Kde opravit teleskopické hole?

rady a porady pro opravy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod JoskaTroska » pát úno 11, 2005 10:38

ZDar

kde by se daly opravit teleskopické hůlky? Jedna se ohnula v prostřední části a ne a ne ji narovnat.

Dík
JoskaTroska
 

Zahodit

Příspěvekod camillo » sob úno 12, 2005 22:55

Obavam se, ze pokud si nepomuzes doma na koleni, tak mas smulu. Bohuzel se to v soucasne dobe stezi vyplati davat nekam do opravy. Stalo by to stejne jako nove hulky...
camillo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: stř lis 24, 2004 21:19

Příspěvekod Rujir » ned úno 13, 2005 12:38

Tak tato info nie je overena ale v Hudy Sporte v BA mi tvrdili ze fa Masters dokaze dodat na svoje palice ktorykolvek diel za nejaky symbolicky poplatok. Ale co je na tom pravdy netusim...
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod ondrey » pon úno 14, 2005 9:04

Ja mam hulky LENEL a take jsem jednu ohnul. Poslal jsem slusny dopis do firmy (v Brne) a obratem mi zaslali nahradni dil za par korun se slozenkou - ani nechteli platbu predem! Fakt skvele jednani. Takze zkus kontaktovat vyrobce/dovozce, pokud bude slusny, posle ti to.
ondrey
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: čtv pro 30, 2004 8:38

Příspěvekod mifr » pon úno 13, 2006 9:49

Ted jsem se dival po hulkach Lenel a pry uz se ani nevyrabi... Kde maji mit v Brne sidlo? Nasel jsem jenom nejakou firmu Lenel v Olomouci. Dik za pripadne informace :)
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jano » pon úno 13, 2006 10:08

Hmm, ja mam Masters Sherpa a biekde pod Koprovym sedlom som na jednu znich spadol do snehu a ohol som najspodnejsi diel. Najprv som zaplakal (bola to iba ich tretia akcia), ale potom som to vyrovnal hned na mieste na kolene a aj ked je tam stale jemne viditelny naznak zakrivenia, tak sa daju zasuvat aj vysuvat uplne bez problemov...
Jano
 

Příspěvekod Vena » pon úno 13, 2006 12:29

Rujir píše:Tak tato info nie je overena ale v Hudy Sporte v BA mi tvrdili ze fa Masters dokaze dodat na svoje palice ktorykolvek diel za nejaky symbolicky poplatok. Ale co je na tom pravdy netusim...

Je to pravda, není problém dodat náhradní díly k hůlkám Masters.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Rujir » pon úno 13, 2006 13:48

Jano píše:Hmm, ja mam Masters Sherpa a biekde pod Koprovym sedlom som na jednu znich spadol do snehu a ohol som najspodnejsi diel. Najprv som zaplakal (bola to iba ich tretia akcia), ale potom som to vyrovnal hned na mieste na kolene a aj ked je tam stale jemne viditelny naznak zakrivenia, tak sa daju zasuvat aj vysuvat uplne bez problemov...


Ono ohnut ich zase spat spravidla nie je problem, len spolahni sa potom, ze sa ti palica na tom mieste nezlomi a ty nezahucis do nejakej rokliny... :smt022 :evil:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Jano » pon úno 13, 2006 14:09

Kua, to si to tu musel napisat? Som si zil a chodil v klude a teraz mi mojej paranoickej povahe aby som sa zacal bat, ze zhucim do rokliny... este mi napis, ze ten protimedvedi zvoncek, co som si prave kupil, neodplasuje medvede a mam "o strach zadelano" !! :)
Sorry za off-topic...
Jano
 

Příspěvekod tuso » pon úno 13, 2006 14:30

Jano píše:Kua, to si to tu musel napisat? Som si zil a chodil v klude a teraz mi mojej paranoickej povahe aby som sa zacal bat, ze zhucim do rokliny... este mi napis, ze ten protimedvedi zvoncek, co som si prave kupil, neodplasuje medvede a mam "o strach zadelano" !! :)
Sorry za off-topic...


Ale hej, odplašuje. Len či to vedia aj medvede, že majú utekať.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jano » pon úno 13, 2006 14:46

Utekat nemusia, hlavne aby boli ticho, ked vedla nich pojdem... [-o<
Jano
 

Příspěvekod tuso » pon úno 13, 2006 15:44

Jano píše:Utekat nemusia, hlavne aby boli ticho, ked vedla nich pojdem... [-o<


Oni ticho budú, ešte si nepočul, že pri jedle sa s plnými ústami nerozpráva?
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » pon úno 13, 2006 15:49

Jano píše:Kua, to si to tu musel napisat? Som si zil a chodil v klude a teraz mi mojej paranoickej povahe aby som sa zacal bat, ze zhucim do rokliny... este mi napis, ze ten protimedvedi zvoncek, co som si prave kupil, neodplasuje medvede a mam "o strach zadelano" !! :)


