spise reakci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vrzající batoh - Gregory Baltoro

Příspěvekod Dromedaro » úte lis 14, 2023 16:21

Děkuji za tip. Drahé je to dost teda. Ale asi nic jiného nezbyde, kromě toho, že asi ještě napíšu výrobci, co případně doporučuje při tomto problému s jeho batohy. Nerad bych to zbytečně doprasil, ale jak píšeš, tu reakci bych stejně nejdříve vyzkoušel na tom starém batohu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Vrzající batoh - Gregory Baltoro

Příspěvekod Mirino » pon lis 27, 2023 17:38

Hlavně z toho nedělat vědu....Kdysi mně vrzal Tatran. Vrzala nahoře ta plastová příčka o corduru. Tak jsem to v rámci odpočinku přímo na tůře promazal jelení tyčinkou na rty - kromě špeku to bylo jediné dostupné mazadlo v dané chvíli - a už je to pár let a nevrže ničehož nic. Takže netřeba nutně kosmických technologií s negativní environmentální stopou za dlouhé peníze.
Mirino
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte úno 13, 2007 18:20

Re: Vrzající batoh - Gregory Baltoro

Příspěvekod booze » pon lis 27, 2023 18:38

Ten PTFE sprej funguje
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vrzající batoh - Gregory Baltoro

Příspěvekod mike » úte lis 28, 2023 1:23

Jo, ale ma pry environmetalni stopu :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vrzající batoh - Gregory Baltoro

Příspěvekod booze » úte lis 28, 2023 9:17

Tu mam taky. 8-[

Mydlo funguje chvilku, vosk funguje, ale zasira latku, parafin funguje blbe se nanasi, WD40 funguje, ale je mastne. Molibden, lithium, grafit, kamenec.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vrzající batoh - Gregory Baltoro

Příspěvekod mike » úte lis 28, 2023 16:40

Vsak tebe taky brzo zakazou ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Zpět na Jak co opravit