Nooo, ty si este nepocul klasicku horalsku "prupovidku" o tom ako sa da spolahlivo spoznat protimedvedi zvoncek? Najdes ho v kazdom poriadnom medvedom ho.ne... :mrgreen:
Co sa tyka vyrovnavania tych palic, tak kamarat to riesil rovnako a raz sa mu pri zostupe z pekneho strmaciku inkriminovana palica zrazu zohla a on natiahol fajnu "tlamu". Keby sme boli v nejakom vzdusnejsom terene, tak veru do doliny poleti.
Mas zo mna radost? :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Noemi » stř čer 7, 2006 22:26

Pro velký "úspěch" školního výletu na Malé Fatře jsem byla zřejmě v rámci léčby šokem vyslána na další - dnes na Lysou horu. Mým svěřencům a spolužákům mé dcery se podařilo zlomit její tel.hůlku - Masters Trail (hůlka, ne ta dcera :wink: ) v té spodnější červené plastové závitové části. Obojí tam samozřejmě zůstalo a nejde vyšroubovat. Nevíte, co by se s tím dalo spáchat? :((
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod Rujir » čtv čer 8, 2006 0:16

Noemi píše:Nevíte, co by se s tím dalo spáchat? :((


No neviem ako v CR, ale na Slovensku ma Masters vcelku kvalitny servis. Ja som palice klasicky reklamoval, oni ich poslali niekam do Nitry a asi za dva tyzdne ich poslali spat opravene. Navrhujem ti rovnaky postup... :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pavproch » čtv čer 8, 2006 7:23

Mam Kohla super Micro 4-dílné (made in tirol) a zlomil jsem spodní (plastový!) konec, na kterém je našroubovaný talířek (ten je zase pro změnu Leki - kupodivu to spolu pasuje).

Poslal jsem dovozci, do 14 dnů byla zpátky - plast vyměněný, ale ne na záruku (takže to sálo asi 3 stovky).

Aby se situace neopakovala, tak sem ten plast sundal, ošupleroval (šak su taky strojař, že....), namaloval obrázek a nechal vytočit z duralu.

A je klid.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Noemi » čtv čer 8, 2006 7:32

Rujir píše:
Noemi píše:Nevíte, co by se s tím dalo spáchat? :((


No neviem ako v CR, ale na Slovensku ma Masters vcelku kvalitny servis. Ja som palice klasicky reklamoval, oni ich poslali niekam do Nitry a asi za dva tyzdne ich poslali spat opravene. Navrhujem ti rovnaky postup... :wink:


Poslat do Nitry? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod Rujir » čtv čer 8, 2006 16:22

Noemi píše:Poslat do Nitry? :mrgreen:


:evil: :twisted: :evil: :twisted: Urcite ano! Noemi, jednoznacne ti radim poslat ich tak za 500,-Kc do Nitry. Oni ti ich potom poslu na dobierku za dalsich 500,-Kc spat, ale vzhladom na promptnost slovenskej posty pri zahranicnych zasielkach ich uvidis tak cca za dva mesiace. No nebude to fajn? :twisted: :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod Mirino » pon led 3, 2011 18:53

Zdravím. Nechchcem zakladať nové vlákno, tak oprášim toto... Ale k veci. Podarilo sa mi zlomiť hrot na paliciach Black Diamond. Dá sa kúpiť náhradný hrot? Možno by sa to dalo opraviť aj doma. Eventuálne kam by bolo potrebné to poslať na opravu? Vie niekto?
Mirino
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte úno 13, 2007 18:20

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod terkad » pon led 3, 2011 19:02

Ptal ses v Hudy? Mají tam náhradní díly na BD. Jestli hroty nevím, ale segmenty hole tam určitě seženeš.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod michail » pon led 3, 2011 19:10

Mali by mať náhradné hroty, aj krátke (normálne) a dlhšie verzie.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod vonkreuz » pon led 3, 2011 19:18

Jak jsem ti Michaile psal - náhradní hroty jsou. Ale ta cena je děsná ](*,) Už si nejsem jistý, ale je to kolem 13-14 éček. :oops:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod michail » pon led 3, 2011 19:27

hmm, na ofiko BD stránkach je uvedená cena za pár 4,95$.
Tak nevím kde soudruzi udělali chybu. :axe:
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod martan » pon led 3, 2011 19:29

ideální by asi bylo vyrovnané místo zevnitř vyztužit kulatinou
kdo je jebán, ten se rozvíjí :finga:

největší peklo je život

http://madfoto.wz.cz/
Uživatelský avatar
martan
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1965
Registrován: pon úno 22, 2010 20:03
Bydliště: F-M - http://fajnemjesto.cz/

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod vonkreuz » pon led 3, 2011 19:31

michail píše:hmm, na ofiko BD stránkach je uvedená cena za pár 4,95$.
Tak nevím kde soudruzi udělali chybu. :axe:

Zeptám se ti zítra, jak to přesně je.
Mirino píše:Zdravím. Nechchcem zakladať nové vlákno, tak oprášim toto... Ale k veci. Podarilo sa mi zlomiť hrot na paliciach Black Diamond. Dá sa kúpiť náhradný hrot? Možno by sa to dalo opraviť aj doma. Eventuálne kam by bolo potrebné to poslať na opravu? Vie niekto?

Jinak hrot od firmy Warp stojí do 2euro :wink:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod sx02 » pon led 3, 2011 19:59

michail píše:hmm, na ofiko BD stránkach je uvedená cena za pár 4,95$.
Tak nevím kde soudruzi udělali chybu. :axe:


Tak to ti klidně řeknu - v Hudy jsou pěkný vydřiduši. Sháněl jsem loni střední díl a taky jsem narazil na to že hudy to má ca 2x drazší.
Tady je moje odyssea:

1) Psal jsem do BD, kde mi řekli že jedině přes distributora - Hudy.
2) Napsal jsem jim že distributor to má drahý a navíc neodpovídá- byli mi to ochotný poslat oproti převodu peněz (narazil jsem tam na fajnovýho člověka)
3) mezitím jsem psal do Hudyho jak je možný že to stojí tolik prachů a BD jim také přeposlal můj požadavek.
4) Produktová manažerka mi slíbila že mi to sežene rozumějc (o ca 50% dráž než ofiko BD)
5) Vzhledem k tomu že převod na švýcarskej účet je drahej tak jsem se domluvil s dámou v Hudy centrále a BD poděkoval
6) Měl jsem si to vyzvednout na pobočce na perštýně kde mi chtěli naúčtovat zase dvojnásobnou cenu a že mi to levnějc dát nemůžou - prý max 20% dolů že by na tom jinak tratili
7) Zase komunikace s ženou z centrály (mírný psychický nátlak)
8) Nakonec prodáno v Hudy na perštýně za neustálého vykrucování a protaženejch xichtů "jen" o 50% dráž.

Od té doby se modlím abych to zas někde nezlomil. Přeju hodně štěstí a nepropadej falešnému pocitu vítězství když ti to za nějakou cenu slíběj. Hudy u mě tímhle dost klesli :evil:
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod Mirino » pát led 7, 2011 20:10

Tak jsem dnes zkoušel koupit náhradní hrot na svoje Black Diamond. Za prvé jsem nesehnal origo BD a za druhé všechny jiné tři druhy jsem zkoušel nasadit na konec hole a ejhle, všechny šly nasadit jen asi 2,5 cm pod původní výšku. V tomto místě má hůl průměr 10 mm. Tam, kam bych ten plast potřeboval dostat má hůl průměr 11 mm. Očekával jsem, že na "tvrdé doražení" zůstane maximálně posledních 5-6 mm výšky. Po pravdě se bojím toho, že pokud bych se pokoušel narazit silou těch 2,5 cm, tak že mi ten nový plast praskne.
Takže otázka. Jsou náhradní hroty ohledně vnitřního průměru nějak normalizované? Například na těch 10 mm průměr? Kdo má zkušenost s výměnou? Poraďte mi prosím. Ďekuji.
Mirino
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte úno 13, 2007 18:20

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod michail » pát led 7, 2011 20:16

Origo náhradné hroty majú v HUDY (Brno, Orlí určite), krátke aj dlhé, pár za 300kč.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod stepanka » pon led 24, 2011 13:07

ahoj, já mám závadu na svých Husky holích takovou, žejsou skládací na tři díly. Ten poslední spodní, který se šroubuje a utahuje. a ten šroub se nějak uvolnil, nebo vyklechtil a už to nejde utáhnout a zašroubovat tak, aby to drželo.
Jenže problém je takový, že nemám hole koupené v krámu, ale poslali mi je jako dárek za body z Walmarku, a tak hledám servis na opravy bez papíru za pořízení.
Víte někdo, jak by se to dalo řešit? děkuju a přeju příjemný den štěpánka
stepanka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon led 24, 2011 12:26
Bydliště: žákava 151 nezvěstice plzeň-jih

Re: Kde opravit teleskopické hole?

Příspěvekod terkad » pon led 24, 2011 13:52

Ahoj,
zkus napsat dotaz přímo do Husky. Je to česká firma, takže by se servisem neměl být větší problém. Sama jsem jim před pár lety posílala na pozáruční opravu (výměna zipu) svůj spacák a vše bylo během cca týdne vyřízeno.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Další

Zpět na Jak co opravit